COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 4

  • 1 249 871
  • 29 195
  •   1
Отговори
# 11 700
  • Мнения: 54 474
Пха, аз не съм антиваксър, но не искам да се ваксинирам..

И аз така.
Въпреки, че за грип се ваксинирам.

# 11 701
  • Мнения: 4 026
За да има дискотеки, ще досринем здравната система: Анализ на Капитал

https://www.dnevnik.bg/analizi/2020/07/07/4087954_za_da_ima_disk … ef=home_NaiNovoto

Но това е заразно заболяване и при него отговорността не може да е само лична, а и на институциите - ако се разчита единствено на самоконтрола на гражданите (40% от които, според Борисов, изобщо не вярват, че има има вирус), болестта бързо ще се превърне в епидемия и ще засегне всички ни - и отговорни, и безотговорни, и вярващи, и невярващи, и здравната система, и икономиката, и, естествено, туризма, за който толкова се е загрижил премиерът. Тоест ако има коронавирус, няма да има чартъри. Десетки вече бяха отказани, вероятно защото там, откъдето идват те, вярват в коронавируса малко повече.

# 11 702
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Добре, страх ви е, притесняват се, искате мерки, затваряне, контрол, но... Не искате ваксина. И какво предлагате тогава? Какво да правим? Близките 50 години да ходим с маски, да сме затворени вкъщи, да няма кино и театър, да няма спортни събития, Олимпиади, какво предлагате? Каква ви е алтернативата? В окопа цял живот? Или някой друг да се ваксинира, че да пази вас. Много странно мислене...

# 11 703
  • София
  • Мнения: 1 616
Ваксината е личен избор, аз също не бих, поне докато не мине достатъчно време за да видя дали наистина предпазва и дали и какви последствия има.
Как ли пък не, ще си слагам нещо набързо направено, без да е имало достатъчно време за тестване.Това е моето тяло, моето здраве и моя живот.

# 11 704
  • Мнения: 10 423
Аз ще се ваксинирам от първите,не пропускам,ваксинирана съм за всичко задължително,
и реимунизации не пропускам, дори Личната ми се скара, че за всяко одраскано или порязано
искам  инжекция против тетанус.

# 11 705
  • Мнения: X
Статия от Раф Циконе австралийски федерален сенатор за щата Виктория от партия "Лейбър".

"Ще бъдат необходими нови COVID-19 ограничения за анти-ваксърите.
....

https://amp.theage.com.au/national/victoria/new-covid-19-restric … 00616-p55330.html

На мен това ми звучи малко опасно. При положение, че не е съвсем ясно в тази страшна конкуренция доколко ускорената работа върху ваксината за ковид-19 няма да има нежелани последствия, е доста съмнително отсега да приравняваш хората, които са скептични точно към нея с антиваксъри по принцип и да искаш да им бъдат налагани ограничения, каквито не са налагани за отказ от която и да било друга ваксина.

Става въпрос за доказано безопасна ваксина, която хора ще откажат, както сегашните доказани безопасни и ефективни ваксини срещу различни болести, срещу които определени хора са против. Другите ваксини не са се отнасяли за такава пандемия, като сегашната. Време е за мерки срещу анти-ваксъри и подобни на тях вярващи в различни конспиративни теории, които живеят в свой измислен свят, които са против изграденото човешко общество и му нанасят щети със своето невежество.

# 11 706
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Да де, ама иронията е, че малоумните антиваксъри черпят аргументи и набират привърженици само, защото са имали привилегията да живеят в 21 век, когато благодарение на ваксините са изкоренени някои болести. Иначе, ако виждаха какво се случва с болните, надали някой щеше да му хрумне гениалната идея, плод на безгрижно съществуване и липса на проблеми, че ваксините са опасни. Просто нямам думи. Защото ще се появят изчезнали болести заради малоумието и презадоволеността на хората от 21 век.

# 11 707
  • София
  • Мнения: 1 616
Статия от Раф Циконе австралийски федерален сенатор за щата Виктория от партия "Лейбър".

"Ще бъдат необходими нови COVID-19 ограничения за анти-ваксърите.
....

https://amp.theage.com.au/national/victoria/new-covid-19-restric … 00616-p55330.html

На мен това ми звучи малко опасно. При положение, че не е съвсем ясно в тази страшна конкуренция доколко ускорената работа върху ваксината за ковид-19 няма да има нежелани последствия, е доста съмнително отсега да приравняваш хората, които са скептични точно към нея с антиваксъри по принцип и да искаш да им бъдат налагани ограничения, каквито не са налагани за отказ от която и да било друга ваксина.

Става въпрос за доказано безопасна ваксина, която хора ще откажат, както сегашните доказани безопасни и ефективни ваксини срещу различни болести, срещу които определени хора са против. Другите ваксини не са се отнасяли за такава пандемия, като сегашната. Време е за мерки срещу анти-ваксъри и подобни на тях вярващи в различни конспиративни теории, които живеят в свой измислен свят, които са против изграденото човешко общество и му нанасят щети със своето невежество.
Коя е доказано безопасната ваксина? Та тя още не е готова, кога я тестваха и доказаха, че е безопасна?

# 11 708
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Е, да бе, едва ли за 50г няма да измислят лечение и ваксина. Просто трябва да се кротнем за година-две, а не да ревем като бебета, че няма кино, дискотеки и прочие. Аман.

Аз не бих се ваксинирала веднага, а тази идея за масова ваксинация не знам дали ще проработи(за протокола не съм антиваксър).То нали може да те повтори, няма антитела след 6м и т.н. тогава как ще се гарантира защита от ваксината? Или ще си я бием веднъж-два пъти годишно?

Последна редакция: вт, 07 юли 2020, 16:07 от Г-жа Букет

# 11 709
  • Мнения: 10 836
И друг път съм го писала, не желая да съм опитно зайче. Искам да мине малко време, да видя как се отразява ваксината, има ли ефект. Не се ваксинирам срещу грип. Имам всички задължителни ваксини и реумунизации, както и детето.
Окопи, не окопи, няма да се юрна от първите да ме боцкат, но има много желаещи, сигурна съм.

# 11 710
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
За грип ваксината е всяка година. Не виждам проблем в това.

# 11 711
  • София
  • Мнения: 1 616
всеки има право на мнение и личен избор

# 11 712
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Не и когато нямаме право на свободно придвижване и живот, за да пазим членовете на обществото. Излиза, че дори и да се появи ваксина, паникьорите ще си продължат да се панильосват и няма да се ваксинират и ще продължим с "мерки", "социална дистанция", "новото нормално" докато свят светва заради нечия лиготия и невежество. Никой няма да пусне на пазара ваксина, която е опасна, бъдете сигурни.

# 11 713
  • Bulgaria
  • Мнения: 2 671
Ваксината докато достигне до нас, вече ще бъде поставена на милиони хора по света.

# 11 714
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Не знам дали знаете, но цената на болнично легло на ден е от 50 до 100 лв. Толкова излизаме на болниците, толкова се плаща от здравна каса за хоспитализирани.

"Толкова излизаме на болниците" не е равнозначно на "толкова се плаща от здравна каса за хоспитализирани". Има огромна разлика дали са хоспитализирани лица, които действително се нуждаят лечение, не дай си Боже пък, от интензивно - тогава разходите на болницата за един пациенти може и да са еднакви и дори по-големи от тези, които плаща ЗК. Но, ако е хоспитализиран човек за наблюдение, просто защото е над определена възраст, или защото няма къде да се карантинира (имаше такива случаи), разходът за този човек, ще е в пъти по-малък от това, което ЗК плаща на болницата. Да не говорим, че от много време насам хоспитализирани лица (не само с ковид) се водят в болничен престой, а де факто са си вкъщи. Със сигурност за болниците, бидейки търговски дружества, има логика да хоспитализират лица,  които не са с тежки симптоми и не се нуждаят от друго лечение, освен симптоматично, защото тогава разликата между това, което им плаща ЗК и това, което им е реален разход за пациента, си е чист приход.

Може да се поучим от съседите. Не да канят Мангъровци по тв и да объркват стадото.
Освен това, след забрана за сърби, са започнали масово тестване на българите, влизащи през Кулата.
Гърция дава 20 млн. евро на отговорните медии, информирали за коронавируса

Така се спасява сезон - план на Гърция в две стъпки:
1. Целево и масово тестване на групи, които е по-малко вероятно да са заразени (чух, не знам колко достоверна, информация, че на база на отговорите в предварително попълнената декларация, в кода, който се получава, на базата на алгоритъм, се залага дали да се тества или не на границата) - пределно ясно е, че сред тръгналите на почивка ще има по-малко заразени, отколкото сред прибиращи се гастарбайтери от чужбина, работещи при мизерни условия.
2. Да плащаме на "отговорните медии", които ще изкарват само политкоректна информация. Свободата на словото сезон не спасява, бройките ще се обявяват, както правителството каже.

Последна редакция: вт, 07 юли 2020, 16:16 от chockolina

Общи условия

Активация на акаунт