Домакини 71/ Шантаво лято 2020

  • 39 484
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 919
Ох, съвсем не си ви представям като същински домакини,просто защото днес почти няма такива,каквито са били бабите и прабабите ни...Да си кажа честно прочетох само страница 1 от тема 1 и последната от последната тема и реших,че тук ще ми е добре.След всички години прекарани в Искам бебе и Проблемно забременяване имам нужда от малка смяна на обстановката.Не че ще изчезна от там,но все пак трябва да имам и други интереси и приоритети...
Ще се включа по темата с телевизорите-у нас има във всяка стая,а също и лаптоп,но рядко работят,по не повече от два-три часа на ден.Не обичаме да гледаме много тв,детето пък съвсем.С ММ обичаме да четем,малкия все още не го влече,но се надявам взимайки пример от нас да почне и той.

# 16
  • Мнения: 38 945
У дома поимваме техника. Добре, че всички си имаме лаптопи, че домашното обучение щеше да ни дойде тегаво. Децата си имат модерни телефони, ММ също, но аз отказвам, просто защото не ми е необходим. Единствено съжалявам, че не мога да правя снимки на момента и тормозя щерката.
Елислава, по нашия край много хвалят калолечението. Пробвали ли сте?

# 17
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 919
Само веднъж ходихме на солниците в Бургас-миналата есен.Бих отишла пак за повече време...

# 18
  • Мнения: 38 945
А, ние сме на другия край на България.

# 19
  • Мнения: 11 613
У дома само Кратун следва новите модели на телефоните. Само дето и телефона може да ползва в определено време Joy  Имаме 2 лаптопа - единия е само за банки, служби т.н., а другия е за общо ползване - в момента активно се ползва за учене.
Ходила съм на санаториум в Кюстендил, но преди 30г. Много ми хареса калта, ваните, гимнастиката. Изобщо не знам дали е същото сега...

# 20
  • Мнения: 38 945
Лейди, дори и да е било същото след таз корона нищо няма да е как е било преди.

# 21
  • Мнения: 5 939
Последно на солниците ходих преди 7 г големият беше завършил 1 клас та лесно се помни. Да определено имаше ефект и при двама ни и калта и лугата, повече от две седмици почти всеки ден с две поредни групи роднини.Сега знам, че и бариера и вход имало. Нямам време за там. А и двамата не обичаме много населени плажове и търсим по тихите. То и те са на изчезване.

# 22
  • при късмета
  • Мнения: 23 817
Джейми, ще минем покрай теб на път за морето. Имам захванат карамфил в отделна саксия, а ти се оплакваше, че не можеш да ги захванеш. Ще гледам да се видим да ти го дам. Ще ти пиша малко преди да тръгнем, да видим дали ще се засечем.

Тези солници на Бургас са други от тези на Поморие, нали?
След толкова години препоръки, така и не стигнах до кални бани. Продължавам да се бъзикам с докторите, че ме пращат да свиквам с пръстта Joy На свободен плаж като Поморие например бих се възползвала, но санаториум с ранното ставане и процедури под час, не е за мен. Веднъж почти бях тръгнала, че бях много зле, дори не помня къде звънях, докторката ми беше дала координати и като ми казаха, че първата е в 6 сутринта, веднагически се отказах. Отдавна беше де, може сега да е различно

# 23
  • Мнения: 38 945
Ма ко, тук е по- различно. Ако се интересуваш- ще ти пиша.

# 24
  • при късмета
  • Мнения: 23 817
И тази кал ли е за кости и стави? Така или иначе тази година ще пробвам Поморийската кал и луга. Доколкото ми е известно (може и да не е така) всички подобни санаториуми пак с нея лекуват. Ако има ефект, ще помисля за някъде по-наблизо за зимата.


Та като стана дума за кал, не знам дали съм ви казвала, че тази на Бърдо в Брезник, от железната вода лекува екземи и кожни заболявания. От водата ползите са съвсем други, за анемични е много добра и язвяджия в Брезник няма, с което местните много се гордеят. До извора вече е съвсем достъпно, макар и от отклонението да не е асфалт а чакъл, пътя е хубав. Преди не можеше изобщо да се стигне. На водата годността е много по-малка (а и вкуса ѝ е ужасен мен, ако питаш, но като е за лечение това не се гледа), но калта в буркан или друг съд, който да я държи влажна, издържа много време.

# 25
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 919
Едни са в Бургас,други в Поморие,даже май и калта се използва за различни неща.Входа в Бургас бе символичен-някъде под 5 лв,обаче цените на козметиката направо космически...
За хубав ненаселен плаж веднага се сещам за Корал и Силистар,даже заведения няма по тях...

# 26
  • Мнения: 1 826
Ма ко благодарско за новата тема.
Добре дошла на новата домакиня,надявам се  да  се чувствате добре тук, както всички вече близо 6 години сме заедно.
Мария  вземи си нов телефон,а си търси ръкавици които се свалят пръстите специално за такива телефони.
Аз пък не мога вече  без него,защото все ровя в нета де хаха.Едно заради продажбата на играчки от страничката ни,едно като ми потрябва някакво инфо го намирам веднага в нета.
Тв преди два месеца сдаде багажа стария,местихме новия ама ме е страх да не падне и се възползвах от промоцията,сега е с интернет и той,а техниката е моя в къщи.Та като ми трябва нещо пущам на тв, вместо на лаптопа.Иначе работи цял ден във всекидневната и се спира като легнем.
Ма ко за калта знам, че продават и може зимата да си поръчаш от поморийската и да се лекуваш в къщи с нея.

# 27
  • Мнения: 38 945
Писе, аз написах- ходя само с ръкавици от естествена кожа. Такива не знам дали има. В общи линии лаптопа ми е предостатъчен. Ние не сме от хората, които се снимат къде са на ресторант и какво хапват....

Ма ко, ето за близките води. Но да си знаеш, че на Рупите има и безплатни гьолове с топла вода, и кал. А санаториума в Марикостиново може да се използва само за процедури, без задължителното спане там.
 https://visitpetrich.com/petrich/%D1%80%D1%83%D0%BF%D0%B8%D1%82%D0%B5/

# 28
  • Мнения: 5 939
Елислава Добре дошла !
За хубав ненаселен плаж веднага се сещам за Корал и Силистар,даже заведения няма по тях...
а аз имам предвид такива, до  които и път няма . Ама и те изчезнаха .
Скрит текст:
  на този с маратонките слизах и се изкачвах. Вече две години на друго място ходим, но нямам снимки.
ма ко ами то Поморие е близо, а за карамфилите как си запомнила Simple Smile и да не ги вземеш аз вероятно ще имам още едно идване ( ще пробвам да мина с пълномощно, но не знам предния път много мотаха сестра ми ), а и на Валето шоколада стои . 
Аз и на pisenxeto съм обещала да ходя за бял здравец, ама кога ли ще е ...
Оф поне месец още ще се работи, а наистина имам нужда от почивка . То вие сте видяли как почивах в неделя. Предстои най -тежката част и след това като Валето и аз се пренасям на чист въздух, няма да ме видят във блока.

# 29
  • при късмета
  • Мнения: 23 817
Мария, за водата на Рупите знаех, но не знаех, че има специален плаж. Ходили сме само на Ванга до къщата и там в мястото има няколко малки гьолчета и езерцето. Ама никой не беше във водата. Разказа ни собственика на заведението
Джейми, ще ги взема, ако се уговорим дали може да се видим. Т.е дали по това време ще сте там, че ще пътуваме в неделя натам, в събота насам, да не сте на село. Ама може вие да се разходите до нас през седмицата.
Ако се беше хванала с малките ученици, вече да си ваканция Grinning

Общи условия

Активация на акаунт