Как тренирам - 25

  • 35 648
  • 796
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 929
Не ми говорете за целулит, онзи ден влязах в Теранова. Незнам от осветлението ли... целулита си личеше зверски Anguished. Комплексирах се и нищо не си купих Joy

Моята тренировка за долна част също е от 7-8 упражнения /незнам дали е правилно/ , като последното е за прасец.

Обмислям да увелича тренировките от три на четири седмично. Чудя се още. Да питам дамите, които тренират 4 пъти  как си разделят тренировките?
Само да отбележа, че аз кардио не правя, единственно когато тренирам крака загрявам преди това на колелото.

# 76
  • Мнения: 2 730
Nona, аз работя по тази четиридневна
Четиридневен тренировъчен сплит
Първи ден - Тренировка за предни бедра, прасец и дупе

Втори ден - Тренировка за гърди, рамене (предна и средна част), трицепс и корем + 30 минути кардио

Трети ден - Почивка

Четвърти ден - Тренировка за задни бедра, прасец и дупе

Пети ден - Тренировка за гръб, рамо (задна част), бицепс и корем + 30 минути кардио

Шести ден - Почивка

Седми ден - Почивка

 Доволна съм, винаги съм била 2,3 дни в фитнеса, сега 4 дни определено е по-добре.
Не винаги я спазвам стриктно, но се водя по нея. Кардио 30м.в края на тренировката не ми се получава, затова мисля с отиването какво та направя на пътеката и после с упражненията, в края не ми остават сили

# 77
  • Мнения: 1 546
Обмислям да увелича тренировките от три на четири седмично. Чудя се още. Да питам дамите, които тренират 4 пъти  как си разделят тренировките?
Само да отбележа, че аз кардио не правя, единственно когато тренирам крака загрявам преди това на колелото.

За мен 4-дневният сплит е оптимален.
Как обаче да направиш разделянето, зависи от твоите приоритети. Например, когато бях доволна от горната част, но силно недоволна от долната, правех 3 тренировки за долна част (с различни акценти всеки път) и 1 тренировка за горна част (в суперсерии).
Тренирала съм (в момента също) 2 пъти горна част, два пъти долна. Например гръб и рамене, гърди и ръце, крака с акцент бедра, крака с акцент дупе.
В момента съм така:
1. Гръб и гърди
2. Долна част, основно дупе
3. Ръце и рамене
4. Долна част със сравнително еднакъв акцент на бедра и дупе.
Корем обикновено тренирам два пъти седмично - правя една суперсерия от 2 или 3 упражнения, която изпълнявам 4 пъти и я вмъквам там, където времето позволява. Все има две тренировки, които са малко по-къси от другите и там добавям корема. Зависима съм от времето, защото тренирам преди работа.
Кардио правя различно, в различните периоди. В момента тичам навън 1-2 пъти седмично, а след всяка силова тренировка правя по 15 минути пътека с голям наклон.

# 78
  • Мнения: 3 272
Странно, но сега нямам грам целулит, въпреки сланината. Преди 9г, когато родих първата си дъщеря, тренирах много, хранех се супер, но имах някакъв целулит. Махнах го с масажи с мед, точно за 1 месец. Препоръчвам горещо. И разбира се с тренировки и много вода. Иначе съм виждала супер резултати от механични масажи в салон. След 30 масажа, моята приятелка се отърва от зверски целулит. Целутронът обаче действа обратно. Но да не спамя.

# 79
  • Мнения: 1 290
Странно, но сега нямам грам целулит, въпреки сланината. Преди 9г, когато родих първата си дъщеря, тренирах много, хранех се супер, но имах някакъв целулит. Махнах го с масажи с мед, точно за 1 месец. Препоръчвам горещо. И разбира се с тренировки и много вода. Иначе съм виждала супер резултати от механични масажи в салон. След 30 масажа, моята приятелка се отърва от зверски целулит. Целутронът обаче действа обратно. Но да не спамя.

Аз за масаж с мед не съм чувала до сега. Ще споделиш ли?
Аз си правя масаж с вендузи. На мен ми понася и до сега помагаше. Може и нещо хормонално да ми се е разбъркало. Майка ми я налегна менупаузата на около 38г., може и мен рано да ме свари.

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 14 431
Офтопик.
Скрит текст:
Много Ви моля, научете се, че се пише напАди.
НапЪди е грешно, не се налага да пъдите никого.
Да! Да добавя, че се подсетих - и велоЕргОметър, не "велоаргуметър", както се среща. Няма аргументи в него. Wink Друг въпрос е, че май и не мери много точно, ако не е специално за мерене за медицински цели, та аз май предпочитам да казвам "велотренажор" или нещо подобно.

# 81
  • Мнения: 3 272
Благодаря, ще се поправя на нападите. Ето и линк към масажите с мед https://www.fitnesudoma.com/%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%B … %BE-%D1%81%D1%82/

Последна редакция: вт, 23 юни 2020, 12:52 от неви86

# 82
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 470
При мен за целулита най-много помогна масаж под душа с утайка от кафе и кокосово масло, после мазане с Кройтерхоф и 4-5 дни тренировки седмично. За момента с по-високите въглехидрати не виждам промяна на състоянието на целулита.
Направих 4 поредни тренировки и вчера и днес почивам. Просто се усетих, че имам нужда от почивка и си я дадох с голямо удоволствие.
Краката ми са разпределени в 3 тренировки, всяка с по около 8 упражнения. За сега така съм доволна. Гръб, трицепс и задно рамо са ми в отделна и бицепс, предно, средно рамо и корем също в отделна. Там също упраженията са около 9.

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 2 064
Ани, а гърди и корем корем къде ги включваш?

# 84
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 470
Ани, а гърди и корем корем къде ги включваш?
Гърди отделно не тренирам.. Коремът съм го писала при рамото и бицепса. Само веднъж седмично му отделям 20мин

# 85
  • Мнения: 2 596
Леле такъв корем само веднъж седмично😯. Или си доста стриктна с храната, или имаш ген мечта. Браво.

# 86
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 470
Леле такъв корем само веднъж седмично😯. Или си доста стриктна с храната, или имаш ген мечта. Браво.
Луст, и двете Simple Smile Истината е обаче, че при изпълнение на всички други упражнения винаги държа коремните мускули максимално стегнати. Преди години тренирах с един инструктор, който ме научи коремът да го тренирам максимум два пъти седмично, но минимум 20мин. Понякога правех и само кардио и корем 30мин. Истината е обаче, че докато не изчистих мазнините плочките не се показаха Simple Smile Така, че ключът определено е в храната

# 87
  • Мнения: 1 290
Вчера тренировка горна част. Супер тренировка ми се получи. Въпреки че яденето беше малко, около 1400 калории има сила за трима. Работих си с нормалните за мен тежести, изпълних си повторенията. Супер беше. Накрая даже имах сили да потичам на пътеката.
В този ред на мисли, аз винаги правя кардио след силовата част. Според много инструктури е супер важно, защото то забързва метаболизма и релаксира мускулите. Моето кардио обикновено е бавно ходене по пътека с висок наклон или велоергометър на висока степен.
Броя на упражненията за крака са ми 7 - 4 предно бедро и суперсерия от 3 за задно. Ако имам опция правя и нещо за глутеус и малко корем. Аз тренирам корем 2 пъти седмично, но нямам за цел да ми се виждат плочките. По скоро наблягам на здраво ядро, което да помага при базовите упражнения с тежести. Вие колко време държите планк? Аз правя 4 серии по минута и половина в супер серия с повдигане на краката и дупето от лег. Това ми е довършващата част.
На мен много лесно ми се оформя горната част. Супер много си я харесвам. Ако не мога да "излекувам" целулита до морето, с едно шалче на кръста и ще демонстрирам гръб и рамо....Sweat Smile

# 88
  • Мнения: 1 876
Днес тренирах горна част, бицепс трицепс и гърди. Обаче кантара не мърда Sad(( малко ми е обезкуражаващо, ще потърпя още 2 седмици и ако няма разлика не знам..

Последна редакция: чт, 25 юни 2020, 00:54 от bethefirst

# 89
  • Мнения: 1 290
Аз като исках да свалям, минах на НВД за около месец и бях -4 килограма.
Сега съм решила да намаля само калориите, понеже ми трябва сила по време на тренировките. Мога да ти кажа другата седмица, като се претегля какъв е резултата.Но за сваляне аз бих препоръчала НВД за кратък период и после поетапно въвеждане на полезни въглехидрати.

Общи условия

Активация на акаунт