Памучни, неспарващи чорапи. София?

  • 1 236
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 9 920
От доста време не мога да намеря памучни чорапи, които да не спарват...
Последно преди 1-2г поръчах от Пирин хилс... но са ми тесни - сега явно са пуснали и по-голям размер (не съм биг фут... 41-2 размер - нормална структура).
Бих пробвал пак тези (98% Пениран памук, 2% Lycra®), но и куриер се ползва... та ако не намеря решения в София - да...
С нормална дължина - над глезена. Както и къси (летни). Тънки, по-дебели... поне 90-95% ест. материал.
Имам едни които са екстра, не се потя изобщо, не се развличат имат еластан... на пипане са меки (не дращат на найлон),  но се скъсаха.

# 1
  • Мнения: 211
Аз лично съм доволна от тези на Фазан Русе.
От години ползвам само тях Hands V

# 2
  • Мнения: 13 804
Аз съм доволна от бамбуковите чорапи. На два тийна с миризливи крака купувам от няколко години. Единствен проблем и е че съхнат малко по-бавно. Също на Фазан

# 3
  • Мнения: 1 271
Повечето running socks са такива. Виж в Декатлон или някакъв спортен магазин.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 759
И аз съм доволна от бамбуковите на Фазан.

# 5
  • Мнения: 3 488
Фазан или всяка друга наша марка.
По-хубав чорап от българския няма.
Погледнете по рафтовете на веригите, винаги има щендер с чорапи и ще си изберете.
Обърнете внимание и на обувките, с които ходите, те са другата част на проблема.

# 6
  • София
  • Мнения: 9 920
Аз лично съм доволна от тези на Фазан Русе.
От години ползвам само тях Hands V
Имат ли фирмен магазин, защото ме интересуват естествените им (не видях в сайт нещо по-различно от 75%... и бамбук 72%)
В К-нд съм ги мяркал, но предполагам там са им ширпотребата.

# 7
  • Мнения: 3 488
Чорап 100% памук няма да намерите никъде.
Решението е всекидневно да се сменят обувките, като носеният чифт се оставя да съхне поне ден и се заменя с друг, дезодорант и пудра по стъпалата и ако се наложи сух и чист чифт чорапи за подмяна по време на работния ден.
Ако вече има и миризма помага наръсване вечер на борна киселина на прах в обувките и проблемът е решен.

# 8
  • София
  • Мнения: 9 920
Не търся 100%.

# 9
  • Мнения: 3 488

Тогава всеки български чорап с основна съставка памук ще Ви свърши работа.

# 10
  • София
  • Мнения: 9 920
Мм не мисля,  масово са по най-много 75-80% (а реално мязат на < 50%). Отдавна не съм виждал бг чорап който на пипане да не стърже на найлон.
Явно ще експериментирам онлайн с Пиринските.

Последна редакция: вт, 21 юли 2020, 11:10 от Starrydream

# 11
  • Мнения: 3 488
Аз и преди писах - в дрогерии Лили има рафтове с български чорапи.
Винаги, когато съм у дома купувам оттам за детето (което има голямо копито), т.е. мъжки чорапи. Не помня марката, но са разкошни и меки, много памучни и не потят.
За мен най-добрите чорапи са българските, ненадминати сме там.

# 12
  • Мнения: 211
На Фазан основно пазарувам от Фантастико. За он лайн магазин не съм търсила Hands V
Бамбукови не харесвам, по-удобни са ми памучните.

Общи условия

Активация на акаунт