Детето ми има мания към врати и лампи

  • 9 065
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 13 664
можете да опитате да му казвате как правят батковците - акат в тоалетната и казват Бай Бай на акитата, а той вече е батко, трябва да прави като батковците а не като бебетата.
Поначало голяма нужда си е препъни камък при много деца. Нашите деца сядат късно на гърнето, ходят с памперси дълго , това много изкривява процеса на възприемане на тоалетната /гърнето  и заминаването на фекалиите в нея.

# 31
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 113
Ми не, не е на 2. Пише, че е на 3,3г.

# 32
  • София
  • Мнения: 38 199
Много е тежко с акането. Дъщеря ми уж беше ок, обаче на 2.5 влизахме 2 пъти в болница със стомашен вирус и нещо се стресна и до към 3 имахме проблеми. Поне това помня. И като по-голяма сме имали издънки навън.
Всичко се случва. Пакет мокри кърпи, комплект дрешки и търпение.

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Беше на 8 месеца, когато започна да ползва гърне и се справяше повече от чудесно. Стана на годинка и като каза, че не иска повече гърнето..... Молих го, прилъгвах го - не иска малкото овне и не иска. Успяхме да махнем памперса малко преди 3 тия му рожден ден, но като реши, че ще пишка в гърнето, го направи от раз и от тогава няма аварии (виж дрисливи аварии има). С кърменето беше по същия начин. Такова пристрастено кърмаче беше, че мислех, че ще се отбие в първи клас. Просто една седмица реши, че вече не иска и се отби. Стопроцентов овен просто. Като реши да прави или да не прави нещо, няма сила да го накара. Сега и с акането се надявам да му дойде вдъхновението. А иначе е осъзнато дете, умен е, говори добре и дори често сам ходи до тоалетната - отваря си, пуска си лампата, сваля си и си вдига гащите, пуска си и водата след това 😄...... ама фекалната драма продължава

# 34
  • Мнения: 3 341
Моят син имаше мания към трамваи - едва седеше в количката и щом чуеше или видеше трамвай следваше безумен (умопомрачителен!), неописуем крясък, продължителен. На шумен булевард околните подскачаха...
Манията премина в релси и пантографи, ходехме в гората и с часове стояхме на релсите. После влакове, на Централна гара съм висяла с часове.
Като бебе въртеше с часове гуми на количка, мислех си, че имам аутист.
Премина, дойде Слънчевата система и беше пълна енциклопедия, после забрави всичко. Мина през самолети и танкове, задълбочени познания като на голям човек. И това мина.
Сега имам почти 13-годишен дангалак, който е безобразно ленив и само това му е основния недостатък 😁, тъй де, здрав е.
Така че - спокойно. Мъжете са си маниакални до сетен дъх Simple Smile.

# 35
  • София
  • Мнения: 38 199
Това е описано отдавна. Децата забравят какво са научили за гърнето, когато проходят и после пак се научават.

Въобще човекът се развива като по учебник, не му се тревожи!

Моят към 3-4 знаеше всички марки на коли по улицата.

# 36
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Всеки луд с номера си 😂
Големият ми син между първата и третата си година обичаше да върти топка на масата в хола. Върти , гледа и се омагьосва 😅 Обичаше и да седи пред пералнята докато работи, особено на центрофуга. Да, малко е интроверт, ама едва ли защото е въртял топка.
Малкият е имал периоди в които не беше срам да отидем на гости или по магазините, всичко се пребъркваше, отваряше, оглеждаше. По думите директорката на градината (психолог) е признак на безпокойство от нови и непознати места. И наистина у дома не пребъркваше нищо. Но пък имаше една упорита невидима приятелка доста време. От малък обича да разглоби всичко, да се види как работи. После вече за нищо не става. Вече е на 14 и от учителя по информационни технологии носи подаръци - компютърни платки, разглобени части за компютри, телефони, часовници... И аз само хвърлям ли хвърлям.

# 37
  • Мнения: 607
Как се развива детето иначе, говори ли добре, как е в градината, глeда ли филмчета, играе ли с играчките, търси ли деца да играят,  общува ли с теб, баща си , баби и тн. Храни ли се добре, нервен ли е , спи ли добре? Ако всичко това е наред, не бих се притеснявала, но ако от сутрин до вечер, само търси да гледа врати, бих се притеснила и аз и има защо.

# 38
  • Мнения: 10 514
Ми не, не е на 2. Пише, че е на 3,3г.

Joy Визуалната ми памет ме излъга. От 2 години е маниак на лампи и врати.

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Как се развива детето иначе, говори ли добре, как е в градината, глeда ли филмчета, играе ли с играчките, търси ли деца да играят,  общува ли с теб, баща си , баби и тн. Храни ли се добре, нервен ли е , спи ли добре? Ако всичко това е наред, не бих се притеснявала, но ако от сутрин до вечер, само търси да гледа врати, бих се притеснила и аз и има защо.
Говори добре. В градината даже го хвалят. Дори веднъж попитах учителката дали наистина говори за моето дете, да не се бърка с друго 😄 Гледа филмчета (както казах факир е с телефона, сам си ги пуска). С играчки играе малко, но много обича книжки . В последната половин година е склонен повече да си играе. Има си няколко приятелчета, с които си играе много добре и други, с които не се заиграва особено, но това е нормално. В общи линии само манията с лампите и вратите ме притеснява, защото е странна и продължава вече твърде дълго.

# 40
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Всичко си му е наред, любознателност се нарича. А съм чувала, че децата до 3г играят едно до друго, а над 3г едно с друго. Моя син , малкия е на 14г и никога не е играл с много деца, не е отборен играч.

# 41
  • Мнения: 607
Е значи няма проблеми детето,  трябва да се насъберат много странности за да излезе проблем или диагноза, само за тази мания нищо му няма.

# 42
  • Мнения: 1 943
Моето мина лампите и вратите някъде между 1 и 3, даже една от първите му думи беше "пампа"... Все още обаче, минавайки през подлез, се зазяпва и го обикаля целия да види къде има счупена лампа и коя мига.
Сега е на 4 и половина и от есента манията е климатици. Направо ми е мъчно за лампите...

п.с. с акането войната е брутална и у нас Sad

# 43
  • Мнения: 2 706
Хахахаха, същата възраст, същият случай е при мен, не за вярване.
Психоложката ми го обясни с любопитство и че не е за притеснение, но си е брутално, не можеш като човек да отидеш някъде... ще отмине. Освен съчувствие и съпорт не знам какво друго.

# 44
  • Мнения: 12 625
Защо обсесия? Детенцето си играе. Какво пречи, че играе с врати и лампи. Забавно е! Остави го детето да си израства, ще си намери и други играчки.

Общи условия

Активация на акаунт