Паническо разстройство - тема 44

  • 25 950
  • 735
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 2 764
Тоя прегабалин като му прочетох стр. ефекти и се ужасих. Ми то страшно, а как имам нужда.
Страничните ефекти са предимно във високи дози. При 100-150 мг на ден няма нищо страшно. Освен замайването, друго почти няма вероятност да има.

# 631
  • Мнения: 2 204
Тоя прегабалин като му прочетох стр. ефекти и се ужасих. Ми то страшно, а как имам нужда.
Аз в момента пия прегабалин (лирика) от 7 дни го пия. Страничните ефекти са много гадни, но стискам зъби, уж до 10 дни трябва да отшумят. Най-гадното е замайването. Все едно че не си на земята.

# 632
  • София
  • Мнения: 3 050
Аз прегабалина го издържах седем дни и на седмия се издух около очите. Задържах вода. Всеки ден имах атаки и беше ужас.

# 633
  • Мнения: 105
Как се справяте с хипохондричните натрапчиви мисли.Например когато решите,че сте болни от нещо.На мен ми е много трудно да си избия от главата дадена болест или дори болести когато си ги втълпя.Даже да мине време, след известен период пак се сещам и дори се чувствам като вече болна.На всичкото отгоре развих и ужасен страх от изследване и ходене на лекар.Порочен кръг.

# 634
  • Мнения: 4 406
Как се справяте с хипохондричните ...
Да не си мислиш, че може да ти кажем набързо как се справяме... Болшинството сме с хипохондрия, а отделно други имат и екстра - други обцесии.
Борбата не е лесна, десетилетия на мен ми трябваха! Психиатри, АД, психолози, откъсване от проблема...

Как сте тези дни!?
Още не съм ок, но не е ужасът от предишна седмица!
Поне мога да тренирам вече!

Прекрасен уикенд!

# 635
  • Мнения: 2 764
E как да се справяме... Като решиш, че е рак, примерно или се изследваш там каквото си втълпяваш, или седиш и чакаш. Като не умреш след 3-6 месеца, не е рак. Като ще е сърце, ходиш, гледат те или чакаш, търпиш, и като не си умрял до няколко часа , значи и това не е. Впрочем конкретно при сърцето - или е здраво или не е. Няма средно положение. Не е като му е кеф да почне да прави мизерии и после да му мине. Виж, някоя ритъмно-проводна простотия да те стресне от адреналина винаги може. Там вече апаратите за кръвно отчитат дали е аритмична сърдечната дейност и казват. Ако на 20 минути през 4 минути мерения всяко показва аритмична дейност е добре да се изследва.
Ако е примерно друга болест , която си втълпите, то тя не се развива за дни и часове, и като цяло прогресира сравнително в някакво време. И ако всеки път сте с еднакви симптоми, без нови и да умирате, значи не е и тя. Общо взето това е.

# 636
  • Мнения: 5 832
Моите АД ги нацелиха от раз, като изключим експериментите на разни джипита в началото и пих флуанксол, денксит, транксен и друго не помня вече имаше ли. Като отидох на психиатър ми ги нацели от раз и ги пих 15 години с прекъсвания. Нямам спомен на съм имала странични ефекти от тях. Само помня, че преди няколко години ги бях спряла и като ги почнах отново около 3-4 дни усещах нещо като вибрации в главата, но не знам от тях ли, или просто съвпадение е било. Говоря за Оропрам. Никога не чета листовките на хапчетата, излишен стрес е според мен. Само докато пиех оропрама проверявах за взаимодействие ако ми изпишат нещо непознато за мен. И аспирин си пиех редовно, и антибиотици, ми жива съм.

# 637
  • Мнения: 1 372
Лелеее, този период от 15 години ми се вижда ужасно дълъг. Аз пих ципралекс година и малко. Имах си за цел от самото начало да се оправя и да го спра. Незнам дали ще пия пак , нищо чудно да дойде време пак да имам нужда , но се надявам да не е скоро, а най се надявам да не дойде. За тази една година ми беше омръзнало да се съобразявам с това дали и колко алкохол мога да пия, да не говорим че сексът беше много зле, но писала съм тук, да не се повтарям. За мен удоволствието от секса е важно , а поне при мен с АД нямаше такова. 
Някъде бях чела че в основата на голяма част от нашите проблеми е точно неудовлетвореността в интимните отношения. Не мислите ли че има нещо вярно?

# 638
  • Мнения: 5 832
Някъде бях чела че в основата на голяма част от нашите проблеми е точно неудовлетвореността в интимните отношения. Не мислите ли че има нещо вярно?
На мен лично АД никога не са ми влияели на секса. Но пък съм забелязала, че като съм влюбена и щастлива нямам ПА. Появяват се като имам проблеми с партньор и не съм щастлива.

# 639
  • Мнения: 2 764
Лелеее, този период от 15 години ми се вижда ужасно дълъг. Аз пих ципралекс година и малко. Имах си за цел от самото начало да се оправя и да го спра. Незнам дали ще пия пак , нищо чудно да дойде време пак да имам нужда , но се надявам да не е скоро, а най се надявам да не дойде. За тази една година ми беше омръзнало да се съобразявам с това дали и колко алкохол мога да пия, да не говорим че сексът беше много зле, но писала съм тук, да не се повтарям. За мен удоволствието от секса е важно , а поне при мен с АД нямаше такова. 
Някъде бях чела че в основата на голяма част от нашите проблеми е точно неудовлетвореността в интимните отношения. Не мислите ли че има нещо вярно?
И аз така мислех, но не е... Че и голям популярен секс магазин онлайн имах, всичко съм пробвал общо взето (без модерните еднополови отношения) и не е от това. Все си ги имаше тия смотани тревожности и паники.

# 640
  • Мнения: 1 372
Значи сме си такива по рождение. Генетично ще излезе така ли? Б....си гените😀. Понякога не мога да се понасям. Такива непукисти срещам, а аз не мога така, всички емоции при мен са бурни. Лошото че са стаени вътре в мен. Повечето тук сме така. Опитваме се да сме винаги овладяни и силни. И така изглеждаме. Казвали са ми го. Че съм спокойна и уравновесена, че винаги владея положението....АЗ !?!?!?😀 А няма нищо лошо в това човек да покаже слабост понякога.

# 641
  • Мнения: 31
Здравейте, търся вашите мнения относно АД Велаксин 75мг. Ако може някой, който го е пил да сподели своя опит. Изписаха го на майка ми, която е на 46г. Изписаха по 1 табл 1 седмица +Ксанакс. След това да увеличи на 2 табл. Днес е първия ден на прием и тя от сутринта спи, много е замаяна, нормално ли е да спи вече 7 часа? Има ли някой, който е изпитвал същото в началото или нещо подобно?

# 642
  • София
  • Мнения: 3 050
Сали, все едно за мен говориш. Всички викат - желязо си. Упорита и борбена. Ха - ха.
На мен либидото от както родих ми е под нулата, а преди това си ми беше нормално.

# 643
  • Мнения: 2 466
Да, нормално е, особено пък в комбинация с Ксанакс. Постепенно това би трябвало да отмине, обикновено в рамките на 2-3 седмици организмът привиква към лекарството. От 1 хапче няма какво да се притеснявате. Ако обаче продължва много дълго, има и други странични ефекти - обсъдете го с психиатъра, който е назначил лечението.

# 644
  • Мнения: 31
Ксанакс е само изписан, не го е пила . Само АД изпи 1 табл. И направо я отряза от 8ч спи.. Да ще се обадя в понеделник ако продължава така, защото днес е събота все пак да не я притеснявам..

Общи условия

Активация на акаунт