Част от своето сърце, ще държим през Август в нашите ръце! Тема 7

  • 116 211
  • 784
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 443
Аз се чудя къде сте, а вие сте в нова тема 😀 Страхотна е 😍
Мисля да взимам някаква ваничка със стойка, че ние каквито сме дългучи с мъжа, не си представям да клечим. Ама засега не съм мислила, представям си на първо време да го къпя под мивката или в някое легенче на 1 стол 🤣 Може би още нямам представа за действителността 😣 Ние поръчахме количка, чак не мога да повярвам, не сме залагали на скъпа, взехме на Чиполино, трансформираща, че няма къде да държа толкова кошове 😀 Пък и не знам за обиколки по двора колко ще ми трябва количка като цяло 😀 И до парка до нас на 5 минути.
Аз продължавам да съм +5 кг заради диетата за Гд 😣Не съм мислела, че ще се разстройвам, че кантарът показва по-малко от предния ден. Това ми е голямо притеснение, гледам да ям и извара, поне по 100 грама, дано е някакъв протеин за бебето, скир също хапвам. Тази седмица съм на ФМ и се тревожа бебето да не изостава, понеже коремът е все така малък, но бебчо е активен, а на мен дънките ми висят, много съм свалила в краката (което е доста добре 😀). Вероятно скоро ще вземем и легълце, че сега е намалено в Айко. Ние нямаме място за трансформираща се кошара, затова ще е с колелца и шкафче отдолу, искаме да е мобилна 😀 За козметика на първо време ще пробвам Бочко, ако има проблем, ще минавам на по-скъпа 🙂

# 61
  • Мнения: 621


Нашата ваничка е тази. Хареса ми най-много ,че е с меко гръбче и има 3 етапа на ползване зависимост от възрастта, мога да я сложа и във ваната, мога и на земята. Нямаме място ние за стойка, камоли за голяма вана и да се занимавам всяка вечер да разпъвам това скеле 😂. Като му умалее пък и започне да ходи направо в голямата вана ще си го къпя.

# 62
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Marayah, не те ли прегледаха вагинално?
Интимностите вече гледай да ги избягвате, защото си е рисковано вече. Даже предписват секс за предизвикване на раждане. Стискам палци всичко да се успокой и да е просто инцидент.

Изобщо за цялата бременност не съм имала вагинален преглед, както и оплаквания. Предполагам, че ако се появи болка, ще ме прегледат в болницата. Знам, че е малко странен и различен подходът тук, но бебо си шава, както обикновено и не съм се панирала.
То лесно да кажеш "избягвай", но... 😅 Ще поизчакаме да вляза в 9тия месец сигурно, МП доста се стресна, че ми е направил нещо,та едва ли ще посмеем скоро.

Последна редакция: пн, 15 юни 2020, 15:14 от Marayah

# 63
  • Мнения: 35 200
Аз ако се кача на магарето, там ще остана сигурно. Толкова съм тромава и всичко ме боли. Дано не ме карат скоро да го правя.

# 64
  • Мнения: 1 355
Аз все пак да попитам вашите лекари споменавали ли са ви кога ще ви издадат направления за раждане? Това предполагам трябва да се случи един месец преди термин. Но на мен следващия преглед при изрода е на 2 юли, а терминът ми е 4 август и си представям как ще ми каже, че ще ми го издаде при следващото посещение, което най-вероятно ще запише чак 2 седмици след последния преглед, което не ме устройва, и съм се натаралежила много да се разправям.

# 65
  • Мнения: 202
Felan, имаме един удобен кухненски плот на който ще пробваме да слагаме ваничката.  Иначе имаме и по-ниска, масивна маса за кафе, а може и на два стола, сложени един срещу друг и ние седнали...знам ли😁 Ако видим голям зор ще купуваме нормална вана със стойка, колкото и да са обемни.

# 66
  • Мнения: 190
Аз друго си мислия за къпането. Сега ще е добре, все пак ще е лято, ами зимата Simple Smile
Никак не ми се иска да мъкнем вани в хола или спалнята Satisfied

# 67
  • Мнения: 782
И аз голямо чудене удрям за ваничката.
Мисля да къпя бебето в стаята, тъй като в банятя си е хладно, а зимата може и в банята като пусна лирата... определено вана на стойка, тъй като си имам проблеми с кръста и да не стане фал... кято всяко нещо мисля, че си е до свикване Simple Smile
Днес бях на 3тата фетална, 30 г.с, бебето е 1600 и казаха, че е едро🤔.Вашите колко са големи?
Аз съм си с твърди 10 кг, качени...
Относно казуса с вените, мисля, че са по-скоро кяпиляри🙄 ще пусна една снимка за съвет😃 грам не разбирам...

А за интимности с ММ, не сме имали от декември, АГ не ни препоръча,  тъй като съм с контракции от рано, но в момента нямам желяние -мама кит🐋

# 68
  • София
  • Мнения: 104
И аз голямо чудене удрям за ваничката.
Мисля да къпя бебето в стаята, тъй като в банятя си е хладно, а зимата може и в банята като пусна лирата... определено вана на стойка, тъй като си имам проблеми с кръста и да не стане фал... кято всяко нещо мисля, че си е до свикване Simple Smile
Днес бях на 3тата фетална, 30 г.с, бебето е 1600 и казаха, че е едро🤔.Вашите колко са големи?
Аз съм си с твърди 10 кг, качени...
Относно казуса с вените, мисля, че са по-скоро кяпиляри🙄 ще пусна една снимка за съвет😃 грам не разбирам...

А за интимности с ММ, не сме имали от декември, АГ не ни препоръча,  тъй като съм с контракции от рано, но в момента нямам желяние -мама кит🐋

Моята бебка беше 1440гр в 28г.с. +4 дни и АГ-то каза че върви ок. Аз съм с качени 15кг до момента (29г.с.).
Иначе това на снимките ми изглеждат на мен по-скоро на капилярчета.
Нашата ваничка е такава, както и подложката за къпане, само че в розов цвят:


Мами, някоя от вас да е ползвала памперси и мокри кърпи на MAMIA ? Доволни ли сте от тях?

# 69
  • Мнения: 337
И аз голямо чудене удрям за ваничката.
Мисля да къпя бебето в стаята, тъй като в банятя си е хладно, а зимата може и в банята като пусна лирата... определено вана на стойка, тъй като си имам проблеми с кръста и да не стане фал... кято всяко нещо мисля, че си е до свикване Simple Smile
Днес бях на 3тата фетална, 30 г.с, бебето е 1600 и казаха, че е едро🤔.Вашите колко са големи?
Аз съм си с твърди 10 кг, качени...
Относно казуса с вените, мисля, че са по-скоро кяпиляри🙄 ще пусна една снимка за съвет😃 грам не разбирам...

А за интимности с ММ, не сме имали от декември, АГ не ни препоръча,  тъй като съм с контракции от рано, но в момента нямам желяние -мама кит🐋

Аз бях на ФМ на 11ти.При мен пък обратното - върви малка с около 10 дни. В края на 30 г. с. 1,200 кг.
И при нас сексът приключи декември, първо, че прокървявах и ни забраниха, второ че аз не се чувствам ОК и изобщо не мога да се отпусна. Ще питам все пак към 9 месец дали може, може би, ако имаме позволение бихме пробвали 😁 Страх ме е от това дали ще имам желанието и дали ще се върне след като родя, защото имам приятелки, които не са спирали да правят по време на бременност, но след раждане казват, че има някаква промяна и не изпитват удоволствието от преди 😒

От около 2 месеца започнаха да ми се появяват някакви петна по краката, които не са постоянни. В началото го отдавах на епилатора, но те не изчезват.. Понякога са по-силно изразени, друг път не чак толкова. Някоя от вас да има подобен проблем?

# 70
  • Мнения: 287
От два дни много ми опъва корема. Не ми прилича на контракции. Като се изправя много тежи и е като топка. Особено като хапна. Точно влязох в 30та седмица. При някоя от вас има ли подобно оплакване?

# 71
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
И аз голямо чудене удрям за ваничката.
Мисля да къпя бебето в стаята, тъй като в банятя си е хладно, а зимата може и в банята като пусна лирата... определено вана на стойка, тъй като си имам проблеми с кръста и да не стане фал... кято всяко нещо мисля, че си е до свикване Simple Smile
Днес бях на 3тата фетална, 30 г.с, бебето е 1600 и казаха, че е едро🤔.Вашите колко са големи?
Аз съм си с твърди 10 кг, качени...
Относно казуса с вените, мисля, че са по-скоро кяпиляри🙄 ще пусна една снимка за съвет😃 грам не разбирам...

А за интимности с ММ, не сме имали от декември, АГ не ни препоръча,  тъй като съм с контракции от рано, но в момента нямам желяние -мама кит🐋

Аз бях на ФМ на 11ти.При мен пък обратното - върви малка с около 10 дни. В края на 30 г. с. 1,200 кг.
И при нас сексът приключи декември, първо, че прокървявах и ни забраниха, второ че аз не се чувствам ОК и изобщо не мога да се отпусна. Ще питам все пак към 9 месец дали може, може би, ако имаме позволение бихме пробвали 😁 Страх ме е от това дали ще имам желанието и дали ще се върне след като родя, защото имам приятелки, които не са спирали да правят по време на бременност, но след раждане казват, че има някаква промяна и не изпитват удоволствието от преди 😒

От около 2 месеца започнаха да ми се появяват някакви петна по краката, които не са постоянни. В началото го отдавах на епилатора, но те не изчезват.. Понякога са по-силно изразени, друг път не чак толкова. Някоя от вас да има подобен проблем?

На мен кожата ми почервенява леко и е на такива малки бели кръгчета всяка вечер като се за стоя права в кухнята и усещам напрежение. Мисля, че е от задържаните течности или поне всички така казват..
temma, да, имам. Май не е оплакване, просто сме бременни. 😄

# 72
  • Мнения: 153
Днес бях на 3тата фетална, 30 г.с, бебето е 1600 и казаха, че е едро🤔.Вашите колко са големи?
Аз съм си с твърди 10 кг, качени...
Относно казуса с вените, мисля, че са по-скоро кяпиляри🙄 ще пусна една снимка за съвет😃 грам не разбирам...

При мен не е имало подобни коментари, но като гледам разни приложения с норми по седмици - също върви едро, в 28 г.с беше 1500 гр. Сега съм почти в 31 г.с с 12 кг отгоре...
Също смятам, че са капилярчета при теб...Аз си имам по краката, но там какво ли не виждам в момента. Имам и на лицето - още в самото начало на бременността забелязах, че имам под окото и проучих. Нарича се капилярна звезда и се махала с лазер Hushed

# 73
  • Мнения: 782
И аз голямо чудене удрям за ваничката.
Мисля да къпя бебето в стаята, тъй като в банятя си е хладно, а зимата може и в банята като пусна лирата... определено вана на стойка, тъй като си имам проблеми с кръста и да не стане фал... кято всяко нещо мисля, че си е до свикване Simple Smile
Днес бях на 3тата фетална, 30 г.с, бебето е 1600 и казаха, че е едро🤔.Вашите колко са големи?
Аз съм си с твърди 10 кг, качени...
Относно казуса с вените, мисля, че са по-скоро кяпиляри🙄 ще пусна една снимка за съвет😃 грам не разбирам...

А за интимности с ММ, не сме имали от декември, АГ не ни препоръча,  тъй като съм с контракции от рано, но в момента нямам желяние -мама кит🐋

Аз бях на ФМ на 11ти.При мен пък обратното - върви малка с около 10 дни. В края на 30 г. с. 1,200 кг.
И при нас сексът приключи декември, първо, че прокървявах и ни забраниха, второ че аз не се чувствам ОК и изобщо не мога да се отпусна. Ще питам все пак към 9 месец дали може, може би, ако имаме позволение бихме пробвали 😁 Страх ме е от това дали ще имам желанието и дали ще се върне след като родя, защото имам приятелки, които не са спирали да правят по време на бременност, но след раждане казват, че има някаква промяна и не изпитват удоволствието от преди 😒

От около 2 месеца започнаха да ми се появяват някакви петна по краката, които не са постоянни. В началото го отдавах на епилатора, но те не изчезват.. Понякога са по-силно изразени, друг път не чак толкова. Някоя от вас да има подобен проблем?

На мен кожата ми почервенява леко и е на такива малки бели кръгчета всяка вечер като се за стоя права в кухнята и усещам напрежение. Мисля, че е от задържаните течности или поне всички така казват..
temma, да, имам. Май не е оплакване, просто сме бременни. 😄
Странно.. а имаш ли сърбеж?

# 74
  • Мнения: 245
Аз съм същата с корема..едно опъване, едни контракции...и аз почнах 30та. Гледам да полягвам като ги получа и пия магнезий съответно.

Мамите с по големи деца да ви питам дали сте ползвали седалка за кола, за над 4ри годишна възраст са, интересува ме дали са по компактни от столчетата за кола?

От два дни много ми опъва корема. Не ми прилича на контракции. Като се изправя много тежи и е като топка. Особено като хапна. Точно влязох в 30та седмица. При някоя от вас има ли подобно оплакване?

Общи условия

Активация на акаунт