Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 52

  • 41 832
  • 738
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 191
Към дамите с болки и дискомфорти

Аз,  лично бях при д-р Карагьозов, той пръв изрази съмнение за малка ендометриома и ендометриоза, както и ПКЯ на другия яйчник, както съм споменала, вика ме след 3 месеца за ехограф. За дискомфортите и болките не можа нищо да ми каже и не спомена да има връзлка с ендо.. Вторият специалист, който посетий е прословутият д-р Димитров, който също потвърди съмненията за ЕМ, като за него симптомите може да са от сраствания и няколко пъти абсолютно индиферентно повтори " това е положението, не се лекува, ще те боли"
Каза, че няма лечение, евентуално противозачатъчни, но не ги препоръчвал изобщо.. Или да забременея, което не планувам и също е евентуално временно решение.. За лапаро никой не е обелвал дума още.. Гледаха ме на вагинален УЗ, ехо на коремни органи не е правен, за скенер или ЯМР никой не е споменавал(ако намеря пари бих направила ЯМР) Аз таях надежди, че като специалисти с втора специалност обща и коремна хирургия, ще поогледат и "околностите"...
Д-р Димитров дори не тушира..
Аз си се информирах, както и обмених опит с много жени и тяхната одисея с години и тук, и в чужбина, и всъщност лечение на практика наистина няма. Нито противозачатъчните, нито евентуална операция, нито забременяване е трайно решение..
Иначе, да, и двамата лекари са предимно с онко насоченост. Не знам точно към кого е най-добре да се обърне човек. Спрягат се репродуктивни специалисти, но може би по-скоро заради тревогите и усложненията със забременяването, което, както казах не ми е на дневен ред..
Та, така.. Все "хубави"  работи и неясноти🙃и само това да ми беше на главата..

Целувки и здраве на всички💐

Последна редакция: ср, 08 юли 2020, 23:22 от junebug

# 76
  • Мнения: 78
Здравейте, момичета моля за мнение на този резултат.
Ектопия, метаплазия?

# 77
  • Мнения: 530


Оххх....иска ми се някакси да е вярно, и за 10 месеца от |||а с дисплазия,  някакси магически да съм се трансформирала на |-ва....но....честно казано ми е много нереален този резултат.
Бих оценила всеки коментар!
Ето го резултата! Ми няма група,  било равно на |-ва група, някаква нова течнобазирана система,  няма дисплазия, няма и споменаване на ЧВП...
ВЪОБЩЕ не вярвам

# 78
  • Бургас
  • Мнения: 5 702
По скоро 2а е това Simple Smile и индикация за възпалителен процес дават. (Тук определени лаборатории биха маркирали нова намазка, след лечение)
Изобщо не е първа група.
*има ли нещо скрито от резултата? В смисъл под реда описващ реактивните промени.
Но пък и втора не е лошо. Даже си е супер Simple Smile

# 79
  • Мнения: 24
Изписаха ми изопринозин и биозин. Някой приемал ли ги е и имат ли странични ефекти?

# 80
  • Мнения: 4 572
Аз съм приемала изопринозин заради ЧПВ и сега есен когато усетя, че тръгвам да се "чупя" здравословно, си го пия. Не съм усетила страничен ефект досега. Изобщо, аз си препоръчвам изопринозин за имунитета на всеки.

# 81
  • Мнения: 24
Аз съм приемала изопринозин заради ЧПВ и сега есен когато усетя, че тръгвам да се "чупя" здравословно, си го пия. Не съм усетила страничен ефект досега. Изобщо, аз си препоръчвам изопринозин за имунитета на всеки.

И на мен за ЧПВ ми го изписаха. Много се надявам да преборя този вирус

# 82
  • Мнения: 4 872
Аз съм пила и двата препарата, но по отделно. Thinking Нямах странични ефекти.


goodfeel, метаплазия и ектопия- има информация в заглавния пост на темата. Добре е да направиш препоръчания ти колпоскоп за доизясняване на находката, която някои лекари биха нарекли 'раничка'.

kalina_malina80, аз лично не чета съвсем резултата. Снимката е лоша.

# 83
  • Мнения: 3 274
Пила съм и изопринозин и биозин. Харесвам биозин. Но все пак са мощни имуностимулатори и не трябва да се пият за щяло и нещяло. Чела съм, че има риск от отключване на автоимунно заболяване.

# 84
  • Мнения: 387
Препарат като Изопринозин, който директно стимулира имунната система, не бива да се прилага от хора с автоимунно заболяване. Биозин е имуномодулатор. Някои лекари изписват имуностимулатори,  без дори да попитат пациента за придружаващи заболявания.

# 85
  • Мнения: 78
Marsiq_K, д-р Карагьозов ми направи колпоскоп каза, че всичко е наред и че според прегледа от него няма да имам проблеми. Цитонамазката е правена няколко дни преди отстраняването на киста от яйчника - фоликулярна. Споделих резултата тук с Вас, тъй като прегледа ми при д-р е чак на 22. В прочетеното от форума и информацията в началната страница не ми става напълно ясно, има ли за какво да се притеснявам.
Това ми е първата цитонамазка която си правя.

# 86
  • София
  • Мнения: 1 758
Според вас възможно ли е след направена биопсия цикълът да подрани с 9 дни?
В деня на биопсията имах много много леко прокървяване,което знам че е нормално.Беше само 1 ден.
13 дни по късно получих зацапване и вече 6ти ден имам слабо кървене.
Ако това е цикъл,значи ми идва по рано с 8-9 дни и освен това е много оскъден в сравнение с нормалния ми цикъл.
Освен това цикълът ми винаги е доста болезнен първите дни,а сега болките са много леки.🤔

# 87
  • Мнения: 4 872
Marsiq_K, д-р Карагьозов ми направи колпоскоп каза, че всичко е наред и че според прегледа от него няма да имам проблеми. Цитонамазката е правена няколко дни преди отстраняването на киста от яйчника - фоликулярна. Споделих резултата тук с Вас, тъй като прегледа ми при д-р е чак на 22. В прочетеното от форума и информацията в началната страница не ми става напълно ясно, има ли за какво да се притеснявам.
Това ми е първата цитонамазка която си правя.
Щом ти е първа цитонамазка, разбирам че си младо момиче. Метаплазията и ектопията може да са физиологични и дължащи се на хормонални нива. Не, няма от какво да се притесняваш, добре е че е направен и колпоскоп. Simple Smile

sisi123, странно ми е, че са изписани двата препарата. Аз бих взела само "тежката артилерия" Изопринозина по схема, ако не е на лице автоимунно заболяване.  След това Биозина. Макар че в миналото го направи в обратния ред, то след изопринозина миналата година паднах до 1-ва група.

# 88
  • Мнения: 24
Marsiq_K, д-р Карагьозов ми направи колпоскоп каза, че всичко е наред и че според прегледа от него няма да имам проблеми. Цитонамазката е правена няколко дни преди отстраняването на киста от яйчника - фоликулярна. Споделих резултата тук с Вас, тъй като прегледа ми при д-р е чак на 22. В прочетеното от форума и информацията в началната страница не ми става напълно ясно, има ли за какво да се притеснявам.
Това ми е първата цитонамазка която си правя.
Щом ти е първа цитонамазка, разбирам че си младо момиче. Метаплазията и ектопията може да са физиологични и дължащи се на хормонални нива. Не, няма от какво да се притесняваш, добре е че е направен и колпоскоп. Simple Smile

sisi123, странно ми е, че са изписани двата препарата. Аз бих взела само "тежката артилерия" Изопринозина по схема, ако не е на лице автоимунно заболяване.  След това Биозина. Макар че в миналото го направи в обратния ред, то след изопринозина миналата година паднах до 1-ва група.

Първо ми казаха да започна с изопринозин а, а след това биозина. Като след всеки цикъл да взимам папилокеър в продължение на три месеца. Ох вече не знам какво да правя, наплаших се с мненията за този изопринозин

# 89
  • Мнения: 218
Моля за съвет във Варна за преглед, 2 месеца след конизацията имам странно течение. При Филев и Корновски няма да мога да ида.

Общи условия

Активация на акаунт