Индивидуално допълнително здравно осигуряване

  • 10 656
  • 29
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 730
Здравейте. Интересува ме дали някой е правил индивидуално допълнително здравно осигуряване (не чрез работодател, а сам/а), някакви впечатления, препоръки? Благодаря предварително!

Последна редакция: вт, 23 юни 2020, 16:28 от Rafiqa

# 1
  • Мнения: 40 284
Ама то няма разлика. И по-точно няма такова осигуряване КЪМ  работодател. Просто работодателят сключва договор с някоя фирма, с която иначе ти ще сключиш директно. Е, работодателят получава отстъпки и затова ако може да е през него често е по-изгодно (например за членове на семейството), но иначе и ти, и работодателят, подписвате с едно и също юридическо лице.
А какво да гледаш, ми да ти е изгодно. Те имат различни пакети и ти си знаеш кое тим пасва на твоето здравословно положение, възраст и т.н.  Ако си здрава по принцип може да се окаже, че не си струва. И ако ти се наложи тежка операция няма да ти я поемат май.

# 2
  • Мнения: 324
Допълнителното здравно осигуряване надгражда това, което се поема от здравната каса, но до определен лимит. Така че може и "тежка операция" да изплати. Другото е, че можеш да си ходиш без направление при когото си искаш и после да си възстановиш разхода, освен ако застрахователят няма сключен договор с лечебното заведение - тогава минаваш абонаментно и не плащаш нищо.
Принципно е по-изгодно през работодател, но пак зависи какво се договори точно. Знам, че много често застрахователите имат и изчаквателен период за някои разходи - например трябва да си се застраховала поне 1 година преди да ти заплатят бременност  и раждане. Търси и мнения на вече застраховани хора, защото има некоректни застрахователи, които се ловят за точки и запетайки, само за да не ти платят щетата. Абе готина услуга е, стига да знаеш, че можеш да я избиеш или поне да си на равно.

# 3
  • Мнения: 56
Според мен трябва да прецените за какво точно ви е нужно и от там да тръгнете да търсите компания, защото всички са с различни условия и пакети. Аз например търсих да покрива бременност и раждане. Имаше само 2 компании и двете бяха с изчаквателен период. Не си направих, защото забременях през този период. Просто трябваше доста по-рано да проуча възможностите.
Всъщност аз говоря за здравни застраховки. Вие питате за допълнително осигуряване. Извинявам се.

# 4
  • Мнения: 304
Ама то няма разлика. И по-точно няма такова осигуряване КЪМ  работодател. Просто работодателят сключва договор с някоя фирма, с която иначе ти ще сключиш директно. Е, работодателят получава отстъпки и затова ако може да е през него често е по-изгодно (например за членове на семейството), но иначе и ти, и работодателят, подписвате с едно и също юридическо лице.
А какво да гледаш, ми да ти е изгодно. Те имат различни пакети и ти си знаеш кое тим пасва на твоето здравословно положение, възраст и т.н.  Ако си здрава по принцип може да се окаже, че не си струва. И ако ти се наложи тежка операция няма да ти я поемат май.
Не е точно така! Разлика има и тя не е само в цената!

# 5
  • Мнения: 2 478
Работодателите правят ниския, макс среден пакет (даже рядко) на служителите си.
Финансово може ли да си позволи човек, винаги е по-добре сам да си направи здравна застраховка.
А на пазара има и много по-добри такива с огромни лимити, международни, даващи достъп до всяка една клиника в Европа, или света, технология, професор и т.н.

Допълнителното-доброволно, надграждащо НЗОК, може да се сключи и като "Частно здравно", в което няма самоучастия и се покрива всичко до лимита в цяла България; безкасово (с чекиране на пластиката) в болничните заведения, с които застрахователят има договор, има абонаментно обслужване; и осребряване на 100% на фактурите от манипулации в завдения и професори, с които няма договор.
Минусът е, че лимитите са ниски и влиза само България.
За тежки заболявания не стига и не е достатъчно.
Също тук в България не всичко може да се лекува адекватно.
Примерно, за достъп до една от най-добрите клиники, близка до нас - Аджъбадем в Истанбул (филиал на Джон Хопкинс), ще е нужна международна застраховка, и въобще за хора, искащи най-доброто за себе си и близките си, както и спокойствие.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 182
Моят съвет е да се обърнеш към застрахователен брокер, да поискаш оферти, да зададеш въпроси, ако трябва отиди при няколко. Избери оферта, която отговаря на нуждите ти и си направи допълнително здравно.

Аз имам и мога да кажа, че удовлетворява нуждите ми към момента. Лимитите наистина не са сред най-високите, но си е плюс от където и да го погледнеш. Спестила съм си доста чакане по кабинети, получила съм добро обслужване в по-добри заведения.

Късмет в избора!

# 7
  • Мнения: 2 039
Препоръчвам ДЗИ има добри предложения.

# 8
  • Мнения: 4
Не е необходимо застраховащият да е работодател на застрахованите лица, но груповите договори винаги са с по-добри условия ( и като цена, и като покрити рискове). За повечето компании "група" са 10 и повече лица. На безкасов принцип се работи с малко на брой лечебни заведения за индивидуални договори, има и други разлики. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2
Здравейте!
Индивидуално допълнително здравно осигуряване,  което покрива бременност и раждане все още не съм открила...😐

 Уника -нямат
ДЗИ- нямат
Алианц- нямат
Generali- нямат
Булстрад- нямат

Ииии ако намерите някъде,  Моля , пишете!

# 10
  • Мнения: 56
Здравейте!
Индивидуално допълнително здравно осигуряване,  което покрива бременност и раждане все още не съм открила...😐

 Уника -нямат
ДЗИ- нямат
Алианц- нямат
Generali- нямат
Булстрад- нямат

Ииии ако намерите някъде,  Моля , пишете!
Когато аз търсех преди 3 години сама открих Медико 21. А застрахователен агент ми предложи, ако не се лъжа, Уника като единствената възможна. Не зная обаче към настоящия момент дали все още имат тази опция.

# 11
  • Мнения: 2
Сега се предлага само с фирма (работодател) Confused
Индивидуални оферти има, но бременност и раждане не са включени.

# 12
  • Мнения: 1
Здравейте!
Индивидуално допълнително здравно осигуряване,  което покрива бременност и раждане все още не съм открила...😐

 Уника -нямат
ДЗИ- нямат
Алианц- нямат
Generali- нямат
Булстрад- нямат

Ииии ако намерите някъде,  Моля , пишете!

ЖЗИ - покрива , аз съм към тях. Може да разгледате условията по полицата тук - https://jzibg.com/obshti-usloviq-zdravna-zastrahovka/

Не съм сигурна каква беше сумата, ще разгледам договора и мога да кажа допълнително какво покриват и какво не Simple Smile Като цяло и тепърва ми предстои да се възползвам и разбера.

# 13
  • София
  • Мнения: 575
Ние до края на март бяхме със ЗАД "България Здраве". Имахме пакет включен за покриване и проследяване на разходи при бременност до 1000 лева.

От първи април сме с Дженерали, покриват разходи свързани с бременност до 500 лева. Всички сме с луксозни пакети във фирмата. Работим над 2500 човека. Нямам още впечатления от Дженерали.

От ЗАД "България Здраве" съм много доволна 2 години ги ползвахме. Всички изследвания и прегледи са покривали.

# 14
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 268
Здравейте, мой познат има от фирмата допълнително здравно осигуряване в Булстрад, лукс. Преди почти два месеца имаше проблем с ухото и парите за лекарствата му ги възстановиха . Сега обаче пак има проблем с ухото, и отново се налага да ходи. Въпроса ми е дали пак ще му възстановят разходите, някой знае ли колко е лимита на лукс картата? Чел е за някакви 240 лв, но може би това е сумата която той плаща за сключване на договора. Или това е сумата за възстановяване на разходите. И ако е 240 лв това за годината ли е или месечно

Общи условия

Активация на акаунт