Семейството или родителите?

  • 18 381
  • 612
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 1 114
Само така си мислиш, аз всичко броя Simple Smile.

# 586
  • Мнения: 19 335
10 дни минаха, ако толкова ѝ е била почивката на авторката с безплатен Уай-фай в хотела/квартирата, сигурно ще се включва по-рядко. Ама пак има възможност - в София има отворени мрежи по заведения, молове, учреждения, автобуси, паркове...

# 587
  • Мнения: 1 011
Прочетох само първите 10 страници с коментари и дообяснения на авторката и нямам нерви да продължа. Не мога да опиша погнусата, която породи у мен тази история. Не знам как има такива майки вампири, които изпиват животеца на децата си!

Щом преди две години сте се преместили заради хипотетичното дете, то къде е? Ако го бяхте направили, сега то действително щеше да прохожда на двора на чист въздух, но се е получило съвсем друго.

Препоръчвам ти да седнеш с твоя хубавец и да си изясните нещата: да направите сметка колко давате на родителите сега, колко той е дал през годините (споменаха се някакви електроуреди) и да му заявиш, че той каквито и "дългове" да е имал към тях като син, вече многократно го е изплатил. Също така да му напомниш за онзи период, когато сам е видял, че майка му се преструва, и да сравниш нейното поведение с това на твоята майка. Предложението да я "заплашиш" с пращане в хоспис заради здравосложните  проблеми също е добра според мен. Постви въпроса за истинско семейство, което значи брак и деца. Намерете работа на баща му и се разкарайте, със спестените от тяхната издръжка пари ще си намерите хубаво жилище, макар и апартамент, да не говорим, че с твоя бизнес ще си много по-продуктивна, ако не търпиш стреса от грижите за мнимата болна. Този дял от къщата или го оставете на братовчедката, или приятеля ти само със свои пари да го закупи от нея според законния ред, защото иначе си представям как родителите му биха го продали и изяли печалбата, както са направили с друго жилище, за което спомена. Може и тази година за разнообразие вие да пратите майка ти на почивка, след като се освободите от дундуркането на неговите родители.

Ако мъжът ти и този път не вдене, просто го зарежи. Вярно, че тази връзка представлява 10 години от живота ти, но искаш ли да изгубиш останалата част от него, да пропуснеш възможността да станеш майка, докато угаждаш на някакви манипулативни търтеи? Изобщо не разбирам как някои жени се поставят в такова положение. Може би им е набивано в главата, че да си добър значи да страдаш и да угаждаш на другите, обаче да се награждават нечии пороци според мен изобщо не е добро, включително за "обгрижваните".

# 588
  • Мнения: 2 886
winni_, щеше да е добре да изчетеш не само първите 10 страници. В тази история нещата не са само в черно и бяло, а противоречията, забелязани от съфорумките, не са едно и две.
Три или четири месеца подпомагане на временно изпаднали в затруднение родители не са издържане години наред, за хоспис не може и да се говори, защото става въпрос за 55-60 г. жена без тежка инвалидизация, и двамата възрастни вече работят. Безпредметен е съветът ти "да си намерят жилище със спестените от тяхната издръжка пари", тъй като авторката има, но майка й го отдава под наем - така че те също имат финансова полза от това, че живеят в къщата на родителите.
Към авторката на темата ще добавя само това:  изговорете нещата с партньора ти, поставете някакви граници, ако имаш нужда от това. Но животът е непредвидим, и може в един момент твоята майка да има нужда от много повече грижи, отколкото неколкократно развозване до лекар...

# 589
  • Мнения: 1 011
Djaky, вече изчетох и останалите коментари и въпросните съфорумки не намират несъответствия, а се правят на интересни, заяждат се и изкривяват думите на момичето. Например тя казва, че стартира собствен бизнес, те започват да коментират как така бизнес дамата нямала 1500лв. да хвърли за чужди дългове. Ами то така се развива бизнес - спечеленото се реинвестира в бизнеса, а не го опукваш веднага за глупости, каквато е нагласата на свекъра и свекървата. АбсурТ много подробно е събрала цялата информация, но някои явно са в насторние за заяждане, не за честна дискусия.
И не ми обяснявайте как и те имали финансова изгода да са там - колко е наема на помещения в селска къща, която споделяш с наемодателя и колко авторката е изхарчила да развежда свекървата по доктори, вместо да работи и да си развива бизнеса, което са не само разходи, но и пропуснати приходи? Да не говорим, че още на 19г. гаджето на авторката ги е обзавел с техника и пак някакъв техен кредит е изплащал.

Това за хосписа го написах, защото нали свекървата се правела на много болна и някой по-горе предложи авторката така да я накара да си признае, че всъщност е здрава.

Но едно друго мен ме притеснява в обясненията на авторката и това е, че иска всичко да изкара като принципен въпрос и че не била материалистка. Вярно е, че проблемът й има една страна, която се отнася до взаимоотношенията между пораснали деца и родители и че наистина е хубав принцип да не плащаш чужди дългове, но за нея не е било проблем да наруши принципа еднократно за 200лв. После обаче е видяла как се развиват нещата, че няма да е само веднъж и как материалните ресурси, печелени от нея и гаджето, няма да отиват за създаване на тяхно семейство, а за хрантутене на здрави и прави, но мързеливи хора.

Според мен това, което я спира да предприеме радикалното решение да се отделят и то на добра дистанция, е нагласата, че като ги оставят, после пак ще трябва да плащат. Ами не, никой не може да ви накара да плащате чужди сметки и борчове! Оствете ги да се оправят, както някак са се справяли досега, преди да видят, че изкарвате добри пари. Престанете да мислите какво ще кажат хората! - на чужд гръб и 100 тояги са малко. Който взима заеми, той да ги връща, който дава - да мисли. Тези хора, пред които гаджето иска да е коректен, сега ще си направят една хубава сметчица, че ще дават заеми на търтеите, пък после баламите от младото поколение ще ги връщат. Ако "мъжът ти" иска да е напълно коректен, да обяви възможно най-публично - във фейсбук, по радиото, в местния вестник или чрез селската клюкарка - че той повече заеми на родителите си няма да плаща. Ако след това някой им даде и не му върнат парите - бил е предупреден. Да не мислите, че съседите не знаят сами що за стока са тези хора. И преодолейте сантименталностите по тази къща, защото иначе тя ще ви съсипе живота. Поразгледайте обяви за такива имоти и се замислете - ако не беше от дядото и бабата, а я оглеждахте за покупка, бихте ли я взели или все пак има и други, дори по-хубави къщи с дворове, където хипотетичното дете да играе, и то без "бонус" да ги делите с още хора, които да издържате, все едно и те са деца. Решете къде ще заживеете, като се отделите от тях, дайте им 1 месец предизвестие и ако искате, направете заедно с тях една сметка колко "сте спестили" от наем и след това колко сте похарчили за тяхното плюскане и техните борчове. Ако по някаква космическа случайност им дължите пари, дайте им ги наведнъж, преди да се махнете. Ако те ви дължат, както аз предвиждам (и то сериозна сума, според мен), опростете им ги като израз на добра воля. Но оттук нататък на всяко мрънкане за пари ви препоръчвам да отговаряте, че изграждате свое семейство и за него отиват доходите ви. И като ви се роди дете, никога не го оставяйте само с тези хора, не се връзвайте на коментари, че свекървата щяла да помага, като го гледа - най-вероятно да го направи безотговорен идиот като нея.

Това е планът, който предлагам. Не мисля, че е трудно авторката да го разбере и осмисли чисто интелектуално, просто трябва малко характер, за да се осъществи. С гаджето не трябва да позволяват да им се вменява чувство на вина - каквото и да са дължали, вече са го изплатили!

Последна редакция: ср, 08 юли 2020, 10:59 от winni_

# 590
  • Мнения: 65
Ситуацията май ще стигне до раздяла..
В крайна сметка освен всичко друго пристигна и писмо за опис на имущество, ако не се изплати заем от преди 7 години. Уредихме този проблем, като се молихме на съдията да се плащат нещата на вноски. За съжаление и аз и мъжа се разболяхме, за което литнаха доста пари и нашите спестявания заминаха изцяло. Наложи се ние да вземем заем, опитах се да говоря с мъжа, че не е нормално да им плащаме всичко и ние да взимаме заем, отговора беше "Родители са ми". Изключително извратено е, че на родителите му не им пука дори за неговото здраве. При реплика от нас, по повод зъболекар за него - отговора от майка му беше: "Е и на мен на 30 години ми извадиха зъб".  Поставих му ултиматум да реши кой му е семейството, защото за сега очевидно не съм аз, тъжното е, че каквото и да ми отговори мисля, че маминка винаги ще е пред всичко.

# 591
  • Мнения: 2 334
Освен честито, друго какво да се каже?! Поне вече знаеш, можеш евентуално да спреш да си губиш времето и усилията.

# 592
  • Мнения: 65
Освен честито, друго какво да се каже?! Поне вече знаеш, можеш евентуално да спреш да си губиш времето и усилията.
Всъщност ми е трудно, защото оказва се.. разумът и сърцето са различни неща. Но действително е губене на време.. Sad
Не можел да ми предложи брак поради липса на пари - защо ли има тази липса..
До преди половин година мислехме за дете - вече не мислим.. имаме си две големи деца
Като го питах как ще се оправим зимата така - "Ами ще се свием", което ми дава ясна представа, че не смята да променя нищо и още по-лошо, че в бъдеще дори да имаме дете, то може да няма колело, за да се плащат нещата на родителите..

# 593
  • Мнения: 18 905

Не можел да ми предложи брак поради липса на пари - защо ли има тази липса..


Глупости. В превод това означава "не ми се жени", като в огромния процент от случаите с уточнението "за теб".

# 594
  • Мнения: 2 334
Отърси се и спри да живееш доброволно в ужасен филм. Аз не видях никакви позитиви на вашето съжителство, не знам и как намирате време и сили изобщо да сте двойка. Вашето е някакво проточване на агония, от която няма никакъв смисъл. Живот на пауза. Само дето той няма пауза.

# 595
  • Мнения: 19 036
Ти си мазохистка...

# 596
  • В.Търново
  • Мнения: 6 735
Този мъж те дърпа назад.Не изплувате, а потъвате.
Това ли искаш, такъв живот ли искаш и в без друго в тази наша корумпирана и измъчена държава? Аз разбирам да е той виновен за тези дългове, но майка му го използва, за да е добре тя.Това е супер егоизъм.
Не усещаш ли, че без него щеше да постигнеш много неща в живота, че искаш да вървиш напред, нагоре, а той те е оковал с верига и потъва надолу и повлича и теб, колкото и да искаш да издрапаш на повърхността. И така циклиш на едно място месеци, години...
Не си заслужава!

# 597
  • Мнения: 14 988
Този човек те използва.
Колкото и да е трудно, преоцени връзката си и излизай от нея.
Това е ужас без край.

# 598
  • Мнения: X

Не можел да ми предложи брак поради липса на пари - защо ли има тази липса..


Глупости. В превод това означава "не ми се жени", като в огромния процент от случаите с уточнението "за теб".


Този човек те използва.
Колкото и да е трудно, преоцени връзката си и излизай от нея.
Това е ужас без край.

Таман тези двете неща влизах да пиша. Човекът е в някакви извратени отношения със семейството си. Ти там си просто един женски полов орган за мъжа с екстра носи и пари, от която екстра се облажват родителите му. Стегни си багажчето и затвори вратата отвън.

# 599
  • Мнения: 1 698
Най- после авторката ще бъде свободна да заживее нормално и да намери друг партньор за зрели взаимоотношения. Настоящият е венчан за мама и тате, а авторката за тях е само куче касичка.

Общи условия

Активация на акаунт