Любители на котки - Тема 146

  • 28 763
  • 760
  •   1
Отговори
# 705
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Преслава е извадила луд късмет с Вас.
И е страхотна малка мацинка.Нека Ви е жива и здрава и много да Ви радва.

Последна редакция: нд, 19 юли 2020, 01:13 от mariqivanova799

# 706
  • Мнения: 1 471
Цяяял ден не е спряло да вали, а Марсел се размаза да спи.. 😀



Скрит текст:
хайде, Марси, ставай да играем

# 707
  • Мнения: 203
Една калпазанка-дебеланка, заради която не мога да оправя леглото 😁

# 708
  • София
  • Мнения: 1 715
Аз пак се нареждам с луда история за спасено коте. Добре, че тоя път поне не се озова вкъщи Simple Smile
Снощи брат ми видял едно бебе да седи стъписано между хвърчащите коли на бул. Сливница (София). Бил в тролея. На секундата слязъл и хукнал да го вземе. То се лутало, той след него. Чист късмет, че не им се е случило нещо! И дребното уж вече било на тротоара, изведнъж пак се стрелнало към пътя. И той някак, за да го спре, се метнал и, спънал ли се, залитнал ли, ама се пльоснал по лице в ръба на тротоара.
Резултатът е сцепена брадичка, цицина на челото, синка над окото, охлузвания и счупена кост на дланта.
Бебето обаче си намери дом. Спрели са хора да му помагат. Едно момче го питало дали ще вземе котето. Той казал, че вече има и няма как да стане за постоянно (опитът с белия Лъки, изваден от шахта, ако помните). Та момчето го взело. Ако не беше, със сигурност котачето щеше да бъде прибрано вкъщи.
Днес прати снимки, че бебето е обезпаразитено, настанено и мърка. Брат ми е доволен, макар и "красив" Simple Smile
Ето го мъникът - момче:

# 709
  • София
  • Мнения: 2 162
Ето и нашия Босилчо /още не мога да възприема името, което му измисли дъщеря ми, но котето е нейно/, който вчера донесохме в къщи. Беше любов от пръв поглед и Слава Богу бързо свикна с къщата или поне засега не сме имали някакъв проблем, макар че от време на време обикаля и мяучи и не сме сигури дали си търси приятелчетата от приемния си дом или плаче за храна /голям лакомник е/.


а тук е с приятелката си - също спасено котенце като него от хората, от които го взехме. Децата много харесаха и нея и голямо чудене падна дали да не вземем и двете, но не успяхме да убедим таткото, а и аз малко се уплаших как ще се справим с гледането на две котета. Ама сега не спирам да мисля дали не направихме грешка, че ги разделихме.

# 710
  • Мнения: 5 508
За мен гледането на една котка е много по-трудно от това на няколко. Единственият минус на 2+ котки е разхода за храна и тоалетна, но аз например давам не повече от 200-250лв за храна и тоалетна на моите две да 6 месеца, но храня с Феринга от ЗооПлюс. С по-скъпите навярно ще е към 400лв максимум, което пак е под 70лв на месец Simple Smile
За сметка на това, когато са две се чувстват много по-добре, по-спокойни са, имат по-добра физическа активност и т.н.
Та ако таткото се съгласи - вземайте я. И за вас, и за Босилчо ще е много по-приятно Hands V

# 711
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 987
Simantro, много благородна постъпка на брат ти! И много трогателна!

Lilfi... както се гледа 1 коте, така се гледат и 2 Joy Не, нямам опит с 2 котки, но след броени дни вече ще имам. Просто те навивам, както навих и себе си.

А като гледам снимки на Марсел все се чудя от коя страна кой край му е Joy
Много сладка космата топка!

Много се радвам на Белослава! Дано стане добра, умна и обичлива котка! С толкова грижи и притеснения,  наистина трябва да се "отблагодари" с много гуш и мър.

Ние сме си на къмпинга. ММ в София всеки ден обгрижва Джинги (децата искате да я преименуваме на Джинджър). Вчера й е купил пастет, а тя за награда се е сгушила в него и са си играли. Липсва ми милото ми косместо брауни!

Последна редакция: нд, 19 юли 2020, 13:53 от Ноеми

# 712
  • Мнения: 1 471
Ноеми, докато качвах снимката и аз се зачудих къде кой край му е хахахах

# 713
  • Мнения: 15 204
Влизам да се отчета.
Скрит текст:



Вчера го теглих, тежи 140 грама. Спи по цяла нощ вече /пу-пу/. Много обича да го гушкат и галят, мърка доволно.
Проблем имаме с акането, но се борим.

Гледам вашите сладури и силно се надявам да достигнем големината им. Blush Както се казва всеки с мечтите си.

# 714
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Милата душичка, браво на вас. Hug

# 715
  • Бургас
  • Мнения: 909
Влизам да се отчета.
Скрит текст:



Вчера го теглих, тежи 140 грама. Спи по цяла нощ вече /пу-пу/. Много обича да го гушкат и галят, мърка доволно.
Проблем имаме с акането, но се борим.

Гледам вашите сладури и силно се надявам да достигнем големината им. Blush Както се казва всеки с мечтите си.
малееее, малка златна душичка ааа, искам да го нагушкам 😻

# 716
  • София
  • Мнения: 16 194
Проливният дъжд дойде и при нас.

# 717
  • София
  • Мнения: 1 715
Гледам вашите сладури и силно се надявам да достигнем големината им. Blush Както се казва всеки с мечтите си.
Страхотно, че сте го прибрали! Дано няма проблеми и порасне, че да беснее и да ви радва дълго време! Малка душичка!

lilfi, Босилчо е много сладичък. Ако ще вземате второ, по-добре, докато са малки. После се оформят характери, пазят територия. При нас Майки беше на 1,5 г, когато спасихме едно страхотно бяло пухче. Повече от месец живя вкъщи, но Майки го гонеше и го хапеше. Живееха разделени, като ги събирахме под строг контрол. Надявах се да свикнат, ама... Добре, че му намерихме добри стопани. Сега и двата котарака са доволни - всеки в своята къща. Нашият беше и кастриран, така че не знам защо не се получи.

# 718
  • София
  • Мнения: 2 162
Благодаря, момичета за подкрепата. Разработихме стратегия за убеждаване на таткото-да видим дали ще сработи, че нашия много чувствителен на тема женска манипулация😀. Да се надяваме на положителен резултат.

# 719
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 987
Кажи му, че като пътувате (или просто не сте у дома), Босилчо няма да страда, че е сам. При мен това много наклони везните.

Общи условия

Активация на акаунт