ДЕКЕМВРИЙчето расте, скоро зъбче ще се подаде -- тема 4

  • 16 794
  • 741
  •   1
Отговори

Анкета

Как са нещата с първите зъбчета?

Опции:

  • София
  • Мнения: 311
Добре дошли в тема 4 за родените през декември 2022 г. бебоци.

Нека малките сладури са здрави, спят добре, хапват безпроблемно и носят много радост на родителите си Revolving Hearts



Полезна информация и линкове



Въвеждане на храни по месеци (има много други вариации на тази таблица, но за ориентир; взех я от друга тема във форума):



Захранването – кога, как, с какво и колко

Захранване, водено от бебето

Рецепти за домашни пюрета и каши

Захранване - въпроси и отговори - тема 14

Калкулатор за растежни скокове

Развитие и грижи за бебето по месеци

За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 105

Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 11



Бебчетата на темата

02.10.2022 мама MM happiness с бебоци Сорая Ribbon,  Доминик Blue Heart и Матео Blue Heart
08.11.2022 мама Krispy_ Blue Heart
09.11.2022 мама Kaderay27 с бебе Айлиз Ribbon
10.11.2022 мама Vesito0o с бебоци Никола Blue Heart и Станимир Blue Heart
17.11.2022 мама pepinna Ribbon
20.11.2022 мама Зорница Аврамова с бебе Мария Ribbon
20.11.2022 мама tani_87@abv.bg с бебе Ивета Ribbon
22.11.2022 мама Chereshkaa Blue Heart
23.11.2022 мама munepiue с бебе Никола Blue Heart
26.11.2022 мама DidPib с бебе Георги Blue Heart
26.11.2022 мама Marina12 с бебе Андрей Blue Heart
27.11.2022 мама -Flame- Ribbon
28.11.2022 мама Altaya с бебе Емили Ribbon
29.11.2022 мама Tiffany А с бебе Ралица Ribbon
01.12.2022 мама Dzhavdzhilska с бебе Анна Ribbon
01.12.2022 мама Steliqna89 с бебе Томас Blue Heart
01.12.2022 мама IRusinova с бебе Матей Blue Heart
01.12.2022 мама boredpanda9 с бебе Орлин Blue Heart
02.12.2022 мама Edelvais123 Blue Heart
02.12.2022 мама LORA88 с бебе Владимир Blue Heart
02.12.2022 мама Викиту с бебе Даниел Blue Heart
02.12.2022 мама Jencheto1 с бебе Вяра Ribbon
02.12.2022 мама Moni_Spinelli с бебе Виктория Ribbon
03.12.2022 мама ana.987 с бебе Момчил Blue Heart
03.12.2022 мама DanielaDAndonova с бебе Боян Blue Heart
05.12.2022 мама rolzet с бебе София Ribbon
06.12.2022 мама Blondy23 с бебе Антонина Ribbon
06.12.2022 мама Ванеса93 с бебе Лара Ribbon
07.12.2022 мама Кестенче3453 Blue Heart
07.12.2022 мама LasTShaDe с бебе Николай Blue Heart
07.12.2022 мама Михаела 🍀 с бебе Божидара Ribbon
09.12.2022 мама elistoy с бебе Изабела Ribbon
09.12.2022 мама IrenB с бебе Ронина Ribbon
10.12.2022 мама venity m с бебе Калоян Blue Heart
11.12.2022 мама Tortelina с бебе Анелия Ribbon
11.12 2022 мама hrisp7298 с бебе Евелин Ribbon
12.12.2022 мама Zhennia30 с бебе Силвена Ribbon
12.12.2022 мама Butterfly_Lilly с бебе Елена Ribbon
12.12.2022 мама Rozovka93 с бебе Георги Blue Heart
12.12.2022 мама Cveti_93 с бебе Петя Ribbon
14.12.2022 мама Владислава Димитрова с бебе Борислав Blue Heart
15.12.2022 мама ~Belle с бебе Никол Ribbon
15.12.2022 мама Mushica с бебе Михаил Blue Heart
15.12.2022 мама Miriaam с бебе Савана Ribbon
15.12.2022 мама Nadejda_2022 с бебе Дарина Ribbon
15.12.2022 мама meri.d.3 с бебе Йоана Ribbon
15.12.2022 мама Илития Blue Heart
16.12.2022 мама SunshineSt Ribbon
17.12.2022 мама Nelinka_30 с бебе Тиана Ribbon
19.12.2022 мама Miriamm с бебе Билял Blue Heart
19.12.2022 мама kristina112233 с бебе Христо Blue Heart
19.12.2022 мама Muflon с бебе Росен Blue Heart
20.12.2022 мама Александра1911 с бебе Самуил Blue Heart
23.12.2022 мама ZiggyStardust Blue Heart
24.12.2022 мама Wanderers с бебе Кристина Ribbon
25.12.2022 мама Elvivas с бебе Владислав Blue Heart
28.12.2022 мама Estell88 с бебе Явор Blue Heart
31.12.2022 мама AleksandraK с бебе Яна Ribbon

Предишни теми:
Тема 1
Тема 2
Тема 3


# 1
  • Мнения: 1 277
Благодаря за новата Тема, Зиги!🥰❤️🌷
Веси, вирус ли е това чудо? Бързо възстановяване🙏🍀
Кестенче, все добри новини! Хайде отдъхнете си вече❤️
Аз всичко ям и всичко пия🤣🤣🤣. Пуйката няма да я мисля сега но ще я дам в един момент. Нейното месо е полезно много по принцип.
Тифи, купих пиле и пуйка на Плазмон за проба но то е много малко количество гледам в бурканчето, само 30%. Опитах пилето...еми гадно ми е, а и не е чисто месо, а с оризова каша. Как да е, аз не искам да давам от буркани и това е. Знаете ме вече🙃☺️🤣

# 2
  • Мнения: 556
Записвам се и аз ! Blue Heart
Аз само зелени подправки и заек не ям , всичко друго ям без проблем . ММ не яде бяло , саламурено сирене , като разбрах в началото бях в шок. Не знаех че има хора които не обичат сирене. Така че малкия ще го натискам за такива неща.
Аз не се впрягам много за био зеленчуци, плодове и месо . Така и така ще яде от нашата храна след година две , дето се вика пясък ще ядат Grinning Достатъчно е месото да е от доверена месарница , а плодове и зеленчуци гледаме все сезонни да взимаме , примерно тиква ще му дам чак на есен , ягодите няма да ги дам сега , но ще замразя и ще дам като пюре или в печиво за напред.

# 3
  • Мнения: 615
И аз съм в новата тема Simple Smile

Веси, какво е това чудо при вас. Не ви върви. Оправяйте се бързо.

Кестенче, много се радвам,че се е оправило лицето на малкия,че онази снимка, която изпрати беше много страшна и на детето със сигурност му е било много дискомфортно. А как са нещата със съня при вас? Оправиха ли се вече с консултанта?

# 4
  • Мнения: 556
То стана по зле отколкото на снимката. От понеделник до четвъртък лицето му стана на огромни плюски , които той разраняваше , беше започнала и гушката му и ръцете му да почервеняват и разраняват. Сега почти нищо му няма , само по дясната бузка остана малко , но там беше най зле и то до ден, два ще се оправи.
Със съня му станаха неща , които дори не можех да си мечтая. Най добрите ми похарчени пари са за този Коучинг. При положение , че не успях да спазя инструкциите много добре , нито режима успявам като хората да спазя , хора аз се наспивам. И дневните дремки и разходките и режима , съня абе всичко се оправи. ММ е изненадан колко бързо го приспивам. Няма вече люлеене , клатене , дондуркане , нощни събуждания по 100пъти. Има какво да се желае още , но пак казвам , аз особенно първите две седмици не спазвах режима добре , защото свекърва ми бяха тук , после девера ми и все спа на различни места , по различно време . Преди малкия издържаше час и половина будуване , а то се оказа заради лошия нощен сън че е бил все изморен и кисел. Сега е супер весел , издържа по 2,5 часа буден. Абе колкото и да хваля консултантката ѝ е малко.

# 5
  • Вестерос
  • Мнения: 38 198
Мерси за темата! :*

Веси, да се оправяте бързо! И бебчетата да са добре, без болници! Hug

Кестенче, радвам се, че се е открил проблема!

Ваня
, аз доколкото разбрах на плазмон се давало или цялото или половината, тъй като нали 10% от пюрето трябва да е месото и затова тези на плазмон имали и друго вътре. Не съм чела съдържание, нямам идея.

Аз въведох всички стартови зеленчуци. Остана бял морков, но по-нататък. От понеделник ще давам вече жълтък. Мисля да въведа и банан.

# 6
  • Мнения: 1 277
Може ли да видя вашите барбарони?! Искам да купя и се чудя какъв да взема🤔

# 7
  • Мнения: 578
Може ли да видя вашите барбарони?! Искам да купя и се чудя какъв да взема🤔

Аз моите ги продадох вече. Много ми се струват големи бебоците за барбарони. Иначе бяха удобни, ставаха за игра, но за кратко. Понякога ги храних на тях.
Да ви се оплача, моите вече не искат мляко. Педиатъра каза диета и само мляко. Обаче не искат млякото стискат устички и се цупят. Като дам пюрето хапват. Сутрин едва едва изпиват 100мл. После пак след 4 часа търсят пюре. След това СЗ и вече преди лягане мляко. Не са ли малко 4 хранения?

# 8
  • Мнения: 1 277
Веси, къде ги слагаш да седят тогава? Нали вече трябва да ги слагаме седнали и за това се носочих кэм барбарон. Греша ли?
Само 4 пъти на ден ли ядат? Ми не знам, ние още ядем 6 пъти.

# 9
  • Мнения: 578
Веси, къде ги слагаш да седят тогава? Нали вече трябва да ги слагаме седнали и за това се носочих кэм барбарон. Греша ли?
Само 4 пъти на ден ли ядат? Ми не знам, ние още ядем 6 пъти.

Това от няколко дни. Може и  да е от повръщането. Ще видим следващите дни как ще е. Слагам ги в столчетата за хранене. Почти цял ден са там. Играчки им нареждам на таблите. Иначе такива ни бяха барбароните.

# 10
  • Мнения: 120
Честита ни тема. И аз се записвам.

Веси,бързо оздравяване.

Мами,как преспивате бебоците? Аз не знам как научих Яна на ръце,но искам да я отвикна..вие как се справяте? Само като усети кошарата и се събужда...

# 11
  • Мнения: 556
Алекс трик от консултантката по сън , който много ми помогна. Когато слагаш бебето на ръце ( в поза люлка предполагам) сложи една голяма много тънка възглавница или пелена , тънко одеалце между бебето и между теб . Не знам дали го обясних добре. Значи слагаш пеленката и така взимаш бебето , задължително да има пелена и под главичката си и между вас. Така като го слагаш в кошарата няма да се разбужда , защото неговата топлина остава на пелената. Представи си заспала си , стоплила си си мястото и изведнъж бамм студен чаршав. Когато го сложиш в кошарата вече можеш леко да оправиш плата , за да не идва върху нослето му , но да продължава да спи върху нея , не се мъчи да го вземеш. Като си изкарваш ръката която се пада под главичката , изкарай я нагоре , а не цялата ти ръка да минава под главата на бебето. Дано да съм обяснила добре. Аз като го взимам на ръце първо слагам пелената на спалнята после отгоре бебето и така ги взимам заедно на ръце. Не е нужно да покрива крачетата , достатъчно е гръбчето и главата.  При мен имаше страхотен ефект , бебето дори не усеща че го слагам в кошарата. Аз съм с бебефон с камера и постоянно го гледам като се разбуди да не се захлупва с пелената , но до сега сме нямали такива случаи. Но за вечерното заспиване не мога да дам съвет , защото малкия спи с нас , страх ме е докато спим да е с пелена под него в кошарата. Приспивам го с пелената , после когато лягаме и ние го взимам на спалнята и махам , за да не спи с нея.
И повярвай не си научила никого да заспива на ръце. Моя до 3 месец никога не съм го люляла за да заспи и никога не е спал върху мен. Е удари ни регресията + скок в разрежа + супер грешен режим , докарахме я да се разнасяме на ръце 3 часа докато заспи.

# 12
  • Мнения: 615
Веси и ние хапваме по 6 пъти на ден още. На мен лекарката ми каза, че шестото хапване ще отпадне чак като имаме 2 или 3 заместени хранения Simple Smile
Аз Томас го слагам в столчета зя хранене, но той иска да седи хубаво,а трябва да стане на 6м да го слагам така и ми е зор през деня.

За спането много е странно на Томас не му е удобно да заспи в мен. Унася се,но не може да заспи и зя това в кошарата.  Което е плюс, но някой път ми се иска да го гушкам и да спи ама тц. Но не е до учене според мен, така че не се обвинявай Simple Smile

# 13
  • Мнения: 287
Ох ние имаме драма, Савана не е акала от два дни.. правихме упражнения, топла вана, два дни и даваме пюре от тиква.. не изглежда да я боли корема, но е леко неприятна компания. Мрънка, не си играе с играчките все нещо недоволства. Мисля утре да звъня на личната, не знам какво друго можем да направим.

Аз не приспивам, лягаме си заедно и тя си заспива с гърда/без.. просто си кротуваме, понякога и шшшшкам. Мен си ми е кеф да си спи до мен/върху мен, не ми пречи вече не е нон стоп спане, времето ми стига за всичко.

# 14
  • Вестерос
  • Мнения: 38 198
Нищо, ако и утре не се изака, ѝ направи мелимакс клизмичка половин доза.

Веси, на тази възраст пише на кутията ми на АМ 4 или 5 хранения. Рали е от третия си месец на пет хранения. Никой не ми е казвал, нито съм чела, че трябва да е на 6 и чак като заместя да са по-малко.

Общи условия

Активация на акаунт