За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 83

  • 27 514
  • 906
  •   1
Отговори
# 885
  • Мнения: 35 151
Не съм казала, че ще го държа гладна. Просто към момента не се правят с храненето му. На АМ е и е постоянно гладен. Има и рефлукс и е като наливане от пусто в празно. Но пък за сега наддава добре. За месец беше качил кило и 300

# 886
  • Мнения: 3 758
Не съм казала, че ще го държа гладна. Просто към момента не се правят с храненето му. На АМ е и е постоянно гладен. Има и рефлукс и е като наливане от пусто в празно. Но пък за сега наддава добре. За месец беше качил кило и 300
Води се по бебето,а не по таблици и т.н.Моето е на 10+ месеца и режим няма.Яде когато и по колкото иска.От раждането до 7 месец (преди да започнат да ни мъчат зъби) ядеше на 3-4 часа ,но излезехме ли вън спеше по 5 часа и съответно не ядеше.Вечер спеше по 9-10 часа и никога не съм я будила да давам мляко.Сега се буди много от зъбите и съответно давам АМ понякога и на 2 часа.Пие по 30-40мл само,но в крайна сметка важно е детето да е добре.
Ако мислиш,че АМ не го засища посъветвай се с педиатъра.Ако трябва смени млякото.Има млека за бебета с рефлукс.

# 887
  • Германия
  • Мнения: 3 444
Според мен задължително си вземи чувалче за количката, зимата е много удобно... поне според мен. Само с яке може да е студено, особено ако е хладно или ветровито, а вие сте на по-дълга разходка. Като е студено закопчаваш до под брадичката, ако е по-топло го оставяш откопчано и така.

Последна редакция: пн, 17 авг 2020, 21:28 от TeoM83

# 888
  • Мнения: 4 088
Добре, ще вземa. Чудех cе дaли cи зacлужaвa дa cе купувa зa по-голямо бебе

# 889
  • Мнения: 2 352
Децата не си приличат, но моето мнение е да изчакате да видите дали ще ви трябва и тогава да купувате. Детето ми на 1 година отказа да ползва количка, а точно бях взела нова лятна, уж да е по- малка и компактна. Сега не стига, че имаме 2 колички ами не използваме нито една.

# 890
  • Германия
  • Мнения: 3 444
Добре, ще вземa. Чудех cе дaли cи зacлужaвa дa cе купувa зa по-голямо бебе

Аз го ползвах 2 зими, “лятната” количка започнахме да използваме септември, чувалчето го взех октомври. Края на втората зима стана на 2 години, след това количката малко сме я ползвали.

То всяко бебе си е различно, но на 10 месеца не ходи още, освен с количката да го возят какво да го правят? Освен естествено ако няма да бъде носено в раница. Та поне една зима ще влезе в употреба 👍🏼

# 891
  • Мнения: 2 352
До колкото разбрах сега е на 10 месец, а до зимата има още няколко месеца. Разбира се, зависи в кой край е, зимите са различни.

# 892
  • Мнения: 1 716
Като е с тези чувалчета отдолу как обличате детето? Одеалце слагате ли?
Аз имам зимно чувалче и за двата коша. При мен свекървата постоянно повтаря как като проходидетето и видиш ли няма да ми трябва количка. Така ли е?

# 893
  • Мнения: 2 379
При мен свекървата постоянно повтаря как като проходидетето и видиш ли няма да ми трябва количка. Така ли е?
Това си зависи от теб и детето. Моят син като проходи спрях да ползвам количка , освен ако няма да се ходи много далеч или за повече време, за да не се налага да го нося после. А и реших ,че щом вече върви няма по-хубаво от това да го стимулирам да го прави. Винаги ми е било странно да видя дете, което може да върви "вързано" в количка ( освен ако няма някаква основателна причина, а не просто за по-лесно да не го гониш насам натам ) Но аз съм и против проходилки, бънджи колани, всякакво помощни средства,които са повече за помощ на родителя, а не на детето...
А ти питала ли си я свекърва ти защо го твърди това? Нека се обоснове, може да ти даде добър довод. Всеки си има някакви разбирания...

# 894
  • Мнения: 1 716
Защото щяла да й купи триколка Grinning

# 895
  • Мнения: 2 379
Защото щяла да й купи триколка Grinning
,🤣 Емииии ,детето може да не я хареса, на теб може да не ти е удобна....ама щом в решила Wink

# 896
  • Мнения: 35 151
Водих детето в количката до 2 години 4-5 месеца. Така можехме да се разхождаме по- дълго. Нямаше да вземам триколка,но ни подариха. Сега, на почти 3 години баба му го разхожда с нея.
За мен, количката е в пъти по- удобна. Но зависи много от детето дали иска количката или не

# 897
  • Мнения: 6 734
Те децата като проходят и не започват веднага да вървят по километър. Най-много до близката площадка да стигнете. Но  за всяко ходене по-далеч от километър-два, ще е нужна количката според мен. Освен ако не си супер мама и не ти пречи да носиш 10-11-12-13 кг дете. Пък ако трябва и да се напазарува заедно с разходката, си е мисия невъзможна. Моя проходи на 10 м. и половина, но все още (14м) не иска да ходи по пътя, а само на площадките. Там даже тича, но да върви до там абсурд...

# 898
  • Мнения: 35 151
Като каза пазаруване... Ей, колко ми липсваше количката като пазарувах и няма къде да си сложа покупките Wink

# 899
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
И с двамата ми сина ползвах количка много. Дори като тръгнаха на ясла за водене и прибиране ги слагах в нея, защото нямаше да стигнем за 15 мин сутрин, а поне за 45. Аз не шофирам и с количката се придвижвахме навсякъде. За близката площадка до блока естествено, че няма смисъл да се вади, там си ходехме пеша. Но за разходка в морската градина, пазар или да си свърша някоя работа я бутах по над 2 години и с двамата.
Сега също имам такива намерения. Купих дебели зимни чували 2 бр, че имаме две колички. В Бургас е такъв ветрилник зимата, че температурите винаги се усещат по-ниски. А времето трябва да е наистина доста лошо, за да ме затвори вкъщи.

Общи условия

Активация на акаунт