СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 24

  • 32 202
  • 773
  •   1
Отговори
# 60
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 362
Мария, Честита Радост!

При нас нищо ново, освен че трябва да бъдат в училище в 8.15 часа. Служебните бележки ще са по чиновете, защото всяко дете си имало определено място. Така че аз най-рано в понеделник следобед ще имам достъп до системата, не че ще има нещо в нея дотогава де. Учителката им по НВО БЕЛ казала, че Ботев не се бил падал от 10 години, защото децата не можели да пишат по него, един вид да не го очакваме и тази година...

# 61
  • София
  • Мнения: 9 129
Аз не бих разчитала да проверяват чернова (и от там да чакам точки). Но и там трябва да се внимава нещо да не бъде счетено за знак.

Последна редакция: пт, 12 юни 2020, 14:26 от zazu1

# 62
  • Мнения: 6 616
Браво на РУО Пловдив!

# 63
  • Мнения: 24 499
След 15ч по Дарик радио ще говорят за изпита по български в понеделник

# 64
  • София
  • Мнения: 3 572
Честито, Мария! Няма толкова голяма радост като да видя момчетата да се радват на сестра си; помежду може да се изтрепят, но спрямо нея са най-страхотните батковци. Пожелавам ти всеки ден да усещаш това.
Това сплашване на децата точно преди изпитите отказвам да го разбера. Винаги съм вярвала, че позитивното мотивиране има много по-голям ефект.

# 65
  • София
  • Мнения: 962
Аз не вярвам на повечето учители като започнат да обясняват кое как е на НВО. Имам чувството, че казват нещата както те си ги представят, а не реално. Повечето май не са запознати и не четат наредбите. И тук пишете за какви ли не обяснения от учителката по това, учителката по онова... В нашия клас една от майките също е учителка. Ами почти нищо от това, което обяснява "компетентно" в групата на класа, не е вярно... Нашата госпожа по математика щяла да им оформи оценките като види резултатите от НВО. И как ще ги види? Излизат по някое време на 29-ти, а на 30-ти в последния ден ще пита децата кой колко е изкарал и ще им оформи оценките... Само създават повече напрежение...

# 66
  • Мнения: 6 616
Може да има кристална топка жената.

# 67
  • София
  • Мнения: 3 572
Съгласно Наредба за оценяването са задължени да ги оформят до 26.06..., но нали у нас "законът е врАта у пОле", та те се опитват да им го демонстрират това на практика... Много възпитателно!

# 68
  • София
  • Мнения: 7 209
На мене ми се струва, че тези учителски приказки за оформяне на годишна оценка спрямо НВО резултати са нещо като сплашването с Торбалан в детската градина.
Вероятно е някакво състояние, описано от психолозите. Трудно ми е обаче да отгатна научната му дефиниция. Прекалено е глупаво Simple Smile

# 69
  • София
  • Мнения: 12 150
Имам официален отговор от РУО на писмото ми - впечатлена съм от бързата реакция


Това не е лошо да се изпрати до РУО-София, за да видят, че когато попиташ "Колко е часът?" не трябва да се отговаря "Ще вали!" Smirk

# 70
  • София
  • Мнения: 9 129
Това не е лошо да се изпрати до РУО-София, за да видят, че когато попиташ "Колко е часът?" не трябва да се отговаря "Ще вали!"  Smirk
Joy Joy Joy

# 71
  • София
  • Мнения: 254
И при нас ще дават всякакви пликове от училището - малки за телефони, големи за якета, другите хартиените както са си по инструктаж, химикалки, маски, калцуни, всичко имат. Дано не се обърка някое дете да предаде първа част в калцун, а втора - в плика за якетата.
Иначе, сериозно, директорката им е написала много хубаво стройно писмо с инструкции и окуражителни думи, доволна съм. Всички учители се изредиха да им пожелаят успех, да ги похвалят и да им кажат, че вярват в успеха им.

# 72
  • София
  • Мнения: 3 648
Много хубаво това! Позитивизъм им трябва! Аз се чудя как хем да кажа, че какво и да направи, няма да го убием, хем да не го даде на уволнение и да се отпусне! Нещо ми е трудно да подържам златната среда.

# 73
  • София
  • Мнения: 2 265
Още само 2 дена...

# 74
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 586
Благодаря за новата тема!
Изчела съм всичките досега и се пълнят светкавично бързо последните.
В нашето училище имаше отделни срещи с родители и ученици за инструктаж за НВО. Много добре бяха подготвени и 2-те презентации, което ограничи допълнителните въпроси до минимум.
Родителите ми се струва, че са доста по-притеснени от децата.
Любопитно ми е, обаче, защо са им казали, че на беловата по МАТ може да се пише само от едната страна/при вас такова инфо има ли?
Ако някой знае колко листа белова се дават, моля да сподели, защото моята госпожица се притесни, че пише с по-едри букви и няма да й стигне мястото.

Общи условия

Активация на акаунт