ДЕКЕМВРИЙчето расте, скоро зъбче ще се подаде -- тема 4

  • 16 885
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 204
Ние също често хапваме по 4 пъти на ден , ако се събуди вечер понякога стават 5 , нямам проблем , наддава си и расте , на 5м и 2 седмици сме

# 16
  • Мнения: 625
Относно това,че не се изхожда. Една приятелка ми беше казала трик да правя млякото по-рядко,т.е да сложа 10 мл повече вода. Правила съм го 2-3 пъти само,че по 5мл,не 10 и при нас действаше Simple Smile

# 17
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Или просто да се дава вода на бебето.

# 18
  • Мнения: 591
Веси, къде ги слагаш да седят тогава? Нали вече трябва да ги слагаме седнали и за това се носочих кэм барбарон. Греша ли?
Само 4 пъти на ден ли ядат? Ми не знам, ние още ядем 6 пъти.


Значи е ок. Имам заместен обяд и СЗ. И две хранения с мляко. Не го искат вече. Писна им 6 месеца. Ние вече сме на Хип 2 номер и може да има съставки, които да ги засищат и да не искат толкова често.

# 19
  • Мнения: 1 294
Веси, гледай си децата как си знаеш. Хубово е даже, че си само с 4 хранения но гледай да са разнообразни. Ето ти идея за следобяд- тиква с кус-кус на пюре, стана супер, само малко вода сложих. И така може с всякакъв плод. Сваряваш си кус-куса, правиш порции във фризера и после само вадиш и пасираш с плод поне за два дни.
Кой пита колко струват тортите за 6м? Нашата излезе 75лв🎂

# 20
  • Мнения: 563
Идвам да споделя за съня на бебо. Днес за първа дрямка заспа сам в кошарата с леко потупване и бял шум разбира се. Заспа без рев , без люлеене и гърда. Сега остава да затвърдим режима , че и за напред да нямаме такива проблеми. Още не мога да повярвам , че отмина проблема му със съня. ММ изобщо не вярваше , че ще се получи , но ето че става лека полека. Снощи спа в кошарата непробудно , а аз гледах тавана и без под напрежение. Толкова съм свикнала да се буди постоянно , да плаче и да не спи, че го проверявах през половин час дали диша Grinning
Малкия започна да сяда , а мен това ме плаши. Вече е на 5++ и си сяда детето. Снощи го къпахме и не иска да лежи във ваната , а се изправя сам и си сяда в нея , като се държи за стените ѝ и отказва да стои легнал. Плацика се вътре седнал , рита, смее се . Шезлонга го махнахме , защото и там сяда , а така тежестта остава напред и ме е страх да не се обърне заедно с него. Вие оставате ли ги да сядат ? Аз още го бутам да легне , но той дори не иска да е полу седнал , а иска да си е по дупе.

# 21
  • Мнения: 1 736
Кестенче, радвам се, че проблемите с кожата и съня отшумяват. Пробвах хитринката с пелената за сегашната дрямка, получи се, благодаря! Ние нямаме проблеми със съня и приспиването, но често се буди при оставяне в кошарата. Емили вече си седи почти сама. Педиатърът каза, че щом се обръща сама и сама се набира да стане, да си я оставям седнала в мен, така и правя. Не съм подпирала с възглавници, не съм я слагала в барбарони и т.н. Дори вече прави първи опити за лазене - назад е по-успешно, отколкото напред, но все пак.
Захранването върви, но количеството, което изяжда е малко, едва-едва 1бурканче от 80мл. А снощи се захрани сама с банан. Ходихме да пазаруваме и ламята Спаска в мен се обади, обелих си един банан(Емили беше в слинга), разсеях се, докато ММ товареше багажа в колата и усещам някаква странна съпротива в ръката си, поглегждам, а едно мишле подало уста и гризка от банана. Беше много забавно.
Имам 2 въпроса: 1) Оглеждате ли се вече за раници? Слингът става много разтеглив докато я нося, явно вече натежава. Не мога да ходя до София да пробвам, а не искам да поръчвам на сляпо. Някои от популярните бебешки марки предлагат и ергономични раници и по описание са различни от кенгурото, но може ли да им се вярва? В темите за бебеносене ги отричат, но пък каква е причината не се споменава.
2) Сменихте ли залъгалките за след 6м? Притеснява ме големината и дали ще свикне с нея лесно. Емили трудно се научи  с първата и към днешна дата не е много много употребявана, но не искам мен да ме ползва за залъгалка.

# 22
  • Мнения: 349
И аз се включвам в темата, както и в търсенето на ергономична раница. Ние имаме подарък нещо такова, но не мога да разбера кенгуру ли е или не, затова още си ползвам слинга отвреме навреме.

Моята госпожица не е много едра (6.5кг, 66см) и макар че в събот прави 6м, не съм вземала още по-големи биберони, понеже тези засега са ѝ супер.

И нашата “половин” торта излезе към 70лв.

А кърмените бебоци, които още не са пили нищо от шише с биберон, как мислите да им предложите вода? Аз съм взема чаша с човка, но не знам дали е подходящо за първо предлагане и още не съм дала да пробва.
 

# 23
  • Мнения: 591
Кестенче, радвам се, че проблемите с кожата и съня отшумяват. Пробвах хитринката с пелената за сегашната дрямка, получи се, благодаря! Ние нямаме проблеми със съня и приспиването, но често се буди при оставяне в кошарата. Емили вече си седи почти сама. Педиатърът каза, че щом се обръща сама и сама се набира да стане, да си я оставям седнала в мен, така и правя. Не съм подпирала с възглавници, не съм я слагала в барбарони и т.н. Дори вече прави първи опити за лазене - назад е по-успешно, отколкото напред, но все пак.
Захранването върви, но количеството, което изяжда е малко, едва-едва 1бурканче от 80мл. А снощи се захрани сама с банан. Ходихме да пазаруваме и ламята Спаска в мен се обади, обелих си един банан(Емили беше в слинга), разсеях се, докато ММ товареше багажа в колата и усещам някаква странна съпротива в ръката си, поглегждам, а едно мишле подало уста и гризка от банана. Беше много забавно.
Имам 2 въпроса: 1) Оглеждате ли се вече за раници? Слингът става много разтеглив докато я нося, явно вече натежава. Не мога да ходя до София да пробвам, а не искам да поръчвам на сляпо. Някои от популярните бебешки марки предлагат и ергономични раници и по описание са различни от кенгурото, но може ли да им се вярва? В темите за бебеносене ги отричат, но пък каква е причината не се споменава.
2) Сменихте ли залъгалките за след 6м? Притеснява ме големината и дали ще свикне с нея лесно. Емили трудно се научи  с първата и към днешна дата не е много много употребявана, но не искам мен да ме ползва за залъгалка.

Аз смених залъгалките, не е много голяма разликата, но не ги искат. Добре, че не съм хвърлила старите и още давам тях като ги приспивам.

# 24
  • Мнения: 296
Ние сме с ергономична раница от известно време,ергобейби доволни сме много баща и я носи повече от мен даже

Имахме за няколко дни тула стандарт, тя ми се стори по-лесна за слагане. Но тази на ергобейби има повече функции за това взехме нея.
https://ergobaby.eu/baby-carrier/original

Вода и предлагаме от две три седмици с шише ( кърмено бебе е) и не е особено успешно, тя не знае какво да прави с шишето.. ще опитваме с чаша скоро

# 25
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Веси, гледай си децата как си знаеш. Хубово е даже, че си само с 4 хранения но гледай да са разнообразни. Ето ти идея за следобяд- тиква с кус-кус на пюре, стана супер, само малко вода сложих. И така може с всякакъв плод. Сваряваш си кус-куса, правиш порции във фризера и после само вадиш и пасираш с плод поне за два дни.
Кой пита колко струват тортите за 6м? Нашата излезе 75лв🎂
Кускус е глутен. Първо трябва да се въведе глутен. Аз бих го давала за закуска, а не за СЗ.

Купила съм биба за след 6 м, другата седмица прави и ще ѝ ги дам. Както и за шишетата взех за 6 м. Купих и ѝ чаша да пие сама вода и ще почнем да се учим скоро с нея. За сега е още с едни 3-6 м, които взех, дадох ѝ ги в края на 4-тия.

Колкото до стоенето тя се набира и в шезлонга, и в коритото. Но не може да стои сама още. В мен я вземам седнала. В стола за хранене е полуседнала, както и понякога в количката. Като е легнала и си дам ръцете се набира сама до седналост. НО един път пробвах и се килна настрани. Не е и пропълзяла, само опити на място прави, ама аз не я и слагам на пода. Даже прибрах и активната гимнастика.

Последна редакция: пн, 22 май 2023, 13:12 от Tiffany А

# 26
  • Мнения: 1 736
Аз също не я слагам много на пода, повече е на спалнята.Дори си напомням да я слагам по-често, че каката лазеше само на меко, на пода не искаше.
Вода давам от шише-не знае какво се прави, предлагам и от малка стъклена чашка, и на нея се мъчи. За сметка на това, пие с охота от душа🤭

# 27
  • Мнения: 120
Супер идея. Много благодаря! Ще пробвам и ще кажа как е при нас 😁

Алекс трик от консултантката по сън , който много ми помогна. Когато слагаш бебето на ръце ( в поза люлка предполагам) сложи една голяма много тънка възглавница или пелена , тънко одеалце между бебето и между теб . Не знам дали го обясних добре. Значи слагаш пеленката и така взимаш бебето , задължително да има пелена и под главичката си и между вас. Така като го слагаш в кошарата няма да се разбужда , защото неговата топлина остава на пелената. Представи си заспала си , стоплила си си мястото и изведнъж бамм студен чаршав. Когато го сложиш в кошарата вече можеш леко да оправиш плата , за да не идва върху нослето му , но да продължава да спи върху нея , не се мъчи да го вземеш. Като си изкарваш ръката която се пада под главичката , изкарай я нагоре , а не цялата ти ръка да минава под главата на бебето. Дано да съм обяснила добре. Аз като го взимам на ръце първо слагам пелената на спалнята после отгоре бебето и така ги взимам заедно на ръце. Не е нужно да покрива крачетата , достатъчно е гръбчето и главата.  При мен имаше страхотен ефект , бебето дори не усеща че го слагам в кошарата. Аз съм с бебефон с камера и постоянно го гледам като се разбуди да не се захлупва с пелената , но до сега сме нямали такива случаи. Но за вечерното заспиване не мога да дам съвет , защото малкия спи с нас , страх ме е докато спим да е с пелена под него в кошарата. Приспивам го с пелената , после когато лягаме и ние го взимам на спалнята и махам , за да не спи с нея.
И повярвай не си научила никого да заспива на ръце. Моя до 3 месец никога не съм го люляла за да заспи и никога не е спал върху мен. Е удари ни регресията + скок в разрежа + супер грешен режим , докарахме я да се разнасяме на ръце 3 часа докато заспи.

# 28
  • Мнения: 1 294
Ние купихме две нови залагалки за след 6м.определено е по-добре с тях, другите са му малки и падат лесно от устата. Тази седмица ще купувам последно единицата от нашето мляко и другата минаваме на двойката. Аз глутена го въведох точно с кус-кус.

# 29
  • Мнения: 1 736
Глутенът не се ли въвежда около 8м.? Педиатрите не ви ли казват на консултациите кое-как? Сега, като отида, ще ми каже да въведа кашите, другия месец глутена и така...

Общи условия

Активация на акаунт