Паническо разстройство - тема 44

  • 25 842
  • 735
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 1 780
Здравейте, търся вашите мнения относно АД Велаксин 75мг. Ако може някой, който го е пил да сподели своя опит. Изписаха го на майка ми, която е на 46г. Изписаха по 1 табл 1 седмица +Ксанакс. След това да увеличи на 2 табл. Днес е първия ден на прием и тя от сутринта спи, много е замаяна, нормално ли е да спи вече 7 часа? Има ли някой, който е изпитвал същото в началото или нещо подобно?
Аз бих го спряла не е нормално, от есцитила спях така и ми го намалиха доста. Явно дозата е голяма за нея.
Или да го пие наполовина. 7 часа дневен сън е много.

# 646
  • Мнения: 211
Здравейте, търся вашите мнения относно АД Велаксин 75мг. Ако може някой, който го е пил да сподели своя опит. Изписаха го на майка ми, която е на 46г. Изписаха по 1 табл 1 седмица +Ксанакс. След това да увеличи на 2 табл. Днес е първия ден на прием и тя от сутринта спи, много е замаяна, нормално ли е да спи вече 7 часа? Има ли някой, който е изпитвал същото в началото или нещо подобно?
Аз пия велаксин от 11г. Никога не съм имала сънливост като стр.ефект. Само косопад стабилен. За мен това е най-доброто за тревожност, но поради дългия прием не ми действа вече като преди май

# 647
  • Мнения: 31
Няма как да се изпие по-малко доза, тъй като това са капсули. В България най-малката доза е 75 мг.

# 648
  • Мнения: 2 204
Аз пия велаксин от 11г. Никога не съм имала сънливост като стр.ефект. Само косопад стабилен. За мен това е най-доброто за тревожност, но поради дългия прием не ми действа вече като преди май
Това за дългия прием и че ефективността намалява и аз го забелязвам. От 20 г. пия серопрам и вече не ми действа така както в първите години.  Сега лекаря го смени с циталопрам, да видим как ще е.

# 649
  • Мнения: 1 372
Аз пия велаксин от 11г. Никога не съм имала сънливост като стр.ефект. Само косопад стабилен. За мен това е най-доброто за тревожност, но поради дългия прием не ми действа вече като преди май
Това за дългия прием и че ефективността намалява и аз го забелязвам. От 20 г. пия серопрам и вече не ми действа така както в първите години.  Сега лекаря го смени с циталопрам, да видим как ще е.
А защо не пробваш първо да спреш малко приема на АД, след като 20 г.пиеш. Нека организма малко си почине. Може пък да си по-добре или да си както си сега , важното е да не си по-зле. Особено ако имаш бензо. Не налагам мнение, мое си е, само си разсъждавам как бих постъпила аз.

# 650
  • Мнения: 2 761
Аз пия велаксин от 11г. Никога не съм имала сънливост като стр.ефект. Само косопад стабилен. За мен това е най-доброто за тревожност, но поради дългия прием не ми действа вече като преди май
Това за дългия прием и че ефективността намалява и аз го забелязвам. От 20 г. пия серопрам и вече не ми действа така както в първите години.  Сега лекаря го смени с циталопрам, да видим как ще е.
А защо не пробваш първо да спреш малко приема на АД, след като 20 г.пиеш. Нека организма малко си почине. Може пък да си по-добре или да си както си сега , важното е да не си по-зле. Особено ако имаш бензо. Не налагам мнение, мое си е, само си разсъждавам как бих постъпила аз.
По добре да не се спира, 20 години биохимичния процес е изменен изцяло, вече няма да се върнат много неща.

# 651
  • Мнения: 211
Аз пия велаксин от 11г. Никога не съм имала сънливост като стр.ефект. Само косопад стабилен. За мен това е най-доброто за тревожност, но поради дългия прием не ми действа вече като преди май
Това за дългия прием и че ефективността намалява и аз го забелязвам. От 20 г. пия серопрам и вече не ми действа така както в първите години.  Сега лекаря го смени с циталопрам, да видим как ще е.
А защо не пробваш първо да спреш малко приема на АД, след като 20 г.пиеш. Нека организма малко си почине. Може пък да си по-добре или да си както си сега , важното е да не си по-зле. Особено ако имаш бензо. Не налагам мнение, мое си е, само си разсъждавам как бих постъпила аз.
По добре да не се спира, 20 години биохимичния процес е изменен изцяло, вече няма да се върнат много неща.
Точно така, действа, не действа, няма спиране. Пробвах и се докарах до тук. Сега се мъча да махна тритикото поне. С велаксина съм се примирила.

Последна редакция: сб, 01 авг 2020, 22:15 от Danjelita1

# 652
  • Мнения: 2 761
Аз пия велаксин от 11г. Никога не съм имала сънливост като стр.ефект. Само косопад стабилен. За мен това е най-доброто за тревожност, но поради дългия прием не ми действа вече като преди май
Това за дългия прием и че ефективността намалява и аз го забелязвам. От 20 г. пия серопрам и вече не ми действа така както в първите години.  Сега лекаря го смени с циталопрам, да видим как ще е.
А защо не пробваш първо да спреш малко приема на АД, след като 20 г.пиеш. Нека организма малко си почине. Може пък да си по-добре или да си както си сега , важното е да не си по-зле. Особено ако имаш бензо. Не налагам мнение, мое си е, само си разсъждавам как бих постъпила аз.
По добре да не се спира, 20 години биохимичния процес е изменен изцяло, вече няма да се върнат много неща.
Точно така, действа, не действа, няма спиране. Пробвах и се докарах до тук. Сега се мъча да махна тритикото поне. С велаксина съм се примирила.
Това тритико трябва да го забранят със закон. Така и не разбрах защо го изписват, като на никой не му действа.

# 653
  • Мнения: 1 907
Виждам, че  започнахте темата с продължителността на АД според вас колко време трябва да се пие?
Аз от 6- 7 години пия Ципралекс от 5 години се чувствам  супер, но ме е страх да го спра, дали е време според вас?

# 654
  • Мнения: 2 761
Виждам, че  започнахте темата с продължителността на АД според вас колко време трябва да се пие?
Аз от 6- 7 години пия Ципралекс от 5 години се чувствам  супер, но ме е страх да го спра, дали е време според вас?
Не пречи да опиташ, но е възможно и да не можеш да спреш никога. Имам бивш колега в UK, 50 години пиеше АД (не се сещам еквивалента в БГ в момента), общо взето от 12 годишен го е почнал, и още си го пиел. Пробвал е да спре, викаше няма смисъл, и си го пие и е добре човека. Беше мениджър логистика.

# 655
  • Мнения: 211
За тритикото си прав. Никаква файда, освен за сън. А защо не може да се спре тогава. Чувствам се по-тревожна като го намалям. Освен ако си внушавам че е от него

Последна редакция: сб, 01 авг 2020, 23:34 от Danjelita1

# 656
  • Мнения: 1 223
Значи сме си такива по рождение. Генетично ще излезе така ли? Б....си гените😀. Понякога не мога да се понасям. Такива непукисти срещам, а аз не мога така, всички емоции при мен са бурни. Лошото че са стаени вътре в мен. Повечето тук сме така. Опитваме се да сме винаги овладяни и силни. И така изглеждаме. Казвали са ми го. Че съм спокойна и уравновесена, че винаги владея положението....АЗ !?!?!?😀 А няма нищо лошо в това човек да покаже слабост понякога.
Гени, Сали, така е. Аз съм точно същата, всички ме мислят за овладяна и силна, така изглеждам, а отвътре как треперя...само аз си знам.

Тритико никога не съм пила, обаче по групите във ФБ много хора го пият и са супер с него. И аз се учудвам.

Деничка, в началото като почнах АД силно ме приспиваше и затова го пиех вечер. Така, че може да е нормално това спане.

# 657
  • Мнения: 211
Велаксина специално е вдигащ АД. Има сериозно влияние над нрадреналина и по-скоро може да предизвика безсъние, отколкото сънливост.
За тритикото във фб и аз съм в групите, но не съм чела,че помага на някой. За сън е добро, обаче тревожността как я потушава не ми е известно. Пия го от март, за да подсили велаксина и освен,че ми е супер замаяно и като пияна понякога, друго не виждам.

# 658
  • Мнения: 31
Да, така е , но в малки дози велаксина влияе само на серотонина. Така ни обясни докторката. Вече в по-големите дози влияе и на норадреналин.

# 659
  • София
  • Мнения: 3 050
Та кога казвате, че се очаква да спрат кризите? Колко време след започване на АД? Днес ми е 11 ден, а имам един куп гадни симптоми.

Общи условия

Активация на акаунт