COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 4

  • 1 389 994
  • 29 195
  •   1
Отговори
# 21 975
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 685
Лейди, ако стандартът не може да бъде изпълнен няма как да се разреши съответната дейност, и съответно да се заплаща за нея. Стандартът е еднакво валиден и за публични и за частни средства. Т.е. ако одитът установи, че не се изпълнява стандартът по вътрешни болести или пулмология следва да затвори тази дейност. После дела с съда щото май московите стандарти паднаха Simple Smile

Габи, мисля, че трябва да се задълбочиш поне в една област. Съвсем приятелски ти го казвам. В България няма двойна акредитация отдавна. Има разписана наредба, уточнено е в нея. Всички специалности са 4 години (от спектъра на интерната). В тази рамка има известен брой месеци вътрешни. Но това не е двойна акредитация и всяко сравнение е глупаво.
В Германия има и интернисти, които не са интензивисти. Освен това там има много гастроентеролози, които работят рамо до рамо с инфекционистите, предполагам познаваш структурата добре.
Аминка, много си смешна Simple Smile
Нали оздравя вече. И без тест Simple Smile

Последна редакция: нд, 09 авг 2020, 14:51 от Leika_moja

# 21 976
  • Мнения: 5 979
Аз мисля, че трябва да се даде възможност на родителите, които не искат да пуснат децата в училище присъствено да могат да го направят.
То си има такава възможност, детето се отписва от редовна форма, записва се на индивидуално обучение и си остава у дома. Родителят има ангажимента да подсигури учител.
Само, че трябва да се гарантира до голяма степен, че детето няма да остане "недоучено" което е форма на дискриминация по медицински причини. Да не забравяме, че има и деца с астма, диабет и др. заболявания за които едно заразяване може да докара тежки здравословни последици.

# 21 977
  • Мнения: 1 981
За организацията на работа на Етап Адрес, Груп и ЮнионИвкони - и трите са един холдинг от известно време - твърдят, че маските са задължителни, а от май месец имат нова система за пречистване на въздуха.

https://www.24chasa.bg/novini/article/8888707


По-долу дама инфо за новите 6 случая за област Силистра, изнесени в събота и неделя. Активните случаи в областта са 36.

https://www.kvorum-silistra.info/news/17915

Между впрочем, някъде мернах, но не помня къде, че се говори из града, че има заразен свещенник от Силистра от празненство по повод 80 годишен юбилей, но подробностите ми убягнаха - той ли е заразения, само той ли, и прочие.

И още едно съобщение, свързано вероятно с коронавируса - в магазините HM временно не приемат торби със стари дрехи. Днес разходих една торба. Талони за намаление, обаче, от преди това си важат.
Т.е. силистренци пращат пациенти в Русе, Шумен и Варна, Разград пращат в Русе, Добрич пращат във Варна.

# 21 978
  • София
  • Мнения: 17 515
Новата туристическа калинка щяла да променя методологията за обявяване на новите случаи, защото дойчовците се плашели и не искали да идват на почивка. https://m.dnevnik.bg/bulgaria/2020/08/09/4100561_koronavirusut_v … _obmislia_kak_da/

# 21 979
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 685
Аз мисля, че трябва да се даде възможност на родителите, които не искат да пуснат децата в училище присъствено да могат да го направят.
То си има такава възможност, детето се отписва от редовна форма, записва се на индивидуално обучение и си остава у дома. Родителят има ангажимента да подсигури учител.
Това с индивидуалната форма е изключително трудно да се осъществи на практика - съгласия, разрешения, документация. Иначе да, но отнема месеци. Повечето директори не искат, РУО има също участие. Не е за масовка.

# 21 980
  • София
  • Мнения: 17 729
Добрич и Благоевград са примери как започва претоварването на системата, и това е само началото. Дано само с това се разминат.

В същото време в някои от засегнатите области тестват само контактни от първа линия, и то избирателно. Говори се, че РЗИ-тата разполагат със смешен дневен лимит. Контактни от втора има болни доста, които се тестват безплатно само ако зазлеят достатъчно за болница и изобщо не влизат в статистиката. Карантинираните също стават все по-малко, няма да се учудя ако се окаже, че все повече са принудени да ползват отпуск вместо болничен.


Е, това вече е върха, 'айде и на НОИ бюджета точно тези болни да изкарват... ми нищо чудно тогава, че просто си ходят болни на работа като не им дават болнични и заразяват наред... Шивачките визирам, примерно... И не само.


Andariel, не си права, дъщеря ми като беше със скарлатина -  личния лекар уведомява РЗИ , има процедури и са задължени. От там нататък РЗИ слагат карантина на групата и тестваха всички деца, като се оказа, че има безсимптомен носител в групата, който също мина лечение. Откъде накъде на родителите ще се разчита?

В момента нещата са други, недей да правиш сравнение със скарлатината преди короната. Има хора с деца в градинска възраст - да кажат дали са подписвали декларации като отвориха градините пролетта. Съвсем официално при отварянето беше казано, че родителите ще подписват декларации.

Да, ама те можеха да изберат да не подпишат декларации и просто да си ги задържат - децата, де - вкъщи без абсолютно никакви правни или преки финансови (тип глоби) последствия за тях (родителите). А с училището не е точно така.

Последна редакция: нд, 09 авг 2020, 15:12 от katiABV

# 21 981
  • Мнения: 5 979
Цитат
От своя страна Николова отговори, че ще инициира разговори с Министерството на здравеопазването, така че да се наблегне на факта, че България е с най-ниска смътност от коронавирус.
Което да се разбира като "нашият бг коронавирус е най-безобидният коронавирус в света" ... такава глупост вярно само главата на една калинка може да роди и може би счита и чуждите туристи за калинки.

# 21 982
  • Мнения: 1 781
Новата туристическа калинка щяла да променя методологията за обявяване на новите случаи, защото дойчовците се плашели и не искали да идват на почивка. https://m.dnevnik.bg/bulgaria/2020/08/09/4100561_koronavirusut_v … _obmislia_kak_da/
Шъ умра от смях, те немците пасат трева и не си правят репортажи какво е на нашето море, а само статистики ще гледат.
Те и без това са явно манипулирани тия статистики благодарение на нетестването, колко още. Пак ще ни пишат и качват и осмиват чужденците.
Смъртността ни не е ниска, защото криейки болни нараства доста.
Така че кой каквото сам си прави няма кой друг да му стори.

# 21 983
  • Мнения: 7 856
Новата туристическа калинка щяла да променя методологията за обявяване на новите случаи, защото дойчовците се плашели и не искали да идват на почивка. https://m.dnevnik.bg/bulgaria/2020/08/09/4100561_koronavirusut_v … _obmislia_kak_da/
Изпревари ме за малко, щях да пиша същото, включително точно същите първи думи. Август преполови, не разбраха ли, че сезон няма да има. Представям си плажуващи на Албена през октомври, облечени в скиорски екипи. Ако германците предпочитат северните курорти, там става само до края на август.

# 21 984
  • Мнения: 4 621
Не само английският й е зле на тази калинка.
,,,
Само два случая на коронавирус в Словения за последните 24 часа.
https://www.24chasa.bg/novini/article/8892687

А някога, преди, ние също имахме такива ниски стойности.

КатиАБВ, струва ми се, че си сменила нюанса на синьото - твоята запазена марка във форума Smile

# 21 985
  • Мнения: 1 749
Добре де, тя какво им е казала, ако ви плаши големия брой заразени, ще променим метода, за да не се плашите. И те са ок. Не може да е толкова глупава!

# 21 986
  • Мнения: 270
Родители искат платен отпуск, ако децата учат дистанционно
Родители изпратиха отворено писмо до социалният министър Деница Сачева. В него те настояват да се вземе пакет от мерки във връзка с наближаващия старт на новата учебна година и възможността част от децата да учат дистанционно.

„Всички чухме за намеренията на МОН новата учебна година да започне присъствено, но чуваме също така и предупрежденията на здравните власти, че по всяка вероятност ще има частично или пълно затваряне на училищата и детските градини при влошаване на епидемичната обстановка“, пишат от Асоциация Родители. Те предлагат 4 възможности за подпомагане на семействата в такива случаи.

Първата е изплащане на болничен на родителя за времето, в което е принуден да остане вкъщи заради затваряне на класа, училището, групата или детската градина на детето. Друга възможни мерки според Асоциацията са изплащане на допълнителен отпуск на родителя за времето, в което е принуден да остане вкъщи или предоставяне на ваучери за наемане на детегледач. В случай на необходимост от тестване на децата и семействата за коронавирус поради наличие на заразено дете или учител в училището или детската градина, родителите искат тестовете да са за сметка на бюджета или здравната каса.

От Асоциацията изтъкват, че огромен брой родители вече са изчерпали възможностите за платени и неплатени отпуски по време на дистанционното обучение през март-юни тази година. „Особено трудно е положението на родителите на деца до 12 г., които имат законово задължение да не оставят децата си без надзор, а са изчерпили законовите възможности да отсъстват от работа“, пише още в писмото. Родителите са категорични, че казусът не търпи отлагане и възможните мерки трябва да бъдат обсъдени преди началото на учебната година.

# 21 987
  • София
  • Мнения: 17 729
Скрит текст:
Като напуснат двете девойки ще се реши проблемът. Изключително нахалство и безочие от страна на директора на болницата.
Последна вметка - от години тясна специалност като гастроентерология, кардиология, ревматология, пулмология, ендокринология и прочие се придобива БЕЗ вътрешни преди това. Така че гастроентеролог без вътрешни болести да лекува пневмония е като алерголог да лекува диабет.
После двете момичета ще са разнасяни по медии, а директорът удобно ще се покрие. Ето това имах предвид като казах преди много страници, че обикновените доктори няма какво да сторят. Остава им да се пазят.

Така ли? А колко години се специализира? В Германия дори и тесните специалисти имат 3 години общи вътрешни болести в самата специализация,минават през всички вътрешни отделения. Е, то в Германия и вътрешните лекари могат интензивна медицина и всъщност те се грижат за пациентите с ковид, те интубират и правят всичко, което се прави изобщо.


Не 3, а 6 години е медицината; специализациите са след това (м/у 3 и 4 години). Това, че са карали курс/ове вътрешни (пр.) болести ги прави малко по-компетентни от мен и теб / вас (останалите тук, които не са лекари), но много далеч от съответните специалисти... както обичаше да казва Начев (може и още да го казва, не зная) (ендокринолог) - "тясната специализация води до глобална идиотизация". Демек - знае всичко (възможно) за онова, в което е тесен специалист и... твърде малко - по негова собствена преценка - за неща, които са извън тясната му специалност.

# 21 988
  • Мнения: 9 056
Новата туристическа калинка щяла да променя методологията за обявяване на новите случаи, защото дойчовците се плашели и не искали да идват на почивка. https://m.dnevnik.bg/bulgaria/2020/08/09/4100561_koronavirusut_v … _obmislia_kak_da/

Това навява на размисъл колко са реални реалните данни за смъртността от ковид у нас. Що и там да не пипната методологията?

# 21 989
  • Мнения: 469
Аз мисля, че трябва да се даде възможност на родителите, които не искат да пуснат децата в училище присъствено да могат да го направят.
То си има такава възможност, детето се отписва от редовна форма, записва се на индивидуално обучение и си остава у дома. Родителят има ангажимента да подсигури учител.
Това с индивидуалната форма е изключително трудно да се осъществи на практика...
Ами аз лесен начин не виждам. Каквото и решение да се вземе, ощетени винаги ще има. Варианта един учител да преподава присъствено до обяд, а онлайн следобед на неприсъствените също е трудно. Ако изобщо се намерят учители за подобно "приключение", без двойна заплата.

Общи условия

Активация на акаунт