Американски колеж - двадесета тема

  • 49 219
  • 748
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 688
И да се допълня... интересно ми е кой на кое масто е, от къде идва, как се е готвил, ... липсва ми доста инфо, но пък... тук имат право да редят и пререждат както решат. Задължително е да се оценява само обективно.

# 61
  • Мнения: 146
При подходящ изпит може да се постигне близко средно оценяване на двата пола, постигайки баланс между предимствата на всеки от тях, а изпитът в АК е доста добър в това отношение. Проблемът е големият дисбаланс в бройките на кандидатите, което интересно защо се получава, тази година има 1.42 пъти повече момичета. За да се види:

Синьо = момчета
Червено = момичета
Зелено = момчетата изместени с 55 места надолу, за да се види от коя позиция резервите имат шанс спрямо момичетата
Оранжево = свита графиката на момичетата с коефициента на тяхната бройка спрямо момчетата
Отляво = бал
Отдолу = място



Така се вижда, че разликата между двата пола не е чак толкова драстична. Ако добавят 3-4 задачи, при които момичетата се дънят, съвсем могат да ги изравнят. Но защо има 1.5 пъти повече момичета ми е загадка.

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 688
Не е загадка.
Бейби умът 2006-2009 гарантира голямата конкуренция, а защо момичетата са повече идва от същата статистика.

# 63
  • София
  • Мнения: 18 034
Кои са тези типове задачи, на които гарантирано момичетата се дънят, че да ги сложат в изпита? Стана ми наистина интересно. Заставате срещу квотите като дискриманационни, а успоредно с това сравнявате потенциала  за справяне на децата  с някакви конкретни задачи по пол, което е също е дискриманация ... Математици добри има и от двата пола.

# 64
  • София
  • Мнения: 743
И да се допълня... интересно ми е кой на кое масто е, от къде идва, как се е готвил, ... липсва ми доста инфо, но пък... тук имат право да редят и пререждат както решат. Задължително е да се оценява само обективно.

Как да редят и пререждат?

# 65
  • Мнения: 146
Миналата година са родени с 1.5% повече момчета, а 2006-та момичетата са били с 42% повече ли? Simple Smile

# 66
  • София
  • Мнения: 11 998
И да се допълня... интересно ми е кой на кое масто е, от къде идва,
Частична информация за това има тук http://www.danybon.com/chastno-obrazovanie/izpit-acs-6-june-2020/

# 67
  • Мнения: 146
Кои са тези типове задачи, на които гарантирано момичетата се дънят, че да ги сложат в изпита? Стана ми наистина интересно. Заставате срещу квотите като дискриманационни, а успоредно с това сравнявате потенциала  за справяне на децата  с някакви конкретни задачи по пол, което е също е дискриманация ... Математици добри има и от двата пола.

Аз лично срещу нищо не заставам, защото както казах, проблемът е от тези 50/50, които предизвикват еднакво мисли "за" и "против". Както и тълкуванието на комисията се говори, че "има други методи за..." така и аз мисля, че има по-смислени начини за уеднаквяване на оценяването с балансиране на преимуществата на двата пола (а че те са различни - няма съмнение), а не с квоти.

Относно другия въпрос - момичетата имат проблем, например, с пространствените задачи. На момчетата сигурно им се повръща от есето.

Sex Difference On Spatial Skill Test Linked To Brain Structure
Men consistently outperform women on spatial tasks, including mental rotation, which is the ability to identify how a 3-D object would appear if rotated in space. A new study shows a connection between this sex-linked ability and the structure of the parietal lobe, the brain region that controls this type of skill.

# 68
  • София
  • Мнения: 16 194
Ахааа, аз съм мъж, защото имам нетипично добро пространствено ориентиране (на ориентиране по карта "бия" мъжете...но пък съм тренирала туристическо ориентиране в периода 5-7 клас, което обяснява на какво го дължа).

Всъщност, на 14 г. възраст  проблемът не е в структурата на мозъка и големината на различните дялове в зависимост от пола, а в изпреварващото развитие на момичетата, затова им налагат ограничаващи квоти.

И не на последно място: няма пълна справедливост, както няма и пълно равенство. Всяка спънка е урок.

# 69
  • Мнения: 146
Изследвания показват, че разликата не е кой знае каква - на възраст 12-14 момичетата има по висок IQ средно с 1, след това 14-18 момчетата изпреварват с 1, докато не станат мъже и жени с около 4 в полза на мъжете.
Така че в нашия конкретен случай е достатъчно да има допълнително 5 пространствени задачи в раздел логика, така че графиката която пуснах да е с обърнати резултати на сините и червените.

За матурите пък - там се съмнявам някой изобщо да мисли в тази посока.

# 70
  • София
  • Мнения: 11 998
Аз не знам някъде да приемат с тест за интелигентност, освен в МЕНСА.

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 688
И да се допълня... интересно ми е кой на кое масто е, от къде идва, как се е готвил, ... липсва ми доста инфо, но пък... тук имат право да редят и пререждат както решат. Задължително е да се оценява само обективно.

Как да редят и пререждат?

Да, прозвучало е особено, но визирам половете. Дали да е по пол и % или само %...

# 72
  • Мнения: 6 926
hopla, извинявай, но ми стана любопитно, твоето момче ли е 111-тото? Мисля си, че ще има шанс, само се тормозиш с тези графики и проучвания. Просто много хора ще се откажат с тази криза и несигурност. А и ако на НВО са се справили добре децата, ще има да го мислят.

# 73
  • Мнения: 8 074
...Относно другия въпрос - момичетата имат проблем, например, с пространствените задачи. На момчетата сигурно им се повръща от есето....
Стереотип до стереотип Smiling Imp поне в моето семейство няма нищо подобно Satisfied

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 688
И аз считам, че няма да има угодия, каквото и да се предложи.

Но продължавам да твърдя, че частно училище има право на собствени правила.

А това с половете започва да води в разни ТО-та Simple Smile, но и това бих разбрала, ако да кажем (по темата с редене и пререждане Wink ) се търси широкоспектърен випуск от силни математици 25%, силни хуманитари 25%, ... творци, артисти...

Общи условия

Активация на акаунт