Пазарът на недвижими имоти, какво се случва реално? -Тема 45

  • 30 820
  • 776
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 40 885
Ми не е така, много често има ясно небе и никакъв смог. Това се вижда и от Витоша, и от самолет. А това много често е най-вече през лятото.

# 61
  • sofia
  • Мнения: 419
Най мръсно е  на Орлов мост.

# 62
  • Мнения: 5 686
Най мръсно е  на Орлов мост.
Последно, някой да уточни къде в София е най-мръсно, да знаем да не купувааме там ...

# 63
  • Мнения: 479
Най мръсно е  на Орлов мост.
Последно, някой да уточни къде в София е най-мръсно, да знаем да не купувааме там ...

В цяла София е мръсно, не купувай там Wink

# 64
  • Мнения: 40 885
В една вряща тенджера къде супата е най-гъста? Ми София като стане инверсията си е баш котел, но със смог, а не със супа. Тогава навсякъде е мръсно. Е, където има цигани да горят нещо в малък периметър може да има пик, ама мръсно е навсякъде. А когато няма инверсия пак навсякъде е по-чисто.

# 65
  • Мнения: 5 686
Най мръсно е  на Орлов мост.
Последно, някой да уточни къде в София е най-мръсно, да знаем да не купувааме там ...

В цяла София е мръсно, не купувай там Wink
Харесала съм един в Борово и един в Манастирски ливади, от страната на Мола.

# 66
  • Мнения: 18
Предстои ни оглед на апартамент в сграда с акт 16 от май 2020 и евентуално покупка. На какво бихте ни посъветвали да обърнем внимание по време на огледа? Как може да потвърдим (проверим), че строителството е качествено?

# 67
  • Мнения: 40 885
Предстои ни оглед на апартамент в сграда с акт 16 от май 2020 и евентуално покупка. На какво бихте ни посъветвали да обърнем внимание по време на огледа? Как може да потвърдим (проверим), че строителството е качествено?

Aми на този етап нямате много опции. От една страна всичко е замазано, от друга всичко е още ново и няма течове, напукани мазилки и друго. Някой специалист може би може да забележи някои детайли, но не кой знае какво.

- Ако няма монтирани врати там не се измазва и можете да видите с какви тухли е строено. И ако се вижда това, ще берете ядове. Лоша изолация и много трудно окачане на шкафове (не държат обикновени дюбели):
https://www.alo.bg/user_files/s/suprimmo/6221407_107659245_big.jpg

- Можете да видите колко квадрата са жиците, колко са предпазителите, таблото, ДТЗ..

- Виждат се и краищата на тръбите. Там не ги следя, но познавач ще каже дали са най-евтините или хубави

- Огледайте балкона, как е сложен гранитогресът, первазите... Показателно е.

- Вижте мазилката и дограмите

Но, като цяло на този етап гледайте дали е функционално и дали ви харесва. Другото е скрито общо взето.

Последна редакция: вт, 30 юни 2020, 15:37 от Черна станция

# 68
  • Мнения: 974


Aми на този етап нямате много опции. От една страна всичко е замазано, от друга всичко е още ново и няма течове, напукани мазилки и друго. Някой специалист може би може да забележи някои детайли, но не кой знае какво.



Черна станция изумяваш ме с познанията си. Наистина е така Hands Clap. Срещнах ника ти и в теми нямащи нищо общо с жилища, където отново показваш завидно познаване на материята Hushed!!! Та на този етап всичко изглежда новичко, чистичко, здраво и красиво. После идват изненадите - избиване на мухъл и плесени поради неспазване на технологично време за съхнене е зреене на мазилка, ако е картон то той не е на скара а на топки, което вещае проблем, следват микропукнатинки по фугите му с времето, много неприятно нещо...някъде при снадките pvc тръбите на водата са нагрявани повече което намалява сечението и води до мноооого лоши проблеми, огледайте латекса за стичане и напластяване, някои го ползват вместо шпакловка, вземете ел.техник да ви просвири ел. инсталацията, като същевременно и носите със себе си няколко електроуреда с висока консумация, наш познат купил ново жилище установява след месец новопоявила се пукнатина в носеща подпора. Облича подпората с гипскартон и продават жилището. В повечето нови сгради мазетата са своеобразни езерца, коридорите като венециански канали украсени с мостчета от тухли по които се минава, понякога разбира се водата не е подпочвена а сякаш подобно на някакъв ефирен водопад се стича отгоре по стените.
Въобще изненади много..
Но от баба ви запомнете много добре - всичко се ПОПРАВЯ , макар и скъпо понякога, не бива да се плашите, но най важното нещо  за което трябва да внимавате ако е възможно - това са съседите и съкооператорите. Тях не можете да поправите. Добрите съседи са чисто злато.Предпочитам да живея в неугледна панелка в съседство с разбрани и културни хора, вместо в в лъскава сграда в "престижен" квартал Laughing, но със съседи ненормалници. И колкото повече остарявате толкова по ще се съгласявате с мнението ми.
ПП.Причината поради която сме продали няколко наши жилища до сега е именно тази - несговорчиви и своенравни съседи.

# 69
  • Мнения: 857
Пазете се от сгради, където има гипсокартон и преградни стени от итонг - от това чакайте само мухъл, плесен и жестоки неприятности.
Жалкото е, че масово сега в новото строителство се ползва гипсокартон.
Бягайте също и от Ю Ес Би, талашитените плоскости, много блокове слагат тези боклуци за покриви, както бягайте и от покриви с битумни керемиди.
Най-добре си вземете нещо старо строителство - улегнали са сградите, няма мухъл и влага по стени, но за тях трябва да се следи канализацията и общите части на блоковете и блоковете, дали са поддържани.
Ако е по-ново строителство, колежките по тема са Ви казали основните неща, но отбягвайте съвсем новото - писаха Ви, че няма видими проблеми, когато е току-що ново, започват по-късно.
Гледейте каква е топлоизолацията, ако е не е с каменна вата,  а  със стириопор, бягайте от такъв блок - на наши познати в стириопора на изолацията на блока им се бяха настанили мишки, хрупат от стириопора и си направили къщички и си се размножават, плюс стириопора е пожароопасен, той е силно запалим.
Наши познати,  масово, които  си бяха накупували в ново строителство, ги  продадоха и си  взеха  в старо, оплакваха се, че е  мухъл  и влага, малки стаички, ниски тавани, пукнатини им  се бяха  появили, объркани  ел.инсталации,  студенина голяма през зимата, проблеми  имаха и с ВиК-то. На едните им беше замръзнала водата през зимата, поради калпаво строителство.
Също отбягвайте, ако фугите между плочите и тухлите са запълвани с пяна, а не с варо-пясъчно-циментов разтвор.

Въобще имаме познати в строителството, които казват, че новите строежи го държи основно вкараното желязо, защото от него не могат да пестят, но от цимент масово се пести и ползват много слабо качество.. Ние, когато купуваме цимент за ремонтите у дома, винаги ни питат дали искаме от качествения или не - качествения е по-скъп.
Бетона, който се вкарва, ползват много пепелина, и само желязото държи.
Има си фирми, които строят качествено, но бетона е почти навсякъде еднакъв. Познат, който работи на бетонов възел в София и големи строителни фирми купуват бетон от тях, ни е казал - взимате само чакъл - фракциите чакъл и пясък разбъркани, и да ни се докара, а на място да си слагаме ние цимента и да си бъркаме.
И ние това правим, преди няколко дни мъжът ми и мен ме включи в харман да бъркаме - цимент, мраморно брашно и фракции трошен камък от 6 до 12. С мраморно брашно става по-здраво, отколкото с пясък, с годините става още по-здраво. Добавяме и малки речни камъни в бетона. Сега правим на втория ни етаж, стаята, която сме я замислили за кухньо-стая, долу правим още една плоча над старата плоча, защото махнахме дюшемето и да ни е по-здраво, отгоре ще слагаме гранит. Тези дни ще бъркаме още един харман - че на две части я правим.

# 70
  • Мнения: 1 033
Изложението! Север и запад според мен не е добре.

# 71
  • Мнения: 9 777
Вие направо я отказахте жената да купува каквото и да е - и старо, и ново. Новото било некачествено, а старото - с кофти съседи. Съседите как да ги провери, като още не живеят там?

Снимката с тухлите на Черна станция е полезна, някои от другите съвети - също. Вижте като пример плочките и наклоните по балконите/терасите - кофти сложени плочки там и кофти наклони според мен говори също и за останалите дейности.
Вижте разпределението и изложението, близките сгради дали са прекалено близо и дори да е добро изложението, те може да хвърлят сянка. Кофти гледка или по-скоро липса на такава е отделно.

Естествено, че искате всичко да ви е ОК, но някакви проблеми неминуемо ще възникнат, добре е да са малки и по-евтино отстраними.

# 72
  • Мнения: 1 711
Аз пък знам поговорката, че ако слушаш хората никога няма да ди купиш апартамент, кола или да си намериш мъж/жена и т.н.
Перфектни неща няма.
Има ли някой строителен инженер в темата? Имам въпрос.

# 73
  • Мнения: 9 868
кажи, моят възлюбен е такъв, ще го подпитам, ако въпросът ти не е много сложен

# 74
  • Мнения: 40 885
Никой не е искал да я откаже, камо ли да сме казвали, че НС е некачествено. Просто тя попита и ние казахме, че на готова сграда трудно се преценява качеството на строежа, но това не значи, че ще е некачествен. Аз лично съм фенка на НС и съм го писала много пъти. Днес реномираните строители строят качествено като цяло, но понеже човек винаги гони и цена, в търсене на по- изгодна оферта може да се набута и на някой като Бароко, например. Затова няма нищо лошо жената да иска да оцени най-добре какво купува. Но на завършено е трудно.

Общи условия

Активация на акаунт