Генетичен неинвазивен пренатален тест след 10 седмица- кой избрахте?

  • 81 895
  • 881
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 648
Здравейте,
Влизам в десета седмица и ми предстои съвсем скоро да направя тест. Колебая се между Nifty Pro и Vision.
Моля, да ми кажете как излизат резултатите на двата теста - с "да" или "не", или с процентно отношение ?
Благодаря!

# 46
  • Мнения: 1 751
При Нифти е с процент.

# 47
  • Мнения: 648
При Нифти е с процент.

Благодаря! А доволна ли сте от теста?

# 48
  • Мнения: 1 751
Да, във Варна го правих, резултата излезе след седмица, звъннаха ми по телефона, след което ми беше изпратен по мейл.
Смятам, че е отразил вярно.

# 49
  • Мнения: 3 207
Инфо за промокод на Пренатест, ако някой се интересува:

От днес (22-ри) до 25-и май (включително) може да закупите Разширен пакет Пренатест* с -20% от цената.

*Изберете Пренатест Стандарт, Пренатест Стандарт +, Пренатест Премиум или Пренатест Премиум + и поръчайте ОНЛАЙН на нашия сайт с ПРОМОКОД: 24MAY

Това предложение е валидно само по имейл и няма да го откриете другаде, промокодът може да бъде използван както от вас, така и от ваши близки и познати.

# 50
  • Мнения: 830
И аз съм ги загледала тези тестове, въпреки че все още ми е много рано. Мисля да си спестя БХ скрининг поради стреса, който видях, че създава у доста хора. Вие в коя седмица го правихте? Ще ми се да е възможно най-рано. Има ли драстична разлика в цените на различните марки?

# 51
  • Мнения: 3 124
Правих го към 12г.с
Не съм правила БХС, радвам се и че не си го причиних.

# 52
  • Мнения: 648
Аз имам две БХС-та, защото на първото ме наплашиха с риск за Даун, въпреки че имах отрицателен резултат от Nifty pro. Рисковете за тризомиите и за прееклампсия излязоха съвсем различни, а със същите стойности като пуснах калкулатор на сайта fetalmedecine.org излязоха трети и четвърти резултат. Общо взето, това си е теория на вероятностите и със същия успех Айше може да ти хвърли боба. Покрай ужаса, който изживях когато ми излезе първия БХС, отново изчетох всички пренатални тестове. Лично аз сега бих направила пак Nifty pro или Панорама, защото за тях поне пише, че не дават фалшиво положителен или отрицателен резултат. На цена пълните пакети са около 1200-1300 лв. Vision имат 1% фалшиво положителен или отрицателен резултат, пренатест доста лекари не го препоръчват като достоверен. Чистосърдечно ви съветвам да си спестите БХС, но ходете задължително на феталните морфологии. И на двете моето бебе няма никакви индикации за Даун (има няколко параметъра, които са определящи), но въпреки това докато не ми мине и втората фетална морфология няма да се успокоя напълно.
Иначе пренаталния тест го правих в 11 г.с., резултатът излезе за около 5 дена.

# 53
  • Мнения: 3 124
Да, аз ходих на 2 такива морфологии и още прегледи по-късно за кръвоток и прочие, но тоя БХС само чета вероятности и числа, както и не една бъдещата майка се е стряскала от него.

# 54
  • Мнения: 648
Да, аз ходих на 2 такива морфологии и още прегледи по-късно за кръвоток и прочие, но тоя БХС само чета вероятности и числа, както и не една бъдещата майка се е стряскала от него.
Аз ако знаех преди това какво всъщност представлява никога не бих си го причинила!
По едното изследване ми излиза риск от Даун 1:22 и риск от прееклампсия 1:138, по другото Даун 1:232 и прееклампсия 1:32, а са правени в рамките на 4 дена, все едно не са на един и същи човек.

# 55
  • Мнения: 830
Sweety2019, гледах Nifty pro, пише 98% точност. Пренатеста е 99%. Този 1% от голямо значение ли е?

# 56
  • Мнения: 3 207
Аз имам две БХС-та, защото на първото ме наплашиха с риск за Даун, въпреки че имах отрицателен резултат от Nifty pro.

Sweety проблемът както аз го виждам с теб, е че този, който ти прави първото БХС, не призна резултата е от теста. Аз още недоумявам защо наистина.

Вече е време някоя българска лаборатория да започне да прави тези тестове. Ще може да даде и най-добри цени!!

# 57
  • Мнения: 3 124
Аз си пуснах само за Даун на Пренатест, за 500лв, изкарах си една чудесна бременност, зарадвах се и на бонус да знам пол още в 12г.с,леко бременеене!

# 58
  • Мнения: 648
Одри, аз втори път ходих при същия доктор, заедно с втория БХС, а той пак със същите стойности от неговия преглед изчисли различни рискове. На всичките ми въпроси отговаряше с "не знам", а накрая каза "каквото и да си говорим, Вие сте с много висок риск от Даун". А разговорът беше близо час и половина!!!
Dreaming girl,. Нифти изследва над 78 хромозомни аномалии и това е средно аритметично процента. За основните тризомии Даун, Патау и Едвардс тези проценти са разписани по отделно, понеже те са основните. Снимам ги тях да видиш как са разписани в резултатите от теста и самия процент на чувствителност:

# 59
  • Мнения: 830
Аз се спрях на Invitae. За трите основни синдрома, пол и 5 микроделеции в Св.Марина- Варна излиза към 300лв всичко.

Общи условия

Активация на акаунт