Клиника Адела Фертилити - късметлийска тема 11

  • 31 391
  • 730
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 682
Аз не съм пациентка на клиниката, но правих ЕxEm Foam проверка на тръбите и се виждах два пъти с нея. Ако не обожавах вече моя док, веднага щях да се прехвърля при нея. И на мен много ми допадна Blush

# 706
  • София
  • Мнения: 272
Момичета, др Македонова ми допада много, вече не веднъж го споделих. Ама тук в темата все Калчев се коментира и някак в мен започват едни съмнения дали при докторката има положителни резултати...?!?

Пациент съм на клиниката от 2018г. Имам 2 стимулации, 3 трансфера и ТВЛ. При втората снимулация се оказа, че доктора има ангажимент в деня на пункцията и д-р Македонова извади 18 яйчица от мен. 2 месеца по- късно, при трансфера, отново доктора го нямаше и тя ми върна 2 ембриончета. Отношението и беше прекрасно, даже се смили над мен и ми сложи катетър ( което при предишните трансфери не се е случвало, а който е минал през това знае какво е да лежиш около час с пълен пикочен мехур). В момента съм в 13гс. Въпреки че се захвана само едното ембрионче смятам, че заслуга за това имат и двамата.
Другото, което си мисля за по-малкото и пациенти не е, че няма качества, а че света на хората занимаващи се с репродуктивни проблеми е основно мъжки (3 години ми изгуби жена лекар в Щерев). За сексизма в техните среди се замислих след препоръки от техни колеги към мъже. Първо д-р Сигридов ми препоръча д-р Калчев, а сега, когато трябваше дя се ориентирам към лекар за ФМ доктора спомена 2 имена- мъжко и женско, аз казах, че ще отида при който той каже и в крайна сметка ме прати при мъжа. Не съжалявам за това, но теорията ми за сексизма някак си набира сила.
Не омаловажавам труда на доктора, но смятам, че д-р Македонова ми донесе късмет!

# 707
  • Мнения: X
Аз имам само един въпрос , защо катетър а не подлога ?
Иначе Честито 🥳

# 708
  • Мнения: 5 900
Защото практиката е клиниката е такава. Винаги е било така още от Малинов. На всеки слагат катетър освен, ако няма нужда. Аз единствено на последния нямах, защото не ми беше пълен мехура.
Всяка клиника процедура по различен начин. Някои изобщо не дават да се изпишкаш, други слагат катетър, трети подлога.

# 709
  • София
  • Мнения: 272
Два от трите трансфера ми ги прави доктора. Първия беше в Репробиомед, а втория си беше в Адела. И двата пъти ми се ревеше от зор, за това толкова се впечатлих от тези и действия.

# 710
  • Мнения: 269
Привет, привет! Днес минах хормони, преглед и дата за трансфер - петък! Сега трябва да си слагам Кринон сутрин и вечер и туйто. Няма да има друга стимулация, ще следваме естествения ритъм на тялото. ЗЕТ се пада на 17-ти ден от цикъла. Айде вече да се получава, викам аз. Някакви трикове и съвети? Grinning

# 711
  • Мнения: 5 900
Ако научиш за трик - пиши Grinning Огромна доза късмет си трябва и това е. Успех Flowers Four Leaf Clover

# 712
  • What are you laughing at?
  • Мнения: 337
Здравейте отново момичета, правил ли е някой инвитро на ЕЦ по фонда при др. Семерджиева (Македонова), и въобще как протича процедурата? Отново много благодаря, успех на всички! HeartHug

Последна редакция: пн, 05 окт 2020, 16:28 от arji

# 713
  • Мнения: X
аз съм чела по американски блогове че при трансфер е хубаво да имаш топли крайници , да седиш на топличко , да хапваш топли храни , да няма студени салати , ястия и напитки , и да не лежиш 2 седмици . а напротив да си правиш нормалните неща без особенно натоварване .Все едно сме отпуска но си вършим леките почиствания на дома , готвене и расходки .

# 714
  • Мнения: 119
Миналата седмица бях на първоначален преглед при д-р Калчев. Обърна ми внимание, че лигавицата ми е по-добела, отколкото трябва да бъде и това би било проблем за закрепване на ембриона. Не ми даде конкретни решения за този проблем. Предполагам, че на следващ етап ще коментира.
Между другото винаги когато съм посещавала гинеколози - всички много са се радвали колко хубава (дебела) лигавица имам, а то не е било за радване Sad

Някоя от вас имала ли е подобен проблем, как се действа в такъв случай

# 715
  • Мнения: 5 900
Един преглед не е достатъчен. Трябва да се проследи няколко цикъла. Така че не се притеснявай от сега. Затова не ти е казал нищо за момента. Много зависи тази хиперплазия от какво е. Дали е някакъв определен участък и има конкретен проблем там или цялостно. Предполагам, че, ако продължава да го притеснява в бъдеще, може да поиска евентуално да погледне отвътре чрез хистероскопия или да приложи някакво хормонално лечение. Ще го коментирате допълнително.

# 716
  • Мнения: 119
Един преглед не е достатъчен. Трябва да се проследи няколко цикъла. Така че не се притеснявай от сега. Затова не ти е казал нищо за момента. Много зависи тази хиперплазия от какво е. Дали е някакъв определен участък и има конкретен проблем там или цялостно. Предполагам, че, ако продължава да го притеснява в бъдеще, може да поиска евентуално да погледне отвътре чрез хистероскопия или да приложи някакво хормонално лечение. Ще го коментирате допълнително.

Благодаря ти, Блинг за бързия отговор, звучи доста успокоително Hug

# 717
  • Мнения: 5 900
Emaralda, ако ти кажа колко неща ми е виждал на ехограф и продължава да го прави до ден днешен... И много от тях са отпаднали в последствие като диагноза. Признавам, че като повечето хора и аз реагирам остро първоначално при такива новини. С годините обаче се опитвам да превъзпитавам тази първична тревожност. И чак, когато нещо се потвърди, тогава да се отдавам на тревогите.

# 718
  • Мнения: 710
Здравейте,

другата седмица ми е първия преглед при др. Калчев. В тази връзка можете ли да ме насочите какви са минималните изследвания, които е хубаво да нося, за да може прегледа да е възможно най-пълноценен и ако има нещо задължително, което не съм направила, да го пусна?
Имам изследвани хормони, микробиология, тест за ИР, a на ММ имам 2 бр. СГ + микробиология.
Благодаря предварително Simple Smile

# 719
  • Мнения: 5 900
На този етап няма нужда да правиш още нещо. Особено предвид, че и прегледът ти е другата седмица. Носи всичко каквото имаш. Той ще ти назначи нужните изследвания.



arji, извинявай, че те пропуснах така. Не съм при д-р Македонова. Но като цяло се процедира така при ЕЦ:
Скрит текст:
Хормони на 2-3 ден от цикъл. Възможно е да те викнат и на преглед, но обикновено с хормони минават. После те викат към 8-9-10 ден вече зависи от от овулацията ти. Доста често се остава само с този един преглед, ако овулацита примерно е по-ранна. Ако е по-късно може да има още. Като фоликулът стане подходящ се насрочва пункция. Казват ти кога да биеш тригерът и так. Това е на абсолютно спонтанен цикъл.
Може да имаш лека стимулация с хапчета, които обикновено се пият 5 дни. След като свършат те викат да видят дали са тръгнали повече фоликули и после по сходния начин.  Понякога може да имаш и малко инжекции. Всичко  е строго индивидуално.

Темата е към своя край. Отново напомням на всики момичета, които искат да бъдат вписани в списъците - да ми пишат Wink

Последна редакция: ср, 07 окт 2020, 08:57 от 💎Bling-a-ling💎

Общи условия

Активация на акаунт