Професионална гимназия по дизайн Елисавета Вазова

  • 30 850
  • 206
  •   1
Отговори
# 90
  • Редута, София, България
  • Мнения: 72
Ами Не е точно така, тъй като имам приятелка Дизайнер, която работи във фирма в която правят видео игри и само я използват и експлоатират за никак не много пари, а тя е много талантлива. За съжаление живеем в отвратителен свят, където Наглите, Подлите,  Подмазвачите и Манипулаторите, а не талантливите ,успяват. Много се надявам това да се промени , обаче и чувствам, че скоро ще се промени. Колкото до Видео Игрите за мен това са абсолютно загуба на време и освен това едно да е играеш а съвсем друго да ги правиш, нонсе надявам дъщеря ми така да ги и намрази. Интериореният Дизайн е вече Друго нещо. Всичко свързано със създаване и украсяване на Дом Много ми харесва, но не искам да изпълняват Моите мечти. Те са си Индивидуални Хора с техен път в живота и аз ги подкрепям

# 91
  • Мнения: 1 196
Понякога трябва и малко побутване от наша страна.Дъщеря ми изобщо нямаше идея какво иска да учи и с какво й се занимава.Обича да рисува,но повече на таблет.Разглеждайки гимназиите попаднах на нашата и реших,че Графичен дизайн и Рекламна графика са две прекрасни специалности за хора,които обичат да рисуват,които са креативни,с въображение и идеи,с усет за красиво и естетика.Има голямо поле за развитие в тези специалности и затова аз я насочих към тях.Детето се заинтригува и реши,че й допада.
Първо желание също имахме 51-во,но там бала беше много висок и не влязохме.Събрах много мнения и мога съвсем искрено да кажа,че съм изключително доволна от избора и късмета ни!За класа ни всички преподаватели на родителската среща наскоро казаха,че са най-хубавия клас 😊 надявам се,че не влизат във всяка класна стая и го казват 😁 Но по-важното е,че детето ми ходи с голямо желание на училище,целеустремено е и дава всичко от себе си за нови знания,участва активно в различни проекти още от сега в 8-ми клас.Аз лично съм доволна от всички преподаватели.По-стара генерация,и по-млади има,но за мен всички са много добронамерени и хора,които се вижда,че ценят учениците си като личности...артистично училище бих казала,за деца с таланти в областта на дизайна като цяло.
Доста рекламно звучат думите ми навярно,но това е моето мнение към момента.Стискам палци на всички деца да намерят своето местенце,където ще се чувстват добре и щастливи!

# 92
  • Редута, София, България
  • Мнения: 72
Звучи Абсолютно Страхотно!!! А дъщеря Ви Рекламна Графика ли е или Графичен Дизайн ?Моята дъщеря е абсолютно същата. Много обича да рисува най вече на таблет и за това ще й пишем първо желание Графичен Дизайн, но всички специалности са много хубави. Видях и аз за 51во че е висок бала миналата година. Стигнало е 10то място. Дори си мисля да кандидатстваме в ПГД Направо, тъй като буквално ни е под носа и може да ходи пеша на училище. А от Вашия пост звучи Абсолютно Страхотно! Много благодаря за информацията и дано да влезем!

# 93
  • Мнения: 1 196
Щом ви е близо, още по-прекрасно.Дъщеря ми всеки ден пътува с Метро и трамвай по 45мин.в едната посока.Sad Рекламен дизайн успяхме,за Графика не ни стигна бала,но с всички преподаватели, които говорих казват,че и двете паралелки изучават еднакви неща.
Наскоро имаше отворени врати,мисля миналата седмица.
Изпуснали сте да влезете вътре и да погледнете.51-во е по-модерно и направено,има повече "екстри",но без да искам да изказвам мое мнение,чух от други родители и добри,и лоши отзиви.Всеки има своя преценка за нещата.Лично не мога нищо да кажа.Мечта ни беше и то,но детето още при първо класиране каза,че иска тук и дори не искаше да чакаме за второ класиране.
Говорете и с други,съберете още мнения.Но и с бала вече е на късмет до къде ще стигне и какви ще са резултатите тази година от НВО-та.

# 94
  • Редута, София, България
  • Мнения: 72
Ами в 51во малко са сменени специалностите тази година Компютърна Графика и Анимация. Така, че няма да припокриват толкова с ПГД, което пък е единственото с Интериорен Дизайн - Три паралелки тази година , та дано всяко дете да намери точното си място . Все пак това е целта! Не ме впечатляват модерните училища, а преподавателите в тях. Днес бяха отворени врати в ПГД, но дъщеря ми се разболя и не можахме да отидем.

Освен това , мисля , че Рекламна Графика съчетана с Висше в Маркетинг или Икономика ще е чудесен старт за детето. Дори ще има познанията сама да си изгради бизнес ако се наложи.

Последна редакция: нд, 17 апр 2022, 08:56 от Ирушка

# 95
  • ИЛИНДЕН
  • Мнения: 94
Тази година Интериорния дизайн не са три паралелки, както пише по-горе. Местата пак са 52 за цяла София (същото като 2 класа по 26 места). Разликата е, че езиците са раздробени.
13 бр .Немски с 13 бр. Френски са едната паралелка. Другата си остава 26 с италиански. Модният дизайн е закрит (засега), а графичния е с английски.
Така, че интериорния е пак 52 места (с три езика)

# 96
  • Мнения: 1 138
И аз така разбрах. Тази година година ще приемат с една паралелка по- малко. Модният дизайн го закриват.

# 97
  • Мнения: 486
Момичета, предстои ни кандидатстване тази година. Ще съм благодарна, ако ми кажете - има ли момчета в паралелките на ПГ "Елисавета Вазова". Харесваме две от специалностите - графичен дизайн и Рекламна графика.

# 98
  • Мнения: 1 138
Има и момчета. Миналата година мисля в рекламната графика бяха към 11 момчета. 
В класа на дъщеря ми са 4 момчета. Малко по- малко са момчетата, но ги има.

# 99
  • Мнения: 486
Има и момчета. Миналата година мисля в рекламната графика бяха към 11 момчета. 
В класа на дъщеря ми са 4 момчета. Малко по- малко са момчетата, но ги има.
Благодаря!

# 100
  • Мнения: 1 196
В класа на моята са 5 момчета.Също Рекламна графика.Simple Smile
Имайте предвид,че благодарение на д-р Шошова и целия екип,училището е с преобразен дух,имат много амбициозни идеи за развитие и вярвам,че лека полека ще ги постигнат всички.Самият факт,че вече не е "текстилното", а Професионална гимназия по Дизайн,обединява идеята там да учат дизайнери в различни направления,не само мода.
Мисля,че тази година ще има по-голям прилив на желаещи момчета.Чакам с нетърпение да видя резултатите от матурите и бала за прием тази година.Всяка следваща се покачва и още,и още.
Успех в избора на гимназия!

# 101
  • Мнения: 32
Момичета, предстои ни кандидатстване тази година. Ще съм благодарна, ако ми кажете - има ли момчета в паралелките на ПГ "Елисавета Вазова". Харесваме две от специалностите - графичен дизайн и Рекламна графика.

Моя син ще се пробва там.Smiley  Така, че ако го приемат бройте +1:wink:

# 102
  • София
  • Мнения: 537
Дами, някой знае ли мин. бал от миналата година?

# 103
  • Мнения: 1 196
Още ги пазя в телефона ми Simple Smile
Интересно ми е тази година какъв ще е бала,но доколкото чух е възможно да е по-нисък.
Успех!

# 104
  • Мнения: 253
Едва ли ще е по-нисък. Въпреки гоеорфнето по ТВ статистиката показа, че резултатите са сходни на миналогодишните. Инртересни за мен са резултатите след 12 клас. Те са показателни за едно училище

Общи условия

Активация на акаунт