Генетични и имунологични проблеми - 17

  • 44 664
  • 761
  •   2
Отговори
# 540
  • Мнения: 378
Здравейте, пих Медрол до девети месец, като го спрях по схема. Не е имало проблем

# 541
  • Мнения: 786
Тъй като повечето в тази тема сме минавали и през доц.Русев- да попитам, как провеждате последващи консултации за терапията (НМХ + АП)? Имам запазен час за Паскалева и при АГ, така че няма да разчитам основно на него, но бих искала да чуя и неговото мнение.
Аз след първия ми записан час като ми излязоха резултатите отидох след часовете за коментар. После при положителен тест за бременност минах за 5 мин между часовете да ми даде рецепта за Клексан и говорихме в кои случаи може да има нужда да включа омега и Натаспин. В бъдеще, ако искам да го видя за коментар, пак ли чакам след часовете и как плащам? Последния път като отидох за рецептата не платих нищо и го приемам в рамките на нормалното, но, ако почна на 3 седмици да ходя, определено ще ми стане неудобно.

И по-важен въпрос- пускали ли сте изследване за плацентарни молекули и какво мислите за него? Май само в Надежда го правят? Ако го пусна там, с кого се консултирам  после? От стара тема видях, че може да се пуска още от 6-7г.с. и показва как се развива плацентата в ранните седмици.

# 542
  • Мнения: 297
Аз ходя на 3 седмици при доц. Русев за по 5 минути. Влизам между часовете. В 25 г.с. съм. Показвам му изследванията и коментираме как да продължава терапията. Винаги минавам през регистратура да питам дължа ли нещо, но никога не ме таксуват нищо. Щом установих бременност отидох при него за да назначи терапия и самият той ми каза да ходя при него на 3 седмици след направени изследвания

# 543
  • Мнения: 178
Здравейте,хомозигот съм за myhfr и Хетерозиготен генотип G/A за (-455G>A) b-фибриноген четох ,че комбинация от тези две мутация е равно на v leiden ,каква е терапията при тази мутация два неуспешни инвитро опита имам с аспирин и чгх 1,20 и второ с клексана 0.4 чгх 3.87

# 544
  • София
  • Мнения: 7 480
Успехът при инвитро няма общо с терапията за тромбофилия.

# 545
  • Мнения: 178
На какво се дължи тогава успехът при инвитрото при тромбофилия,при положение че репрудоктивен специалист ми каза ,че при моите мутации шанс няма почети никакъв за успех при инвитро.именно заради тях препятстват имплантацията и така и се оказа....

# 546
  • Мнения: 541
При положение че сте била на терапия с НМХ няма логика тромбофилията да възпрепятства имплантацията, по-скоро причината трябва да се търси усилено на друго място. Аз съм с две хомозиготни на PAI и MTHFR и след трансфер даже ми беше през ден терапията до положителен тест и след това всеки ден. Ако беше тромбофилията причина за липса на имплантация нямаше да ме оставят през ден. Приятелския ми съвет е да настоявате за повече изследвания, за са се намери друга причина.

# 547
  • Мнения: 178
Какви изследвания да направя вливах интралипид,нямам придобита тромбофилия,нещо се пропуска ,но какво не знам имам висок хомоцистеин 9 той също е  препятствие за имплантиране ,всеки съвет ще ми бъде полезен преди третият последен опит

# 548
  • Мнения: 130
Момичета при две генетични тромбофилии  последно доцент Русев ни каза на повече от 200мг  утрогестан на ден защото неутрализира аспирин и клексана . Има логика защото на жената не и ставаше добре след 600мг на ден

# 549
  • Мнения: 541
Какви изследвания да направя вливах интралипид,нямам придобита тромбофилия,нещо се пропуска ,но какво не знам имам висок хомоцистеин 9 той също е  препятствие за имплантиране ,всеки съвет ще ми бъде полезен преди третият последен опит
Ако не сте проверили щитовидната жлеза, нк клетки и витамините, на мен ми пуснаха и хламидия, микоплазма, уреаплазма. Много е индивидуално. Предполагам да ви следили лигавицата по време на опитите. Последното което се сещам е кръвна група, моята е -, а на бащата + и това също много го следяха при мен.

# 550
  • Мнения: 178
Всичко е проверено,нк клетки 11.5 при норма 10 правих влива интралипид ,щитовидната жлеза,хормони ,лигавица 11.5 при трансфера кринон 2*1 естрофем същата доза,фертилити тест и нищо не излиза всичко в норма ,витамини в Горна граница абе,като по учебник всичко идеално,да ама втори опит завърши ,като първият и третият ще е същият ,ако не открия къде е проблемът,лекарите вдигат ръце не знаели е те.....

# 551
  • Мнения: 541
Тогава остава качество на ембрионите, поискайте ПИД, ако се предлага във вашата клиника. Не са малко случаите, в които ембриона изглежда перфектен, а след ПИД се оказва, че има аномалии.

# 552
  • Мнения: 616
Сандра, направете ПИД, два опита не са много, за да вдигат ръце лекарите. Ин витрото рядко става от първи, втори опит. Аз съм с 4 опита,6 трансфера и все още не съм бременна....Малко са късметлиите успели бързо.
За нк клетки, ако не действа интралипид, слагат тежката артилерия - имуноглобулин Октагам, говорете с Русев. Обикновено го изписва при ембриотоксини, а в световната практика се налага,като лечение при повтарящи се неуспехи с добри ембриони, но трябва да имате поне три трансфера с отлични ембриони, за да се говори за неуспех.

# 553
  • София
  • Мнения: 7 480
Сандра, и аз така си мислех, докато не направих ПИД - оказа се че моите ембриони са масово с хромозомни аномалии, макар да изглеждат перфектно на 5 ден. ПИД е единственото изследване, което може да каже читав ли е ембриона. Дори да е читав, има десетки други проблеми, които да попречат на имплантацията.

Бисер, 200мг при ЗЕТ при инвитро са крайно недостатъчни. Аз износих с 600 и два вида инжекции отгоре, с терапия с НМХ.

# 554
  • Мнения: 178
Благодаря ти dellisardeli,къде беше успешният ти опит и с пид ли беше?

Общи условия

Активация на акаунт