А това да ви се е случило

  • 4 165
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
С мъжът ми се оженихме: аз тъкмо навършила 21, а той тъкмо направил 20 (в трети и втори курс съответно). С кой акъл сега да ме питаш, не мога да ти кажа. Тогава се чувствах зряла и презряла за тази крачка, след близо 5 годишна връзка... сега осъзнавам колко време е имало още и за мен и за него. Но тогава всички като им казваме, че ще се женим и само за бебета питаха. Неприятно беше. Синът ми се роди две години след сватбата. Беше много очаквано бебе и никого не изненада. Май най-неочакваното бебе в семейството го чакаме сега по Коледа Simple Smile. Родата нещо не е много ентусиазирана, но на кого му пука. Сега усещам друг тип намеци по повод тази ми бременност, но ги пропушвам покрай ушите си (в смисъл, че това е лесен начин да лежиш на гърба на мъжа си без да работиш още някоя и друга година). Абе хора всякакви, а може и аз да си въобразявам.

# 16
  • Мнения: 6 167
ма какви са тия простотии  #Cussing out #Cussing out
няма ли край тая злоба човешка и безумна.
не видях от къде си, но това едва ли има значение - за злобата няма граници просто.


мен пък ми натякват, намекват, че съм се оженила, за италианец, защото е италианец и респективно богат Shocked, и за нашата връзка използват думи като ' уреди се', ' хвана го', ' 'къде го намери , бе" , '' голям късмет извади" , "  айде и на мен да ми намериш един такъв" и тн.

това, което можеш да направиш е, да не им обръщаш внимание.
при мен това имаше ефект и успях, сега спряха.

# 17
  • Мнения: 689
Те, хората, все ще намерят за какво да говорят. Ние като тръгнахме да се женим след 6-годишна връзка всички ме гледаха в корема и ме питаха да не съм бременна. После, като видяха, че около година след сватбата все още нямаме бебе, започнаха да говорят, че явно имаме проблем/че не мога да забременея/. Сега като родих пък др. приказки чувам и така... Важното е да се правим, че не ги чуваме.

# 18
  • Мнения: 491
Аз забременях една година след сватбата, а и до днес се срещат глупаци (включително и такива, които са присъствали на нея и могат да си направят елементарна сметка), дето да питат - "Абе вие заради детето ли се оженихте? Ако не беше забременяла, можеше и да не се ожените  hahaha   Joy   hahaha   Joy    Mr. Green
И при мен много от тези на които казвах, че ще се женя, първо ме поглеждаха в корема. И когато се заговори за някоя сватба, винаги има някоя лелка, която се произнася, че тя булката забременяла и затова. Те сега всички така правели и оххх , много се ядосвам!!! Само като си мисля и започвам да удрям по-силно клавиатурата  #2gunfire

# 19
  • Мнения: 7 914
Защо им се вързваш?....Остави ги да си чешат езиците...като си нямат друга работа Peace

# 20
  • Мнения: 695
аз забременях 1м след сватбата,но много пъти съм чувала коментари,че съм била бременна и за това сме се оженили.егати шматките при положение ,че е много просто за смятане освен това бяхме гаджета със мъжо 8г #Crazy

# 21
  • Мнения: 2 433
не точно , родих сина си 2 години след сватбата. Но и родителите и на двама ни мислеха че защото има бебе сме се оженили. Друг е въпроса като разбраха че няма бебе ни скъсаха нервите да питат кога, защо.... #Cussing out
Но пък един от приятелите на мъжът ми навремето се изказа, че мъжът ми се е  оженил за мен, защото  си бил решил  че е престарял/тогава на 26г./ и му било време за брак.
Едва ли сега се замисля колко ме е наранил с тези си думи. Но е показателно че след 15години брак и 3 деца /да са ни живи и здрави/ едва ли това е била причината за бракът ни!

# 22
  • Мнения: 8 917
на Вас.
Почти всички от приятелите и роднините на съпругът ми са категорични,че ние сме женени само защото забременях."Иначе нямало да сме съпрузи".,"Бил ме взел заради детето" и подобни коментари. НЕ СЕ ЛЕ ДРАЗНИТЕ! smile3515
 А за сведение преди сватбата със съпругът ми бахме 3г. гаджета. А сега искаме и второ дете, само малко да се устроим и съпругът
 да завърши.
 
Не се дразня, защото не ми се е случвало. А ако имаше нещо такова - ами пак не бих се дразнила Mr. Green Това не е тяхна работа - а моя! Следователно не ми пука какво мислят те, а е важво само МОЕТО мнение  Mr. Green Peace

# 23
  • Мнения: 396
Въобще не трябва да се дразниш... Hug ти нали си знаеш,че не това е причиата да сте съпрузи Wink..Остави злобарите да си разправят каквото им изнася   bouquet..не им падай до нивото  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 718
аз забременях 1м след сватбата,но много пъти съм чувала коментари,че съм била бременна и за това сме се оженили.егати шматките при положение ,че е много просто за смятане освен това бяхме гаджета със мъжо 8г #Crazy

Моят случай е аналогичен. 6 месеца преди сватбата, като кажехме на някой, че ще се женим, първо питаше да не би да съм бременна. Бебето сме го направили на сватбата или седмица след това и сега пък, като кажем че февруари чакаме бебе, започват едни сметки...

Не се впрягай много, много.  Peace

# 25
  • Мнения: 75
Не ми се е случило. Но, когато решихме да се женим с мъжа ми беше октомври, сватбата беше насрочена за май. Всички по-възрастни роднини, които уведомихме се притесниха, че ще родя до тогава....
индиректно попитаха бременна ли съм.
Никога обаче не съм смятала това за злоба или глупост.Просто хората не допускат разнообразие, мислят си по стереотипа и това е.
Синът ми се роди след 5 години и през това време се наслушах на приказки, че то като се пазиш пък после няма ... Ама и тогава не ми пукаше, к`во да правиш като са ограничени хората.Така си разсъждават, толкова могат. Мен тази работа не ме засяга.

# 26
  • София
  • Мнения: 18 679
Не ми се е случвало да го чувам от други хора, но аз самата съм го казвала, защото е истина. С мъжа ми си бяхме заедно 10 години преди да се оженим, от тях почти половината съвместно съжителство.Беше си ни добре така, не изпитвахме нужда да си "узаконяваме" отношенията.Забременях и се наложи да се оженим, за да нямаме един вид проблеми, за които няма да обяснявам сега.Със сигурност обаче, и двамата не държим на тези неща и ако не беше въпросният юридически проблем, и досега нямаше да сме подписали.
А теб това защо те притеснява?Все пак, решението да имаш дете с един човек, респективно да запазиш вече "случило се" дете, е много по-сериозно и обвързващо от това да сключиш брак, който може да бъде прекратен във всеки един момент.Не знам какво толкова му се връзват хората на брака Rolling Eyes

# 27
  • София
  • Мнения: 8 282
Ми да говорят не ми пука.
Ние за това се оженихме Simple Smile, а според мен не беше задължително.
На сватбата бях, в 5 м.
Когато разбрахме, че съм бременна и мъж ми попита: "Ако искаш да се оженим след като родиш, за да не си с корем/дебела Simple Smile на сватбата." Решихме да проверим дали може да се уредят всички процедури за 1 месец (за 3 седмици стана) и ако става става ако не след като родя.   

# 28
Да сте живи и здрави! А който завижда да си гледа работата #2gunfire

# 29
  • Мнения: 990
На мен не ми е се е случвало ,защото родих 5 години след сватбата! Но определено бих се подразнила от този вид коментар #Cussing out Ти няма да направиш простите -умни , просто се постарай да не им обръщаш внимание  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт