Семейството или родителите?

  • 18 317
  • 612
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 13 770
Да, бе, възрастни хора от село с поне 1000 лв. на месец! Те баровци направо Joy
Абсурт, ти наистина ли й се връзваш на измислиците-премислици Simple Smile
Уж си печена жена, а като си наумиш да вярваш на някой и спиране нямаш Wink Вярваш ли, вярваш...

Не разбрах колко са годишни свекърите? Мислех ги за 50-60 г. най-много, но щом нейната майка е над 70, може и те натам да са.
Въобще, нещо и с годинките не ми се получава Rolling Eyes
Освен ако в картинката има неспоменати братя и сестри... Тогава стават доста по-обясними нещата.

# 511
  • Варна
  • Мнения: 36 621
Тук се дадоха доста добри идеи.Ако хората не могат да се оправят с парите,им се помага ,като се плаща ток и вода и се пълни периодично хладилника.Не знам какво още очаква авторката да напишем.

Тя и това го отхвърли. Твърде горди били, че да взимат храна от тях. Ама явно не са твърде горди, че да взимат пари. Игра на думи, никакви принципи няма намесени тук ама младите кълват и на гола кукичка, дори без стръв.

# 512
  • София
  • Мнения: 24 839
Да, бе, възрастни хора от село с поне 1000 лв. на месец! Те баровци направо Joy
Абсурт, ти наистина ли й се връзваш на измислиците-премислици Simple Smile
Уж си печена жена, а като си наумиш да вярваш на някой и спиране нямаш Wink Вярваш ли, вярваш...

Това са фактите, които авторката дава.
Вярвам или не, няма значение.
Не става по- вярно ако си измислям мои факти и после я обвинявам, че тя ги е дала, нали?

# 513
  • Варна
  • Мнения: 36 621
Изобщо не се съмнявам аз за хилядарката. На хора, които не могат да си правят сметката, и десет хилядарки няма да им стигнат.

# 514
  • Мнения: 13 770
Факти, цитати, факти, доказателства........
Лято е, героите същите, сценария нов, отборите на позиция.
Joy
точно!

Абсурт, факти, които се променят не с дни, а с часове Simple Smile
Сигурно очакваше още вначалото да я ожалим и оплюем старите и евентуално мъжа, пък ние взехме да викаме: "ама чакай сега, трудно време е, родители са, при това живеете при тях, нормално е да помогнете..." и не й хареса.

# 515
  • Мнения: 1 114
Мда, на авторката или ЛГ историята е "Га Йеде кифтета не рИва". Докато не са се засичали и са си живяли там, всичко е било ОК, сега вече не е и тя брои "хрупанките". Ужас. Дано такова чудо не ме сполети, но се съмнявам.

# 516
  • Мнения: X
За заема: "Ами не знам какво да правим, звънят от банката.."
Каква банка, авторке? Нали заемът бил взет от някаква жена? Ти май забрави какво си писала. Виж сега, добрият писател никога не допуска такива малоумни грешки в сюжетната линия.

# 517
  • Мнения: 1 114
Е и аз това и казах Уиш, ама тя тогава каза, че са два заемите Simple Smile. Оплете се яко.

# 518
  • Мнения: X
А ти си на 29. Доообре.

# 519
  • Мнения: 18 557
Факти, цитати, факти, доказателства........
Лято е, героите същите, сценария нов, отборите на позиция.

Е, не, сценарият е стар, но с орязан сюжет - няма магии, няма бивши деца и пр., засега Mr. Green Обаче кюфтетата ги преброихме.

# 520
  • София
  • Мнения: 818
Доста интересни неща прочетох тук.

1. По въпроса за данъците - съжалявам, но те се плащат от собствениците на имота. Нито авторката, нито приятеля ѝ имат имот. Следователно данъците по никакъв начин не са и не бива да са тяхна грижа. Освен това, наследство няма докато свекърите са живи, те си разполагат с къщата и имат пълната свобода да я продадат, изядат, изпият или каквото им душа иска.

2. По въпроса за наем - ако им е поискан такъв - ама от самото начало, да са наясно, че дължат еди си колко пари за наем - можеше и изобщо да не отидат да живеят във въпросната къща. Базирано на наблюдения от близки и познати по-скоро е обратното - елате, къде ще давате грешни пари за наеми и ще пълните гушата на хазяй, вижте колко място има/аз за какво съм я строил тази къща/нали за вас съм я строил/какво ще кажат хората и т.н.

3. За съжаление има една таква порода хора, която аз силно не харесвам - докато са живи родителите ги дондурят, а после, някак си логично, очакванията се преместват към децата. По описанието на авторката тези родители ми се струват точно от тази порода. Дано да греша, но мисля, че искането и демонстрациите на безпомощност няма да престанат ей така.

Авторке, не си губи времето, а помисли за себе си. В тази къща и ти, и приятелят ти само ще наливате, вечно ще е малко и вечно ще се ядосваш. Не зная къде е тази къща, но колкото по-бързо преосмислиш оставането си там, толкова по-добре. Сега може да ти се вижда чудна идея да имате етаж от къща там, но истината е, че приятелят ти ще има, а ти само ще наливаш. Замисли се над това и оправи собствения си живот.
Желая ти много здраве и щастие.

# 521
  • Мнения: 13 770
Скрит текст:
Факти, цитати, факти, доказателства........
Лято е, героите същите, сценария нов, отборите на позиция.
Е, не, сценарият е стар, но с орязан сюжет - няма магии, няма бивши деца и пр., засега Mr. Green Обаче кюфтетата ги преброихме.
Що е време, пред нас е Wink

# 522
  • Мнения: X
Кое от двете?
Майка ми е на 73 години, пенсионирана по стаж и възраст. На майка ми пенсията е добра, за това и може да отделя да ни праща на разни места.
Майка ми не работи. Пенсионерка е по болест.
Добра пенсия по болест?
Не ставаш за писателка. Оплескваш елементарни неща.

# 523
  • Мнения: 19 061
Ама и екскурзиите, които им подарява, са добри, щом се налага и от пенсията да додава за тях, освен от наема.

# 524
  • Мнения: 1 114
Добре де, такава скука е, че не разваляйте водната пързалка. Нека се наслаждаваме на развитието на сюжетната линия.

Общи условия

Активация на акаунт