Винилови тапети

  • 3 102
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 156
Здравейте Simple Smile Имам спешна нужда от помощта на хора, които разбират. Измъчих се. Къде ми трябваше да си купя винилови тапети 🙄 Много са красиви и интересни, но вече седми ден не мога да ги залепя. Какви ли не лепила пробвах, от най - обикновеното до най - скъпото, и С 200 изпробвах, крайчетата не искат да се залепят и това е. По средата става, но страничните ръбове не. Как да ги хвърля? Не мога.

# 1
  • Мнения: 25 603
Има специални лепила за винилови тапети.
Ако се лепят като флийс тапетите, то има и специална технология. Само стената се маже с лепило, самите тапети – не.

# 2
  • Мнения: 1 156
Пробвах с такова специално лепило за винил, не става. И само стената мазах, и стената и тапетите, грундирано е преди това, ръбовете се отлепят и това е. Мъка 😤

# 3
  • София
  • Мнения: 38 484
И у нас стърчат ръбовете. В детската има едни опити за залепване с лепило, което после стана кафяво и е 🤢
Въобще трудна работа!

# 4
  • Мнения: 2 352
Да не би да ги застъпвате, трябва да са плътно един до друг, но без застъпване. Ние сме лепило, бяха ни препоръчали лепило в магазина и нямахме проблеми. Само на няколко места се бяха се разлепили, но може би не бяхме разнесли лепилото добре. Повторихме и се заслепиха.

# 5
  • Мнения: 40 905
Някога преди 40 години имахме такива. Залепването е ужас, но има вариант - хелметекс. Продават лепило от такъв тип  в корковата къща. Но си има голям недостатък - няма приплъзване и наместване - лепне ли веднъж край. И цапа. Но ако внимавате става за подлепване на ъгълчета. За всеки случай облепете тапета отгоре с дебело хартиено тиксо, и мажете отдолу. Каквото и да излезе отпред после ще се обели с лепенката и няма да изцапа.

# 6
  • Мнения: 11 621
Само флийз/на текстилна основа тапетите са лесни за работа и н ети късат нервите. Красиви са. Мажеш стената и готово. Чисто и лесно. Можеш да ги отлепиш без да се скъсат.

# 7
  • Мнения: 1 156
Просто вече ми се реве.... И със застъпване, и без застъпване, тези пусти ръбове се отлепят. Скъсаха ми всички нерви. Такива хубави тапети, не са и евтини, как да ги хвърля?! Толкова хора са успели да ги залепят, аз ли съм най - големият карък? Най - тежкият винил ли съм взела, най - дебелите ли? Това са просто едни тапети, срамота да не мога да се справя с тях

# 8
  • София
  • Мнения: 38 484
По принцип сам не става, трябва помощ.

Общи условия

Активация на акаунт