COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 4

  • 1 250 236
  • 29 195
  •   2
Отговори
# 1 620
  • София
  • Мнения: 7 808
Вече мисля както и тук някой даде тази идея, че от чисто народопсихологическа гледна точка е редно да се върнат брифингите водени от Мутафчийски. Той има талант да "плаши" народа и вдъхва респект, отделно и населението се информира от подходящ източник каквито са брифингите.  По този начин смятам може да се "дисциплинира" една голяма част от народа защото както вървят нещата напоследък изглежда, че при нас работата е "изпусната" колкото и оптимистично да са настроени управниците ни.
Не мисля, че това ще стане. Сега е важно да не плашим хората, да не създаваме паника, защото всъщност всичко е наред - това се предлага отвсякъде като послания. Ако възобновят брифингите, като нищо ще ни покажат новия шеф на НОЩ, който ще ги води.
Коронакризата се управлява политически - с това е казано всичко.

# 1 621
  • Мнения: 19 523
Ами накъде да сме се запътили, да не би да взимаме някакви мерки това да не се случи?

# 1 622
  • София
  • Мнения: 2 178
Не мисля, че вече има как да се затваря всичко, още повече че навсякъде тенденцията е към отваряне. Не сме Северна Корея и няма как да си останем самотен чист остров насред Европата. Не разбирам масовото недоволство тук, че не сме затворени. И преди не беше по-различно. Винаги сме били оставени сами на себе си. Не за пръв път го казвам, но не ми е нужда заповед, за да нося маска или дезинфектант, или да си мия ръцете. Не ми е нужна заповед, за да не се завирам в тумби от по 10-20 човека.

# 1 623
  • София
  • Мнения: 7 808
На теб може и да не ти е нужно, но явно на някои други хора им е нужно точно това - забрани, защото сами не могат да се самоограничават, нито пък намират за нужно да го правят. А когато такива хора са достатъчно много, това обезсмисля твоята маска и моя дезинфектант.

# 1 624
  • Мнения: 9 276
тенденцията е към отваряне. Не сме Северна Корея и няма как да си останем самотен чист остров насред Европата.

В голяма грешка си за международните отношения. Ако продължават случаите да се покачват при нас, останалите държави ще ни изолират като Северна Корея - справка Швеция.
Тенденцията винаги е била само една - контролиране на епидемията. Отварянето е вследствие на успешен контрол. Други тенденции няма, или поне няма работещи.

# 1 625
  • Мнения: 7 856
Много ми е интересно дали някога ще обявят тези спестените случаи от вчера? Аз се сещам за тези:
Кърджали - 12
Стара Загора - 26
Сърница - 13
Ако някой се сети за още, нека да допълва. За да следим как ще са нещата утре.

# 1 626
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 690
.... Не за пръв път го казвам, но не ми е нужда заповед, за да нося маска или дезинфектант, или да си мия ръцете. Не ми е нужна заповед, за да не се завирам в тумби от по 10-20 човека...

Обаче очевидно на сума ти народ му е нужна, защото разликата между времето с мерките и без е очеизвадна.

# 1 627
  • Мнения: 2 865
Ето пример за текуща ситуация в бг здравеопазването. И какво правим като се нароят болните?
https://m.24chasa.bg/region/article/8688736

# 1 628
  • Bulgaria
  • Мнения: 2 671
Много ми е интересно дали някога ще обявят тези спестените случаи от вчера? Аз се сещам за тези:
Кърджали - 12
Стара Загора - 26
Сърница - 13
Ако някой се сети за още, нека да допълва. За да следим как ще са нещата утре.
Може да ги "пазят" за събота и неделя - да не ни извадят 16 случая от 400 теста, че пак ще станем за смях.

# 1 629
  • Мнения: 8 567
Мерките, които въведоха първоначално у нас, от днешна гледна точка изглеждат  наистина абсолютно безсмислени и неоправдани, защото се оказват безцелни.
В други държави го направиха, за да стопират разпространението и  да ограничат заразата, да тестват, карантинират и изолират и наистина да живеят С епидемията, но да я контролират.  За това време наеха  лаборанти, външни всякакви необходими сътрудници, увеличиха персонала там, където е необходимо, подготвиха се болници и лекари.
И тогава започнаха да отпускат постепенно мерките, изследвайки какъв е ефектът върху обстановката.
Ние - дум, затворихме хората по къщите, защото е най-лесно, естествено, че имаше резултат, и сега да ни затворят за два месеца, пак ще има, но това не е стратегия, това е невежество и безпомощност.
Едните спечелиха време, за да проработи стратегията им, ние  само отложихме неизбежното с два месеца.

# 1 630
  • Мнения: 5 979
Рядко ще видиш някой да се пази и себе си и околните със спазване на дистанция и маска ако се налага. Дори има райони в страната където животът си е бил един и същ и сега и през пролетните месеци. Там влезе ли бацила ще има много поражения. Пресни примери - Сърница, Доспат. Иначе нашия локдаун имаше смисъл тъй като не се позволи дифузна  верижна зараза на много хора, болниците издържаха и слава богу "шведският модел" ни се размина.

Последна редакция: сб, 13 юни 2020, 00:56 от Не се сърди, човече

# 1 631
  • София
  • Мнения: 2 178
На теб може и да не ти е нужно, но явно на някои други хора им е нужно точно това - забрани, защото сами не могат да се самоограничават, нито пък намират за нужно да го правят. А когато такива хора са достатъчно много, това обезсмисля твоята маска и моя дезинфектант.

Да, и какво можеш да направиш? Да контролираш 7 млн. дали си мият ръцете и дали се движат еднопосочно на пазара? В Северна Корея, може би.

# 1 632
  • Мнения: 3 108
Тази докторка на 28-е за съд и доживотно отнемане на лекарските права-даже и второто може да е достатъчно.Разбра се кой е къмпинга,кои са фабриките,но аз продължавам да издирвам зведенията със заразените сервитьори/както пише ,че са много посещавани/Кой знае колко народ е минал от там и мълчат за новия в Бургас..дали е свързан с тях?

# 1 633
  • Мнения: 886
Много ми е интересно дали някога ще обявят тези спестените случаи от вчера? Аз се сещам за тези:
Кърджали - 12
Стара Загора - 26
Сърница - 13
Ако някой се сети за още, нека да допълва. За да следим как ще са нещата утре.
Може да ги "пазят" за събота и неделя - да не ни извадят 16 случая от 400 теста, че пак ще станем за смях.
Да, и аз имам усещането че всичко вече е стакмистика

# 1 634
  • При семейството си
  • Мнения: 6 623
Ето пример за текуща ситуация в бг здравеопазването. И какво правим като се нароят болните?
https://m.24chasa.bg/region/article/8688736

Тази ситуация не е текуща, тя е от години и то като трайна тенденция. Да бяха мислили (тези с правомощията да взимат съответни решения), имаха няколко месеца все пак време.

Общи условия

Активация на акаунт