Работа, CV-та, HR-и, съвети - 72

  • 43 001
  • 746
  •   1
Отговори
# 345
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Благодаря на всички, все отнякъде трябва да почне, даже и не я разбрах за заплатата, тя ще прецени най-добре за себе си.

# 346
  • Мнения: 8 804
Как е пазара на труда след Корона-вируса като цяло (от март насам)? Търсят ли се нови работници или по-скоро се освобождават? По време на строги мерки как е? Има ли  онлайн интервюта?

# 347
  • Мнения: 3 614
Моите бивши колеги, които бяха освободени март месец, си намериха дори по-хубави работи. Някои почакаха повечко. Не стана за 1 месец. Според мен не е невъзможно да се намери прилична работа. Говорим за София. В малките градове положението сигурно не е розово. Сега ще има много работодатели, които ще се възползват от това и ще успеят да си намерят по-качествен персонал, за по-малко пари.

# 348
  • София
  • Мнения: 2 855
Интересувам се и аз от актуалното положение в София за среден към висок мениджмънт позиции с немски език. Ще се радвам да споделите впечатления.

# 349
  • София
  • Мнения: 853
И аз се интересувам. Обмислям да напусна сегашната си месторабота и се замислям дали да не изчакам след нова година. Работя в банковата сфера.

# 350
  • Мнения: 29 341
Не е добре сега. Много фирми изчакват с назначаването на нови кадри, защото не е ясно дали ще ни затворят. Като цяло обявите са малко и не много привлекателни.

# 351
  • Мнения: 54 417
Работа има. Но се спекулира със ситуацията и се предлагат по-неизгодни условия.

# 352
  • София
  • Мнения: 203
И аз се интересувам. Обмислям да напусна сегашната си месторабота и се замислям дали да не изчакам след нова година. Работя в банковата сфера.

И моите наблюдения са, че масата от работодатели търси служител с опит над 10 години за 1500- 1800 нето.  Очевидно не искат да си намалят печалбата, а се пробват да назначат нов служител евтино. А накрая евтиното винаги излиза скъпо в живота Wink

# 353
  • София
  • Мнения: 11 765
Ръботна ръка има много сега, чак ми се реве какви СВта влизат, пилоти, сюардеси, мениджъри в хотели, от тях има най-много.

Високите позиции почти навсякъде са замразени за наемане в големите международни компании.

Това са ми наблюденията за периода.

# 354
  • Мнения: 8 804
Интересно,  пилотите и стюардесите за какви позиции кандидатстват при теб?
Какво да правят горките, като им скапаха бизнеса?

# 355
  • Мнения: 559
Ръботна ръка има много сега, чак ми се реве какви СВта влизат, пилоти, сюардеси, мениджъри в хотели, от тях има най-много.

Високите позиции почти навсякъде са замразени за наемане в големите международни компании.

Това са ми наблюденията за периода.
А на мен ми се реве, като видя кой прави подбора и оценява "рЪботната ръка". Мъка!

Последна редакция: чт, 15 окт 2020, 11:14 от SitaraB

# 356
  • Мнения: 1 118
Здравейте,

Подържате ли контакти с бивши колеги, шефове и тн, след като вече не работите с тях? При случайна среща спирате ли за кратък разговор, просто поздравявате или направо подминавате?

Наскоро стана въпрос по тази тема и ми се ще да чуя и вашите мнения Simple Smile

# 357
  • Мнения: 7 987
Ръботна ръка има много сега, чак ми се реве какви СВта влизат, пилоти, сюардеси, мениджъри в хотели, от тях има най-много.

Високите позиции почти навсякъде са замразени за наемане в големите международни компании.

Това са ми наблюденията за периода.
А на мен ми се реве, като кой прави подбора и оценява "рЪботната ръка". Мъка!

Мацето е грамотна. Не знам как е успяла да го напише това.

# 358
  • Мнения: 54 417
Здравейте,

Подържате ли контакти с бивши колеги, шефове и тн, след като вече не работите с тях? При случайна среща спирате ли за кратък разговор, просто поздравявате или направо подминавате?

Наскоро стана въпрос по тази тема и ми се ще да чуя и вашите мнения Simple Smile

Да, даже и срещи си правим.
Но аз не сменям често работа, имам дългогодишни познанства.

# 359
  • София
  • Мнения: 16 030
Зависи от колегите.
На последната работа изкарах 11 г, напуснах по мое желание. Имам имот до сградата и често посещавам квартала.
Гл. счетоводителка и заместника и ако ги видя ги отминавам, не бих разменила и поздрав. Но те са "Пази Боже сляпо да прогледа."
 С бившите колеги - поздравяваме се, говорим  ако се видим. Не бих ги потърсила за да не им създам проблеми с шефовете.  На същото място е имало уволнени, защото са отговорили на ФБ честитка за ЧНГ от напуснал....

Общи условия

Активация на акаунт