Работа, CV-та, HR-и, съвети - 72

  • 43 021
  • 746
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 2 124
Ако е клон на чужда фирма в България, се спазва българският КТ.
Аз работя в германска фирма.

# 331
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Зависи от много неща - ако позициите са еднакви, бих гледала къде има повече възможности за развитие, повече обучения и в коя бих изградила повече контакти.

# 332
  • Сф
  • Мнения: 4 766
Ако е клон на чужда фирма в България, се спазва българският КТ.
Аз работя в германска фирма.
Точно така, всички фирми, опериращи на БГ пазар, трябва да спазват БГ законодателството.
Между БГ и чужда, аз бих избрала по- стабилната, развитата, и/или по- близката като местоположение.

# 333
  • Мнения: 29 391
За съжаление, докато не почнеш реално, не можеш да прецениш как ще се чувстваш някъде.
Моя позната преди години започна в хубава, голяма фирма, с много положителни отзиви. Избяга с писъци след нямаше и месец. Това, което разказа - казармено отношение, огромен офис без кухня, няма къде чаша с вода да си налееш или да си я измиеш. Още от началото се изисква оставане след работно време, все едно е най-нормалното нещо на този свят. А заплатата дори не е била и средна за бранша, но пък се е подлъгала по отзивите за фирмата....

# 334
  • Мнения: 2 937
Никога няма да разбереш каква ще е твоята реалност в една фирма преди да започнеш там. И колко е стабилна също. В днешно време стабилността е химера.

# 335
  • Мнения: 366
Здравейте, мили хора.
 Търся кариерно преориентиране и се чудя каква дейност е подходяща за по-интровертен тип личности, които с удоволствие биха избегнали професия, която включва непрекъсната комуникация и/или работа в голям екип от хора. Сегашната ми работа е точно такава и това доста ме натоварва психически.

# 336
  • Сф
  • Мнения: 4 766
Анализатор, работа с база данни.

# 337
  • Мнения: 366
А мислите ли, че счетоводството е удачна дейност за интроверти?

# 338
  • Мнения: 3 922
Зависи от дейността, големината  на фирмата и позицията. По-принцип си има комуникация с клиенти, доставчици, различни държавни институции, а и  с всички други вътрешни звена и отдели. Ако е някоя по-малка фирмичка - може би не чак толкова.

# 339
  • Мнения: 54 448
Ако си в голяма фирма с 30 човека в общ офис, също няма да ти е комфортно.

# 340
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 524
Здравейте, ще помоля, ако някой знае нещо за SDI брокер да напише, това което четох ме втрещи. Братовчедка ми е била на интервю и са я одобрили, утре трябва да даде отговор, първа работа й е това, студентка е, толкова ли е зле колкото пиши в Бг работодател, знам че мненията там не трябва да се взимат на сериозно, но са почти еднакви, това ме притеснява главно, уви аз нищо не знам за тях, доколкото виждам т. нар. им офиси са по паркингите на големите магазини...
Благодаря.

# 341
  • София
  • Мнения: 16 042
Не знам какво дращят в работодателя.
Но често ходя в офиси в 2 магазина Фантастико. Офисите те са на паркинга, а в самия магазин, на топло и светло.  И на двете места персонала е един и същ от няколко години. По мои наблюдения не са много натоварени, имат време да ровят в телефоните, регламентирани почивки в определено време. Във Фантастико - Дървеница служителката е много любезна и обяснява подробно. Във Фант - хотел Вега са 2 по-млади и много дръпнати. Карат се на клиентите,  държат се не културно. Но и на двете места за да  не напускат - за мене не е толкова зле. Ако иска да почне, ако няма друго предложение, а и винаги може да напусне.

# 342
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 524
Да, така е по принцип.
Лоши неща четох, просто искам да науча повече, решението си е нейно.

# 343
  • Мнения: 29 391
Ходила съм в един офис в Младост 3, в блока зад една автомивка. Много приятно офисче с две работни места. Тогава беше само едната служителка, много усмихната и спокойна.
В крайна сметка твоята приятелка може да почне, пък винаги е свободна да напусне, ако не ѝ допада.

# 344
  • София
  • Мнения: 4 884
Недостатък на SDI са сравнително ниските заплати. Условията на работа са добри. Офисите са чисти, топли, независимо от разположението им. Служителите имат неограничен интернет достъп и често получават бакшиши.
Ако не ви притеснява заплатата, е идеално място за първа работа и място за трупане на стаж и опит. Определено се научават много неща в процеса на работа.

Общи условия

Активация на акаунт