ДЕКЕМВРИЙчето расте, скоро зъбче ще се подаде -- тема 4

  • 16 890
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 294
Моята педи каза да въвеждам всичко сега, защото е прозореца за алергиите. Изрично питах за глутена. Какво се пищисвате всички по тоя глутен? Да треперя ако въвеждам яйца, риба, миди ама от хляб и макарони?

# 31
  • Мнения: 349
Нашият педиатър каза месо и жълтък да започвам малко преди да навърши 6м (започнах с жълтъка вчера), да започвам и каши сутрин, а глутенът 7ми месец.

# 32
  • Мнения: 1 736
Аз пък не мога да разбера истерията с яйцето, алерголози са ми казвали, че жълтъкът е трудносмиалем от организма, затова се въвежда постепенно, а възможната алергична реакция е от белтъка(евентуално).

# 33
  • Мнения: 1 294
Не знам и аз вече, сто лекаря и сто майки различно казват. Да са ни живи и здрави децата пък все ще ги захраним.

# 34
  • Мнения: 563
Аз давам вода от две седмици някъде . Когато пробвах да му пробутам шише се оказа , че когато има вода по е склонен да опита. Давам му от чашка с накрайник и си я държи сам . Той по скоро го гризе , отколкото да пие. Вчера за целия ден дето я лигави е изпил 30мл. Но много и се кефи и иска задължително сам да я държи , без да му помагам.
За ергономична раница и аз се оглеждам. Трябва да е нещо което лятото да не спарва много .

# 35
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Глутенът не се ли въвежда около 8м.? Педиатрите не ви ли казват на консултациите кое-как? Сега, като отида, ще ми каже да въведа кашите, другия месец глутена и така...
в 7 м знам аз се въвежда глутен, а от 8 м закуска с кускус или попара.
Днеска й дадох жълтък за пръв път. Изяде 140 гр пюре само, вчера без него изяде почти 180" гр. Сега се чудя всеки ден ли да го давам или през ден.

# 36
  • Мнения: 163
Не е съвсем така. Поне от моя личен опит с баткото. При въвеждането на глутена с него имах сериозни проблеми. За щастие няма Цьолиакалия, но дълга време имаше непоносимост към глутен и бе на безглутенови диета. Така че лично аз с глутена ще внимавам много повече, отколкото с риба и яйца.


Моята педи каза да въвеждам всичко сега, защото е прозореца за алергиите. Изрично питах за глутена. Какво се пищисвате всички по тоя глутен? Да треперя ако въвеждам яйца, риба, миди ама от хляб и макарони?

# 37
  • Мнения: 1 294
Не знам дали знаете но глутенова непоносимост се доказва не с популярните кръвни тестове, а само с биопсия на дванадесетопръстника.

# 38
  • Мнения: 163
Направихме всички необходими изследвания, които ни назначиха в детската болница “Иван Митев”. В никакъв случай не съм проявявала своеволие. И слава Богу, че отидохме в София, защото тук в Стара Загора не обърнаха кой знае какво внимание. Непоносимостта, за щастие и при нас, се израства в повечето случаи. Но дълго време трябваше да спазваме специален режим на хранене.
Не знам дали знаете но глутенова непоносимост се доказва не с популярните кръвни тестове, а само с биопсия на дванадесетопръстника.

# 39
  • Мнения: 171
Здравейте в новата тема!
Днес моето момче такъв номер ни спретна 😁 ! Заспа в 8, уж за стандартна 20 минутна дрямка, като всяка вечер, но този път за нощен сън. По анцунг и с намазана с крем за крусти главичка. Бре говорих му, побутвах го, не и не. Накрая му съблякох горнището, белким се събуди да го изкъпем и преоблечем за сън - не! Не, ама остана по къс ръкав, а според мен е хладно още за по къс ръкав.
Е преди малко се събуди и както му бяха топлички ръчичките докато го проверявах студено ли му е, като се събуди и го пипнах - студени! Дано само не е настинал. Яде и сега го мъча пак да го приспивам, а той ми се усмихва 😆
По повод приспиването, от известно време не иска на ръце (йеее!). Имаме си ритуал. Чета му приказка в рими - мноого го успива. После лягаме двамата на спалнята, настрани един към друг, моето лице е допряно до главата му, с една ръка полюшвам телцето му и шшшш-кам близичко до него. За нула време заспива, ей така настрани. После си се обръща по гръб. Денем го оставям на спалнята да спи, но вечер го местим в кошарката.
Бибероните залъгалки за след 6м са му големи, не ги ще.
От няколко дни имаме ново 20-"хапе" си долната устна.

Всички болнички да оздравяват!

Последна редакция: вт, 23 май 2023, 01:19 от Mushica

# 40
  • София
  • Мнения: 319
Flame, и ние се чудим как да предлагаме успешно вода, като малкият шише така и не прие. Днес ще ходя за неразливни чаши, ще взема 2-3 вида да го пробваме дали ще има интерес.

# 41
  • Мнения: 102
И моето момче от 3 дена си хапе долната устна . Четох, че може да е защото ше порастне долно зъбче, но може и вреден навик да остане. И си мисля, че това май е по- кофти от биберон или пръсти...дано е временно.



Здравейте в новата тема!
Днес моето момче такъв номер ни спретна 😁 ! Заспа в 8, уж за стандартна 20 минутна дрямка, като всяка вечер, но този път за нощен сън. По анцунг и с намазана с крем за крусти главичка. Бре говорих му, побутвах го, не и не. Накрая му съблякох горнището, белким се събуди да го изкъпем и преоблечем за сън - не! Не, ама остана по къс ръкав, а според мен е хладно още за по къс ръкав.
Е преди малко се събуди и както му бяха топлички ръчичките докато го проверявах студено ли му е, като се събуди и го пипнах - студени! Дано само не е настинал. Яде и сега го мъча пак да го приспивам, а той ми се усмихва 😆
По повод приспиването, от известно време не иска на ръце (йеее!). Имаме си ритуал. Чета му приказка в рими - мноого го успива. После лягаме двамата на спалнята, настрани един към друг, моето лице е допряно до главата му, с една ръка полюшвам телцето му и шшшш-кам близичко до него. За нула време заспива, ей така настрани. После си се обръща по гръб. Денем го оставям на спалнята да спи, но вечер го местим в кошарката.
Бибероните залъгалки за след 6м са му големи, не ги ще.
От няколко дни имаме ново 20-"хапе" си долната устна.

Всички болнички да оздравяват!

# 42
  • Мнения: 563
Някой знае ли колко време след антибиотик мога да започна захранване? Днес е последния ден и мислех на 1.юни да захраня . Сега се двоумя дали да не изчакам малко . Ще са минали точно 8 дни след даването на последната доза.
Днес за пръв път малкия падна. Аз плаках повече от него. Оставих го сутринта  посредата  на спалнята ни , кошарата беше от едната страна на леглото , прилепена за нашето легло. Отидох до тоалетната , уж имаше и възглавници от двете му страни. Как я е бутнал кошарата ( тежка , голяма , дървена) , как не чух падането не знам. Чух само да плаче и го намерих на пода по корем. Ударил се е и на нощното ми шкафче. Плака точно 1 минута след като го взех на ръце. После си видя хавлийката и се протегна към нея , започна да ѝ гука. После се смя доста , гука си , гали ме докато аз плача. Вчера пък си тупна главичката на активната гимнастика . Беше седнал в мен , с лице към мен и как залитна и се отскубна от ръцете ми , не знам , стана за секунди и падна на зад. Плака доста повече от днес . Леко му се зачерви главичката отзад , но нищо му нямаше. На мен без малко да ми спре сърцето днес като падна. ММ много се притесни , нищо не ми каза , но виждам че много ми се ядоса. За какво трябва да следя днес? Не съм звъняла на педито , ама дали пък да не го закарам до кабинета?

# 43
  • Мнения: 1 736
Наблюдавай зениците, за отпадналост, повръщане. Не се притеснявай, бебетата са жилави, рядко има последици

# 44
  • Мнения: 163
Тези от вас, които са давали безглутеновите натрошени бисквити с плодово пюре - като нова храна ли ги въведохте или директно? И с какво комбинирате кашата от Елда Confused

Общи условия

Активация на акаунт