Един режим аз знам - този на Дюкан - 286

  • 54 890
  • 433
  •   2
Отговори
# 75
  • here, there, everywhere
  • Мнения: 918
Камемберт
https://www.frenchclick.co.uk/p-381-bridelight-camembert-pasteur … lg-5-mg-250g.aspx

Овесени фибри, имат 0.31гр Вх на 100гр. За сравнение триците са с 48гр на 100гр. Трици не ползвам. Правя си гофрети с тези фибри, хуск и яйца. Стават страхотни, ползвам ги за сандвичи.
https://www.amazon.co.uk/Organic-Buy-Whole-Foods-Online/dp/B07SK … bbdf-382cbb9cdc70
Намерих сиренето и в нашияКарфур, мерси. Ама тези фибри множко съставки ми се видяха. Ти как каза,че ги използваш?

# 76
  • Мнения: 122
Фибрите са фибри, няма други съставки.
Използвам ги вместо трици. 2с.л фибри, 1с.л. хуск, 6 яйца и настърган 3% кашкавал. Оставям да понабъбне и се получавя палачинково тесто, от което пека две гофрети.

# 77
  • here, there, everywhere
  • Мнения: 918
Фибрите са фибри, няма други съставки.
Използвам ги вместо трици. 2с.л фибри, 1с.л. хуск, 6 яйца и настърган 3% кашкавал. Оставям да понабъбне и се получавя палачинково тесто, от което пека две гофрети.
Скрит текст:
Това имах предвид.
 Ще видя доставката колко е и може да си поръчам. Може би имат предвид просто замърсяване при пакетирането.

# 78
  • Мнения: 122


Пише, че се пакетерат на място, в което се обработват и ядки. А не че ги съдържат. Опитах се да кача скрийншот, не знам дали стана.

# 79
  • Мнения: 773
Относно многото протеини, в момента хранителните режими само на месо, яйца и дреболии са доста нашумели (Carnivore diet). Аз самата бях 4 месеца само на протеини (не за отслабване) и не съм се чувствала по-добре през живота си. Всички възпаления изчезнаха, много енергия, добро настроение и т.н. Има хора с алергии и др. здравословни проблеми, които ядат само месо от години. Ако имаш болни бъбреци, преяждаш, недояждаш, кърмиш и гладуваш, не пиеш вода и т.н. тогава може и да развиеш проблем, но да се обвиняват протеините, че натоварват бъбреците, не съм съгласна. Всъщност зеленчуците са пълни с антинутриенти и усвояването им е доста по-трудно. Всички знаем, че едно преяждане на спанак например, може да те убие и се е случвало за съжаление. Така, че е добре да попрочетем  и да се информираме с актуална информация. Медицината се развива и много общоприети факти се оборват с нови изследвания. Вредата от мазнините и холестерола са едни от тях.

# 80
  • Мнения: 4 711
Да, точно за мазнините четох по-подробно и как замяната им в храните е докарала други болести.

Теряки, сподели за твоя опит с Ковид, как си, как го изкара, как е положението при вас сега.

# 81
  • Мнения: 773
Теряки, сподели за твоя опит с Ковид, как си, как го изкара, как е положението при вас сега.
Изкарах го краят на март, без усложнения. По това време не се хранех и не спях добре заради лични проблеми. За 2 седмици имаше умора, два дена по-висока Т, малко кашляне, последвано от загуба на мирис и вкус за около 3 дена. Имам антитела все още, няма видими последици при мен и при децата ми. Правя кардио и гирички, качвам стълби и нямам задъхване или умора.
При нас, в Англия, втората вълна върви със страшна сила. над 6000 новозаразени за последните 2 седмици, а колко не са тествани.. Постоянно на работата имаме нови случаи, излиза извън контрол положението. Във всяко училище има болни деца от всеки клас.. В болницата имаме млада бременна жена, която е на вентилатор, но за бебето е прекалено рано да се изроди и персонала е много подтиснат и безпомощен. И така. От утре май пак ще ни затварят.

Относно Дюкан, за мин. седмица нищо не съм свалила, но пък пробвах един панталон дето го купих преди 2 сед (без да го пробвам, понеже пробните са затворени заради пандемията) и ми беше тесен. Тази сутрин обаче ми става. Heart. Минах на 5/5.

# 82
  • Мнения: 4 711
Теряки, чудесен резултат.

Благодаря ти за информацията, дано се размине при вас. Тук май държат фронта все още. А това за антителата е полезна информация.

# 83
  • Мнения: 361
Здравейте!Някоя от вас пийва ли си бяло вино?

# 84
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Здравейте!Някоя от вас пийва ли си бяло вино?

Да. Тези, които не са на режима.

# 85
  • Мнения: 773
Да. Тези, които не са на режима.
Laughing Laughing

Алкохола пречи на отслабването независимо от ккал, захар и т.н. Доколкото си спомням, спира топенето на мазнини за над 24ч защото дробът се натоварва да пречиства организма. Идеята на Дюкан е бързо да отслабнеш, да задържаш и да поддържаш кг. С всичките липиди в кръвта от топенето на мазнини, не бих натоварвала организма с алкохол поне във 2-ра фаза.

Edеn - мерси, за съжаление вчера колеги дадоха положителни резултати, вкл доктор, с който работя.. А бременната я изкараха от упойката, но бебето се очаква да е с увреждания. След всичкия стрес успявам да съм режимна, това не е типично за мене, но много искам да отслабна поне малко. Heart

Моят резултат за 1 месец е минус 5.5 кг. Личат ми, но не е нещо драстично. Поне дрехите пак ми стават (размер 18UK). По принцип съм 14.
Кажете при вас как върви, момичета. Споделете какво ще хапвате тази седмица.

# 86
  • Мнения: 122
Терияки, аз доста често си пека пиле в плик. Правя си конджак спагети със сьомга и сос от обезмаслена филаделфия, гофрети на сандвичи с дюки майонеза, дробчета, мини пици с основа патладжан, салати с извара, телешки стек, лаврак на фенел изпечен. Абе бая разнообразие има.
Направих си и лютеница 4 бурканчета и си мажа на гофрета + извара отгоре.

# 87
  • Мнения: 4 711
Теряки, много ти благодаря за споделеното.Около мен само един човек беше болен и дори бяхме в контакт преди да стане ясно това. Никой от нас не се зарази, той не го изкара тежко, но ми обясняваше, че определено има огромна разлика между обикновена хрема/настинка/вирус и коронавирус. При нас също се увеличават случаите, да видим. Такъв е сезона, всичко работи и всякакви вируси се появиха.

Как ти върви режима? Аз не пиша нищо, понеже не съм на Дюкан.

# 88
  • Мнения: 361
Здравейте!Споделяйте какво ядете всеки ден, моля!Хем за идеи, хем за подкрепа!Успех на всички:)

# 89
  • Мнения: 35
Здравейте,тази година родих,но не мога да сваля килограми и отделно имах и от преди.Може ли да ми препоръчате някакво примерно меню за ударната фаза.Като цяло не обичам много сирене и кисело мляко

Общи условия

Активация на акаунт