Сериали и филми - sci-fi, fantasy, mystery, supernatural/тема XIII

  • 28 882
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 36 470
Навремето гледах доста такива нискобюджетни продукции и някои бяха интересни, всъщност. Спомням си, че съм гледала 101 далматинци с хора (в бели костюми на точки), както и Шумът на върбите, също с хора и без специални ефекти, и ми харесваха Simple Smile

# 706
  • София
  • Мнения: 5 828
Наваксах с Отломките, изгледах ги вчера и днес.
Петя е права, наистина рядко безинтересни главни герои, с почти никакво бекстори.
Финола разказва от време на време за майка, баща, проблемна сестра, а за Брайън не знаем абсолютно нищо /освен, че си сложи някаква инжекция в последната серия/, но пък и не ни пука за него.
Много са ми интересни историите с отломките.
Както досега разбрахме, всяка отломка има различна сила, каква ли огромна сила е имал целия кораб?!?
Колко епизода ще бъде сезона?

# 707
  • Мнения: 36 470
В ИМДБ пише 13 епизода.
Започнах турския за Атидже, първи епизод беше интересен, но прекалено мистериозен (т.е. всичко е един голям въпрос, а персонажите бяха бегло представени). Ще продължа да го гледам, дано само да го има целия в Замунда.

# 708
  • София
  • Мнения: 27 162
Да, героите са големия минус. Така и не ни запознаха с тях. Директно ни вкараха в екшъна/отломките.
На мен са ми интересни сами случаи и паранормалното и научното, за това гледам основно. Simple Smile

# 709
  • Berlin
  • Мнения: 11 254
За какво най-общо се разказват Sharp Objects и What If? От анотацията не съм сигурна дали искам да плащам за Sharp Objects😂, а съм изпуснала, ако сте коментирали подробно.

# 710
  • софия
  • Мнения: 111
За какво най-общо се разказват Sharp Objects и What If? От анотацията не съм сигурна дали искам да плащам за Sharp Objects😂, а съм изпуснала, ако сте коментирали подробно.
Ако не си фен на Ейми Адамс, недей. Нищо особено като филм. Психо-криминална история, стандартна. Аз обаче съм й фен на госпожата и останах с прекрасни спомени от филма Simple Smile
Вторият е съвременен нюйоркски (май беше?) психо-трилър, в който Рене Зелуегър прави най-кошмарното представяне в кариерата си. Баси катастрофата. Чак се наложи да осмисля наистина ли беше толкова зле като актриса, когато беше млада и пухкава. Иначе е приятно преживяване филма, макар силно шаблонен.

# 711
  • Мнения: 36 470
Между другото, ще има марвелски сериал със същото заглавие (What If), но ще е анимация (доколкото помня).

Допълвам: Този сериал W ми е адски досаден, все се надявам да стане интересен, а той става по-скучен... Не мисля че ще издържа до края, даже се чудя защо гледах до средата... Ако това беше истински комикс, щях да го мразя.

Последна редакция: пн, 12 апр 2021, 13:24 от pppqqq

# 712
  • София
  • Мнения: 5 828
Излязла е първа серия на The Nevers.

# 713
  • София
  • Мнения: 27 162
Изгледах пилотния на ''The Nevers''
Това шоу доста ще се коментира, особено след изцепките на Джос Уедън и скандалите около него. А и тематиката е щекотлива... Но е ефектно направено. Наляти са парички. Декорите са много добри.
Доста ми напомняше на Х-Мен и Чадърената академия, дори на Батман (най-малкото заради ''батмобила'' хаха) и Авенджърите, абе някакъв микс, по-малко от тук и от там.

Аз шоурънъра го харесвам много. Джос Уедън е авторът на култовата и любима ми ''Бъфи'' - майката на всички модерни вампирски саги, както и на ''Агентите на ЩИТ'' и ''Firefly''. И не съжалявам, нищо че оценката в imdb е ниска (и явно ще продължи да пада). Разбирам защо пак негодуват хората, но ще дам шанс, защото приемам, че това е алтернативна история. Случва се едно събитие и то променя хода на историята. Така че тук всичко е възможно, стига да е в разумни граници.
Много е важен сценария нататък, как ще развият историята и как ще се развият самите герои.
Бих дал на старта оценка от около 8.0, но аз обикновено давам едно допълнително рамо на първите епизоди, като по-нататък ставам по-взискателен. Може бързо да падне нататък, защото тепърва идва големия тест.

Препоръчвам.

И така акцентите, по-неясните неща, как ги видях, гледалите да помагат, защото има доста метафори и скрити подсказки, които от едно гледаше трудно се хващат. Но втори път абсурд да гледам, това го правя само за Стар Уорс, Троновете, Живите мъртви, Западен свят и Марвълите, хаха.
Скрит текст:
Първо, много ми е интересно този кораб, който се яви в края, извънземен ли беше?
Това експеримент ли е или инцидент? Залагам по-скоро на първото ако ще са извънземни.
Или е проява на Бог?
Накрая сякаш се разтвори. Приличаше малко и на кораб излязъл от някое магично подводно кралство, като някаква странна риба и сякаш разтвори вълшебен прашец на феи.
А защо не и алегория на птица Феникс, която изгоря, за да се прероди в избраните/докоснатите?
WTF? Някой да обясни моля. Simple Smile Не че някой знае, освен Джос де. Simple Smile
Другите важни моменти са че никой не си спомняше какво се е случило след като ''събитието'' свърши. Само лудата (може би защото бе луда, в смисъл когато стана инцидента я откарваха към лудницата) и може би Трю, защото е осъзнала, че се е върнала от мъртвите? Да, от мъртвите, защото главната героиня Амелия Трю се самоуби, т.е. тя бе върната от света на мъртвите и е единствена по рода си, може би заради това има тези свръх умения на сила, бързина, да вижда напред в бъдещето. Обаче ето един безумен момент. Бие наред здрави и огромни мъже, но бе напляскана от лудата. Ясно е защо се прави. 'Хайп' на лошата. Но защо по дяволите една и съща грешка се повтаря в толкова много филми и сериали. Абе направете го реалистично бе хора!!
А тази Малади, лудата е някакво подобие на 'Джокера' от света на ДиСи:) Друго любипитно нещо беше, че когато задържаха лудата на път към лудницата, точно зад нея бе Огъстъс?! Така че той много добре трябва да знае коя е тя, но явно не може да я разпознае на този етап, защото тя си е променена.
А тази Пенанс/Луси, изобретателката е като Никола Тесла:)
Дъщерята на Лорд Масън (Пип Торънс е великан) също бе докосната, но той не знае за това. Както и Огъстъс (брат на Лавиния, аристократката държаща училището за докоснати и опасна активистка за правата на жените),  но и той не знае, но Амелия видя светлинката при омайващата песен на ''орфейката'' Мери. Нейната сила е явно да намира/маркира всички докоснати чрез песента си. Явно има хора и от знатно потекло, които са докоснати от дарбата, но не са проявили способностите си, заради голямата разлика в социалното положение. На тях просто не им е необходимо, защото живеят охолен живот и не са лишени от нищо. Поне аз си го тълкувам така.
Като цяло шоуто е силно социално ангажирано, но ще е грешка да се отива толкова много натам, защото това все пак е минало и времената са били такива. Историята колкото и да е срамна в някои периоди от своето съществуване не може да бъде променяна. Да, в алтернативнана научна фантастика може, но повечето хора няма да го разберат и оценят.
Ще е по-интересно да се задълбае повече върху религията, дори мистичното.

промо, епизод 2
Скрит текст:

# 714
  • Мнения: 10 883
И аз изгледах The Nevers
Скрит текст:
На мен ми хареса като цяло, виждам голям потенциал, но и много капани, в които да паднат с гръм и трясък. Като цяло пилотният епизод беше почти идеално балансиран, за моя вкус, с изключение на сценката в операта с Малади, която трябваше да е по-къса.
Много конци показаха, не знам дали ще е от полза толкова сюжетни линии да развиват от самото начало.
На мен ми стана много интересно защо Огъстъс трябва да се пази на всяка цена. Ще видим.

Не знам това, което разпръсна "дарбите" с какъв  произход е, аз залагам на извънземен сякаш.

Също какво се е случило с жената на лекаря и детето му, ще е интеревно. Стори ми се, че прехвъркна искра между двама им с Мс Тру.

Съвсем намясто е са за мен темите за еманципацията, не само на жените, а на всички, на които не им е работа да мислят за това, както се изрази лорда. Точно в онези времена се заражда тя и го показват добре, макар и една идея по-явно може би, за да не го пропусне някой случайно Simple Smile
Замислям се дали да не го изгледам още веднъж. Кастът е симпатичен Simple Smile

П.П. Дописвам, че пропуснах одеве, но ще ми е интересно да разбера, защо е точно такова заглавието на сериала, засега май не улових да са дали подсказка Simple Smile

Последна редакция: вт, 13 апр 2021, 10:49 от Ули

# 715
  • Мнения: 753
Търся сериали с вампири.

# 716
  • Мнения: 36 470
Аз не гледам много такива, доколкото знам от текущите Ван Хелсинг е с вампири. Но не знам дали е добър.

# 717
  • София
  • Мнения: 27 162
Мисля, че го споменаха под някаква форма, май при разговора на лордовете.
Това са невъзможни/нереални неща. Жена да надигне глава/глас, да получи някаква форма на власт. Невъзможни неща.

# 718
  • Вестерос
  • Мнения: 38 244
Търся сериали с вампири.
кои си гледала?

# 719
  • Мнения: 753
Дневниците на вампира
Древните
Вампири наследството

Общи условия

Активация на акаунт