Пазарът на недвижими имоти, какво се случва реално? -Тема 45

  • 30 850
  • 776
  •   1
Отговори
# 180
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 299
Ето за това говоря за стъпалата, вече на втори блок го виждаме, да не би така да си е по стандарт, не знам?


Тази разлика от може би 4-5 см се обира с облицовката на стъпалата. Да нормална е. Трябва да е съобразена с облицовката на стъпалата и настилката, която се предвижда на площадката или плочата

# 181
  • Мнения: 41 045
Това все пак е недовършено стълбище, никой не издава блок така. За А16 трябва функционално стълбище с плочки, парапети и прочее. И това, което вдига нивото е замазка над плочата, а с какво ще са облицовани стъпалата не се знае, но вероятно точно гонят нужното ниво.

# 182
  • Мнения: 1 715
https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2020/07/15/4091308_stroitelniiat … ef=home_NaiNovoto

Който е купувал на зелено там, не ми се мисли.
Причината за спирането е "Според проверка, възложена от Върховната административна прокуратура и направена от ДНСК, не е спазено регламентираното от закона разстояние между отделните сгради."
А не си спомням тук ли точно се обсъждаше, че даже между сградите по проект имало много разстояние. Какво се оказва в крайна сметка? Че си има незаконно презастрояване в цялата столица с любезното съдействие на властта. Обаче да не почнат сега форумните тука да обясняват пак как всички имали право да си прави каквото си иска с имота...

Последна редакция: ср, 15 юли 2020, 12:56 от Fuckforlife

# 183
  • Мнения: 105
Явно това "не е спазено регламентираното от закона разстояние между отделните сгради" не важи за едни дето им плащат, а важи за други дето вече са им неудобни...

Ясно ми е, че стълбището не е довършено, просто ми изглежда странно това наслагване върху плочата, но явно си е съвсем окей.

# 184
  • Мнения: 858
Спират строежа на "Нове Холдинг" в Славия, до Красно село.
Горките хора, които са вложили там - https://www.24chasa.bg/novini/article/8812090

# 185
  • Мнения: X
  Не е заради отстоянието, ясно. Като се погледнат новите квартали в София, точно отстоянието най-много съблюдават. Хората, вложили там са жертви на политинтриги.

# 186
  • Мнения: 2 812
В затворените комплекси не е ли по принцип по-широко? Или тука си измиват ръцете с отстояние до съседни сгради? Жалко за купилите там, хората са в някакъв девети кръг на ада от няколко месеца.

# 187
  • Мнения: 7 802
А има ли опция така нареченият инвеститор да върне поне част от парите на бъдещите уж собственици? Или да се изплатят неустойки? Ако не... просто не ми се мисли.

Жалко за купилите там, хората са в някакъв девети кръг на ада от няколко месеца.

Може ли малко по- подробно?

# 188
  • sofia
  • Мнения: 419
Е това е риска на зелено.Гърмиш ако нещо стане.Ходи го търси сега Божков в Дубай.Аз писах ,писах ,ама ма триха тука.Жалко за изгорелите хора.

# 189
  • Мнения: 2 812


Жалко за купилите там, хората са в някакъв девети кръг на ада от няколко месеца.

Може ли малко по- подробно?

Имам предвид, че откакто се завъртя историята с Божков, купилите в комплекса непрекъснато не знаят какво се случва. Първо щяха да спират строежа, после нямало, защото всъщност по документи той няма нищо общо с него, сега пак ще го спират.

# 190
  • Мнения: 7 802
mokka, ясно. Благодаря!

# 191
  • София
  • Мнения: 5 960
Ами то това е част от проблема, заради драмите с Божков, собствениците или част от тях са спрели да плащат там всеки според схемата си  на плащане. И то си е навързан процеса
 И да искат, няма как да продължат строежа сигурно. Всеки е тръгнал я да се отказва, я да спира плащания. Нов кой ще тръгне да Купува баш там. И така. Лошо. Ще има невинни изгорели хора. Отделно проверките. Отделно всеки, ако търси НС ще се замисли.

# 192
  • Мнения: 2 812
Спрели да плащат добре, но какво става с тези пари, които вече са дали? 20% примерно (не знам колко са на зелено) или като всяко капаро - просто горят...

# 193
  • София
  • Мнения: 5 960
Ако няма акт 14 , нищо, пият студена вода. Ако има Акт 14, е леко по - различно, но пак, драма голяма, ако няма кой да завърши сградата. Т. Е. Съсобствениците сами да се организират. Говоря по принцип. Конкретно за тези строежи не знам статута и проблемите.

# 194
  • Мнения: 7 802
Имаше различни схеми за плащане. Някои стигаха и до 90% аванс, ако не се лъжа. И началото на януари около три четвърти от апартаментите бяха разпродадени. Зная, защото моя приятелка "инвестира" там в имот и ми разказваше надълго и на широко.
Много хора ще изгорят, за съжаление. Confused

Общи условия

Активация на акаунт