Боя за коса - Blond47 - Клуб на блондинките

  • 31 349
  • 757
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 1 600
Моят скалп по принцип е много здрав,не съм имала проблеми, но миналият път, когато сложих изсветляващата добавка усетих леко парене накрая преди да я измият и мисля следващия път да не я слагам,и без това станаха като блондирани сякаш корените,жълти много и трудно се матираха. Една мацка тук в темата ползва 1000 с 1001 и корените й стават бяло руси,а е с много тъмен корен,тя е пускала и снимки,страхотно й се получава на нея. Аз имам 1000,1011 и 1017, както и най-новата взех на Лорвен,дето някой тук я похвали 1281 мисля, че беше. Ще ги изразходвам и се хвърлям на Вела,една моя близка се боядисва с нея и косата й е супер светло русо, тъмна е и тя

# 346
  • Мнения: X
Добро утро! Идвам да ви похваля боята Permesse.
Взех я по препоръка на ivka smile,номер  12.176 , но използвах 30% оскидант (на друга марка) и стоях 50минути. Изсветлява невероятно добре и равномерно! Получи се русо като след супра- жълтеникаво, но това е супер,защото лесно се тонира, за разлика от оранжевото или медно русо.

Само един недостатък изпитах- макар и с 30% ОКС усещах парене през цялото време на престой с боята. И при миенето доста косичка отиде в канала. Но при мен редовно четката за коса е пълна с косми, а и може ни беше от горещото време, така боята се активира още повече и затова да ми е парело на скалпа ... нямам идея , но ще я изпилзвам отново.

Последна редакция: чт, 09 юли 2020, 23:03 от Анонимен

# 347
  • Велико Търново
  • Мнения: 111
Добро утро! Идвам да ви похваля боята Permesse.
Взех я по препоръка на ivka smile,номер  12.176 , но използвах 30% оскидант (на друга марка) и стоях 50минути.
Здравейте!
Много хубав цвят се е получил! А с какво тонирахте?

Последна редакция: чт, 09 юли 2020, 23:03 от AnMary

# 348
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 413
Паренето може да е от оксиданта. Аз от Permesse никога не съм имала парене, но я ползвам с нейния си оксидант. Хубав цвят се е получил.

# 349
  • Варна
  • Мнения: 3 063
Farmacy queen, много се радвам! Permesse според мен е доста щадяща, но щом имаш парене по скалпа, може да го мажеш с нещо преди това, масла някакви, тук има момичета, които го правят.

# 350
  • Мнения: 1 600
За по-добри резултати в описанието на Пермес пише, че косата трябва да се измие с дълбоко почистващ шампоан. Вие на мръсна или чиста коса се боядисвате между другото?

# 351
  • Мнения: 5 284
Да споделя все пак резултатът, днес май ми харесва

# 352
  • Мнения: 1 600
Много е хубаво Heart

# 353
  • Мнения: X
В отговор , тонирах жълтеенето с 10.1 и 9.22 6%окс. , за 5 мин под душа и лилав шампоан на матрикс.
Винаги се стремя да св мажа на леко омазнен корен... именно за да избегна дразненето. Възможно е наистина другата марка оксидснт да е причина за него.
ПС.: от всички бои,които съм пробвала, а те не са налко , пермес ми изсветли най-много и то само с 30окс. Ако сложа 40 какво ли да очаквам? Никога не съм го прсвила в домашни условия с 40 окс.

# 354
  • Мнения: 646
Здравейте, някой ако може да ми каже какъв цвят би се получил с Permese 9ка и окс.6%, на основа 7ца към 8ца почти. Има ли някой, боядисан с този номер без значение от основата, да видя на снимка как стои Blush

# 355
  • Мнения: 2 840
Здравейте, някой ако може да ми каже какъв цвят би се получил с Permese 9ка и окс.6%, на основа 7ца към 8ца почти. Има ли някой, боядисан с този номер без значение от основата, да видя на снимка как стои Blush
Аз съм с 9.176 с оксидант 6% и основа 7-ца. Харесвам си цвета Simple Smile ама не съм с чиста деветка боядисана

# 356
  • Велико Търново
  • Мнения: 111
Здравейте!
По-назад в темата бях писала за моите мераци да стана руса. Ситуацията при мен е, че имам напластена червена боя. Та... подстригах се, ама се подстригах Innocent  Сега съм с къса коса тип пикси или момчешка. С две думи поорязах червеното. Има още остатъци от него в горната част на главата, където ми е по-дълга косата.
Сега какви да ги свърша? На фризьор не искам да ходя, защото нито имам времето, нито средставата, нито пък им имам вяра... Имам в къщи ей това https://www.zlatnaribka.com/boya-za-kosa/izrusiteli-i-oksidanti/ … kme-kblonde-20-gr    Да го използвам и после да се боядисам или направо да пробвам с боя. Хвърлила съм око на  Permesse.
ПП. Това ми е естественият цвят. Снимка от едно време
Скрит текст:

# 357
  • Мнения: X
Косата ти не е тъмна, но има доста топлина в нея. Не вярвам да получиш задоволителни резултати само с боя. ✌️

# 358
  • Мнения: 1 600
Ако се боядисвате с 12% (корени) и искате да боядисате и останалата коса в последните минути преди измиване (за изчистване и освежаване на цвета) как би станало най-безвредно? Мокрят се дължините,разрежда се с вода боята (но колко?) И колко време се стои,15 мин ?

# 359
  • Варна
  • Мнения: 3 063
Christina, на мен това ми го правят на мивката, просто се разпенва боята с водичка и се намокрят дължините, стоя не повече от 4-5 минути. Емулсия се води.

Общи условия

Активация на акаунт