Американски колеж - двадесета тема

  • 49 276
  • 748
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 1 025
Според моя прочит стипендиите са пет - четири се отпускат от борда на настоятелите и една се предоставя от сем. Спасови.

Благодаря, Призма. Твоят прочит ми харесва. Дано да е верният Simple Smile

# 496
  • Мнения: 609
Да, днес го получих. Постът ми е от вчера, когато са получили одобрените за явяване за пълно финансиране.
Отстъпката е както пишете: поносима, но не комфортна. Ще мислим до понеделник.
Мария, не се отказвайте! Преболедувахте го този Колеж, треперихте, плакахте, страдахте!
Детето Ви си заслужава всяка минута в него!

# 497
  • гр. София
  • Мнения: 182
Американският колеж изпрати писма до семействата, кандидатстващи за намаляване на учебните такси.

# 498
  • Плевен
  • Мнения: 28
Някой може ли да ми каже как се провеждат курсовете на Лого 3 в събота и неделя?По колко часа са и дали са в двата дни или само в събота?

# 499
  • София
  • Мнения: 3
При нас бяха:
-в събота 4 астрономически часа математика и
-в неделя 3 часа есе/БЕЛ, с профил за кандидастване АКС (различен от този за НВО).

Провеждане: Всеки уикиенд, от началото на септември до края на март, последна дата на занятията по МАТ обикновено е съботата преди изпита на АКС (който обикновено е планиран за неделя).

Надявам се да е от помощ.

# 500
  • в центъра
  • Мнения: 445
Бихте ли  споделили, моля,  дали сте доволни от дистационното обучение тази година (в частност за 8 клас).
Колкото повече наближава моментът на взимане на решение къде да се запишем, толкова по-трудно става и всеки детайл има значение.
Детето ми беше в ПЧМГ и там не пропуснаха нито един час, организацията беше желязна, но за съжаление се оказва, че много от т.н. "елитни" училища са били доста неподготвени за ситуацията.

# 501
  • Плевен
  • Мнения: 28
При нас бяха:
-в събота 4 астрономически часа математика и
-в неделя 3 часа есе/БЕЛ, с профил за кандидастване АКС (различен от този за НВО).

Провеждане: Всеки уикиенд, от началото на септември до края на март, последна дата на занятията по МАТ обикновено е съботата преди изпита на АКС (който обикновено е планиран за неделя).

Надявам се да е от помощ.
Сутрин ли се провеждаха и от колко часа?

# 502
  • София
  • Мнения: 3
Има 2 групи--една сутрешна, и една следобедна, всеки от 2-та дни на уикенда.

# 503
  • Мнения: 8 098
Извинете, но коментирайки "Лого-3" в темата за АК се прави някаква много пряка асоциация между дете, а такава връзка няма. АК многократно и ясно е декларирал, че не подготвя за изпит и не е оторизирал никой за това. Това пренасяне на разговори за частна школа за подготовка на седмокласници в тема за частно училище е некоректна и подвеждаща. Много деца са приети без външна подготовка...

ПП: За работно време на каквото и да е може да се види на неговия си сайт или в контакт с негови представители. Особено при тази епидемична обстановка, изобщо не са ясни графиците и изпълнението им през следващата учебна година.

# 504
  • София
  • Мнения: 6 184
Bimbo, ще започна с едно мое впечатление, че за учене си учиха яко, но изпуснаха забавната част от обучението в колежа.
За класа на моето дете, поне половината от дистанционното обучение беше асинхронно, т.е. "не пропуснаха нито един час" не може да се използва в прекия смисъл. Използваха си училищната платформа, която ползват и присъствено. Тя е добре разработена и по нея получават и предават задания, получаваха филми за гледане, материали за четене и анализ. Имаше и онлайн часове (по всички предмети изучавани през срока, но не всеки час е бил онлайн) и часове за консултации. Имаше много, много поставени задачи, проекти, тестове, които да се свършат офлайн, но с поставен времеви диапазон. На финала на годината гласуваха и за президент. Мисля, че нямаха часове с адвайзърите, поне аз не съм разбрала.
Ние живеем далеч от колежа и първоначално дъщеря ми много се зарадва, че няма да става рано, че можела да си пише домашните когато иска, а вечер била по-плодотворна и т.н. На финала, обаче, каза, че не иска повече ДО, защото смята, че е била много по-натоварена откъм задачи в сравнение с присъствената форма. Каква е причината да се чувства така не мога да кажа със сигурност. Дали са им задавали повече задания, дали просто 2-ри срок е бил по-натоварен от 1-ви или както самата тя призна по-трудно се концентрира у дома и заданията оставаха за среднощ, никой не може да каже. Моето дете по принцип е от туткавите.
Така че, няма да посрещнем ДО с удоволствие, най-малкото се губи част от прелестта на колежа, изразяваща се в различния начин на обучение. Липсваха ѝ клубовете, мартенският месец, който тя чакаше с интерес, различните забавни инициативи, посещението в училището на 3-класниците, за които трябваше да правят настолни игри. Да не говорим за започването на нова учебна година с нови преподаватели и нови съученици дистанционно. Как ще се опознаят, не ми е ясно. Но пък такива са условностите на времето, няма да мрънкаме ако се налага.

# 505
  • sofia
  • Мнения: 1 474
А това, че не могат децата, поради ситуацията, да използват в пълна степен ресурсите на колежа отрази ли се на таксата? Имам предвид дали възстановиха някаква част от нея.

Последна редакция: пт, 10 юли 2020, 17:36 от googlish

# 506
  • София
  • Мнения: 16 203
Колежът (АК) не е университет, просто така се казва. И не, не се отрази, защото те нямат променливи разходи (храна и бусчета, примерно).

# 507
  • sofia
  • Мнения: 1 474
Грешка, лапсус. Мисля, че акцентът на питането се разбра. Аналогията с бусчета и храна е доста подвеждаща.

Последна редакция: пт, 10 юли 2020, 17:42 от googlish

# 508
  • Мнения: 6 932
Може би разходи за ток, отопление, консумативи и др. са редуцирани при ДО.

# 509
  • София
  • Мнения: 16 203
И повишени за дезинфектанти и материално осигуряване. Нула на нула.

Общи условия

Активация на акаунт