Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 52

  • 41 784
  • 738
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 22 882
Обаче второ мнение от втора биопсия може да даде допълнителна и формация към общата картина.Мисля, че ако вторият специалист види нещо съмнително,на  което първата биопсия не отговаря, то ще иска и той да вземе.
Казвам го , изхождайки от пътя, който мина моя близка , лутайки се след второ, трето мнение и няколко патолога.
Накрая просто взе решението на последния лекар и постъпи както я посъветва, защото вече беше луднала.
Дилемата беше между това дали да правят реконизация или частична хистеректомия.
Всеки лекар поиска собствен колпоскоп и биопсия(трима бяха), а няколко патолога изследваха върха от конуса и заключенията бяха диаметрално противоположно.
Та не знам какво да кажа в случая, при все, че се касае за не толкова тежък случай.

# 736
  • Мнения: 162
Благодаря за отговорите,ще отида за второ мнение.Проблем ли е да се ходи толкова скоро на преглед при положение,че шийката е травмирана от биопсията?

# 737
  • Мнения: 22 882
Благодаря за отговорите,ще отида за второ мнение.Проблем ли е да се ходи толкова скоро на преглед при положение,че шийката е травмирана от биопсията?
Е, ако се налага ще се направи, но аз бих изчакала .Или бих разговаряла по тел. с лекаря, който ще прави второ мнение, за да се съобразя с неговото виждане.

# 738

Общи условия

Активация на акаунт