С какво ви дразнят свекървите? – 123

  • 34 169
  • 739
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 4 808
Ние, понеже се топлим с камина и радиатори, сме на дърва. Отоплението на 200 кв.м. къща би ми излязло златно на климатици, а и няма да стоплят така, че да ходим вкъщи боси и по тениски и през зимата. Плащаме на цигани да нарежат и приберат дървата, някъде около стотина лева излиза, ние си ги нареждаме. Но за един пенсионер това би било доста голям разход. На някои пенсионери и бойлерите са на дърва, свекърът ми имаше такъв на село.

# 481
  • София
  • Мнения: 12 006
Има и други методи за отопление - котел, вече "на какво" ще е зависи от много фактори, но хамалогията им е доста по-малка от печка на дърва/въглища. Ама спамим вече.

# 482
  • ...живея на последния етаж...
  • Мнения: 709
Много лесно се дава акъл , без грам реална представа как живеят голяма част от хората по селата. Около мен  има няколко баби, които си живеят самички в пристройките на къщите. Реално целогодишно обитават една стая, около 12-15 квадрата . Там се готви ( на печка на дърва), там се стои през деня, там се спи. И вие искате да убедите тези хора, че е по- добре на климатик или котел? Е, няма да ви повярват. Още повече, че сме в Балкана, гората е съвсем наблизо, и всяка по-пъргава баба току примъкне някой клон към двора.

# 483
  • Мнения: 2 039
Тук ставаше въпрос,че сина на живеещите на село има здравословни проблеми и жена му се дразни,че го карат да цепи и прибира дърва.
И предполага,че ще го карат да помага за варенето на ракия.темата съвсем се измести.

# 484
  • Мнения: 1 011
Мислех, че чужбинските свекърви не могат да се сравняват с българските, но тази история от Австралия надминава дори най-ужасните кошмари, които мога да си представя:
https://www.youtube.com/watch?v=YO_hU-BYKuk

добавено:
По-рано в тази тема се обсъждаше "захранването" на децата от страна на бабите, които не вярват в алергии и т.н. Ето един коментар под видеото от линка:
"This sadly is not the worst.  The worst one I heard, is of the MIL, who for YEARS, carried around cookies with banana and nuts in them, just for the chance to feed them to her "perfect angel" who couldn't possibly be allergic to those things.  MIL got the chance when the little girl was around 4, and the little girl almost died.   A similar one, similar situation, except the little girl was allergic to coconut, died when the MIL covered the little girls head with coconut oil on a sleepover."

Последна редакция: пн, 27 юли 2020, 17:42 от winni_

# 485
  • София
  • Мнения: 4 352
Мислех, че чужбинските свекърви не могат да се сравняват с българските, но тази история от Австралия надминава дори най-ужасните кошмари, които мога да си представя:
https://www.youtube.com/watch?v=YO_hU-BYKuk



Можели превод за не знаещите английски?

# 486
  • Мнения: 1 011

Можели превод за не знаещите английски?

Историята накратко: След дълги и неуспешни опити на двойката да имат дете, жената забременява и всички се радват. После откриват, че ще имат тризнаци. Свекървата е ужасена, защото според нея това е работа на дявола и предлага на двойката "да оставят това и да опитат отново". После предлага семейството да даде за осиновяване второто и третото тризначе. След раждането не иска да се докосва до второто и третото бебе. Двойката прекъсва контакти с родителите на  на мъжа. Свекървата продължава да ги тормози, вика полиция и социалните, представяйки се за съсед, забелязал домашно насилие. На два пъти опитва да отвлече второто и третото бебе. Въпреки това не е осъдена на затвор. Поставя две надгробни плочи за второто и третото бебе в задния си двор и казва на други членове на семейството, че са умрели. Междувременно продължава да тормози младото семейство, въпреки ограничителната заповед. Горките хора са принудени да се преместят в друг град и да си сменят фамилното име.
Историята звучи много фантастично, но в коментарите от видеото австралийци споделят, че правосъдната им система наистина е толкова зле, че всякакви откачални тормозят безнаказано невинни хора.

Превод на коментара, който копирах и добавих по-късно: "Това за съжаление не е най-лошото. Най-лошото, което чух, е за свекърва, която с ГОДИНИ носела бисквитки с банан и ядки в тях, в случай, че има шанса да ги даде на своето „съвършено ангелче“, което не би могло да е алергично към тези неща. Свекървата получила шанс за това, когато момиченцето било на около 4, а момиченцето едва не умряло. Подобна ситуация, с изключение на това, че момиченцето е било алергично към кокосово, починало, когато свекървата намазала главата на малкото момиченце с кокосово масло при едно гостуване.

# 487
  • Варна
  • Мнения: 36 713
Лудите явно ходят по целия свят...

# 488
  • Мнения: 18 691
Това са изроди, не им е мястото в темата за свекървите Sad

# 489
  • Варна
  • Мнения: 14 547
В бг, някои "мами" си хвърлят децата и в тоалетната или през терасата. Осъдени ефективно няма. Но темата е друга.

# 490
  • Мнения: 1 032
"любимата" ми история с моята(която вече много се старая да не виждам) е как й оставих детето преди много години, била е на към 8-9 месеца, пълзяща, да ходя на лекар. Един час време. Връщам се, детето надуто от рев. Викам какво е станало?! Ами прищипа си пръста на скрина си за дрехи. Гледам аз пръста, ами не е чак толкова зле, та да се е подула от рев. Тя беше страшно кротко дете. Бе, викам, пръстът не е много зле, не може да е плакала толкоз за това. И тогава свекървата най-спокойно обяснява, как то верно се прищипала малко, но после тя на 5 минути я влачела до скрина и й притискала нарочно пръста - да знае да не прави повече така. Мисля, че изпаднах първо в ступор, после в истерия. Нищо не й казах, тя е ужасно проклета жена, но после 3-4 години май не съм оставила детето за секунда с нея. При следващия опит - в градинска възраст вече, да я гледа цял ден, дедто вечерта каза аз повече няма да ходя там, моля те не ме води. Викам що? Сваля ми гащите като спя следобед. Аз 100 пъти й казах, че спя с гащи, но тя ми гъ дърпаше и викаше, че с гащи не се спи. И така приключихме завинаги... Имам и много други истории, все така сюрреални, от епизодични срещи

# 491
  • Мнения: 2 166
Горкото дете, не е случило на баба.

# 492
  • Варна
  • Мнения: 36 713
Горката баба. Не е случила на намахана снаха да й отвърти два шамара.

# 493
  • Мнения: X
Луд скандал щях да вдигна, а не да си мълча. Три дни нямаше да млъкна. Тази жена е абсолютно побъркана.

# 494
  • Мнения: 2 166
Или да й защипе пръстите в скрина.

Общи условия

Активация на акаунт