Любители на котки - Тема 146

  • 28 767
  • 760
  •   1
Отговори
# 720
# 721
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Кетя, редовно заспива, докато се чисти Laughing

# 722
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Докато се любувах на Кети се сетих за времето, когато голямата ми дъщеря беше на 2 години и в двора имахме подобна маца. Бях я кръстила Пъстрокожка (по приказката на братя Грим), детето й казваше Пъскокошка. Simple Smile

Симантро, уникален брат имаш, да е жив и здрав!

# 723
  • София
  • Мнения: 1 715
Хехе, искам да погаля Кетя по коремчето, а Тути по пухестите бутчета Simple Smile

Симантро, уникален брат имаш, да е жив и здрав!

Много благодаря! Все той мъкнеше разни животни вкъщи като по-малък и обгрижваше всяко куче пред блока. Отделно гледа Майки цял месец и пак той го води по доктори, като беше паднал през прозореца. Котакът му се качва на главата и в буквалния смисъл. Щерка ми и тя Simple Smile

...

Последна редакция: нд, 19 юли 2020, 19:48 от Simantro

# 724
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Пич Hands Plus1

# 725
  • Варна
  • Мнения: 25 241
На първата снимка ми прилича ужасно много на Джони Деп, ама по-симпатичен Simple Smile

# 726
  • София
  • Мнения: 2 092
Mama_Nana, казали ли са ви как се прeдизвиква акане при толкова малки котенца? Дори и да са, аз да си кажа, каквото знам, че да не ме гризе съвестта😉😇
С влажно памуче се масажира дупенцето на фъстъчето, така се имитира езичето на майката, която по този начин ги стимулира да се изакат и ги почиства, докато прогледнат и могат да излизат от леговището, за да си намират места за тоалетна. Това е така, защото иначе малките биха се овъргаляли в ако, леговището ще засмърди и ще стане лесно откриваемо за хищници.

Последна редакция: нд, 19 юли 2020, 20:06 от detelistna.4etirilinka

# 727
  • Мнения: 3 732
Брата на Симантро на първата снимка прилича на Джони Деп.

# 728
  • София
  • Мнения: 11 489
Хора, много са ви красиви котките. А мъниците са истински бонбони.
Аз с "проблем". Никога не съм си мислила, че тоалетната на котката ще ми бъде най-големия проблем. И не чистенето, не миризмата, но тези стърготини са НАВСЯКЪДЕ. Използвам тази:

Иначе котето е страхотно. Спря да се хвърля по краката, ама пък започна да хапе като се е заиграло. Не дере пердета, дивана - умерено Joy, но него сме го прежалили.

Моля, дайте ми съвет за тоалетната. И за хапането - евентуално. Хапе си стабилно, като захапе - не пуска.

# 729
  • Мнения: 5 508
Аз ползвам само бентонит. Най-много пред тоалетната да има ама имаме килимче отпред.

# 730
  • София
  • Мнения: 3 838
Имах Cat's Best original и sensitive, докато нямаше доставки от соевата. Sensitive е още по-ситна и стига за много време, но също оставя много следи. Смеси със соева на Weelitter.

# 731
  • Мнения: 1 111
Здравейте момичета,
Нямаше ни вкъщи почти 2 седмици и Лоличка милата много се беше затъжила за нас, ние за нея също.
Голямо гушкане и мъркане падна снощи, не ме изпуска от очи.
Във България си бяхме и направо съм втрещена колко много се шири все още мисленето, че задължително сега като очаквам дете трябва да си махна котката.
Това от горе долу млади и начетени хора, дори сконфузно се получи понеже ясно казах, че няма да я махна, демонстрираха ми със поведение колко съм безотговорна. Толкова криво ми стана от мисълта дори да се разделя с нея, че ми се доплака накрая на вечерта. Дори баба ми на село, която е от онези баби за които животните са само за навън не си позволи да ми дава такъв съвет.

Симантро, възхитих се на брат ти!
Миамим, много сладко мъниче, само радост да ви носи!
Ето го пак нашето пухче,

# 732
  • София
  • Мнения: 1 715
Момичета, моля за спешен съвет.
Майки нещо не е добре. Омърлушен е и спи, откакто обядва, със смяна на мястото няколко пъти. Случва се понякога. Обаче късния следобед ми направи впечатление, че не тича към кухнята, като влизам. Дъщеря ми си дойде от морето и започна да го гушка. Той само се чуди как да се измъкне и да полегне. Отворих му пак възглавницата, дето ви показвах преди няколко дни. Напъха се и пак спи.
Нослето му може и да е леко топло, но не ми изглежда да е с температура.
По това време не ми се иска да го разкарвам по лекари. Вие какво бихте направили?


Cinnamon Cookie, има достатъчно информация по въпроса от хора професионалисти. Моя приятелка беше с две котки, като роди. Всичко е наред с детето. Вече на над годинка и малко и расте щастливо с животните.
Страхотна ти е животинката. Естествено, че няма защо да се маха. Не обръщай внимание просто Simple Smile

miamim, и аз не харесах Cat's Best. Соевата много ми допадаше, но в един момент Майки реши, че няма да си ползва тоалетната. Наложи ми се да я сменя. Сега сме с World's Best залена. Царевична е, става на топки и се хвърля в тоалетната. Не мирише. Червената се усеща леко и лавандулата (лилава) е много силна.
Излиза само малко навън, когато Майки скокне.

# 733
  • Мнения: 15 212
Mama_Nana, казали ли са ви как се прeдизвиква акане при толкова малки котенца? Дори и да са, аз да си кажа, каквото знам, че да не ме гризе съвестта😉😇
С влажно памуче се масажира дупенцето на фъстъчето, така се имитира езичето на майката, която по този начин ги стимулира да се изакат и ги почиства, докато прогледнат и могат да излизат от леговището, за да си намират места за тоалетна. Това е така, защото иначе малките биха се овъргаляли в ако, леговището ще засмърди и ще стане лесно откриваемо за хищници.
Благодаря за съвета. Подчертаното не го знаех и последното също. Първите два дни имаше разтройство, сигурно от студа. Сега уж се нормализираха нещата, но правя масаж на коремчето първо /много му харесва/и после с мокрото памуче. Става много лаком и ще го ограничавам. Скоро ще отвори и очичките.

# 734
  • Мнения: 46
Здравейте момичета,
Нямаше ни вкъщи почти 2 седмици и Лоличка милата много се беше затъжила за нас, ние за нея също.
Голямо гушкане и мъркане падна снощи, не ме изпуска от очи.
Във България си бяхме и направо съм втрещена колко много се шири все още мисленето, че задължително сега като очаквам дете трябва да си махна котката.
Това от горе долу млади и начетени хора, дори сконфузно се получи понеже ясно казах, че няма да я махна, демонстрираха ми със поведение колко съм безотговорна. Толкова криво ми стана от мисълта дори да се разделя с нея, че ми се доплака накрая на вечерта. Дори баба ми на село, която е от онези баби за които животните са само за навън не си позволи да ми дава такъв съвет.

Симантро, възхитих се на брат ти!
Миамим, много сладко мъниче, само радост да ви носи!
Ето го пак нашето пухче,



Аз съм в същото положение като теб... много се изнервям и натоварвам някой като ме види сега и като ме попитам какво ще правя с котката..... направо откачам как да им обясня че котката си ми е като първо дете и това че в момента съм бременна не означава че ще я захвърля..

Общи условия

Активация на акаунт