ДЕКЕМВРИЙчето расте, скоро зъбче ще се подаде -- тема 4

  • 16 882
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 210
Кестенче, спокойно следи само за тези признаци. И при нас се случи, както каза ти 1 минута рев и после смях, но и аз като теб доста си поплаках. Трябва да внимаваме, но няма как и постоянно да сме залепени до тях, случват се такива работи. Ще пораснат по-бързо 🤗
Някой знае ли колко време след антибиотик мога да започна захранване? Днес е последния ден и мислех на 1.юни да захраня . Сега се двоумя дали да не изчакам малко . Ще са минали точно 8 дни след даването на последната доза.
Днес за пръв път малкия падна. Аз плаках повече от него. Оставих го сутринта  посредата  на спалнята ни , кошарата беше от едната страна на леглото , прилепена за нашето легло. Отидох до тоалетната , уж имаше и възглавници от двете му страни. Как я е бутнал кошарата ( тежка , голяма , дървена) , как не чух падането не знам. Чух само да плаче и го намерих на пода по корем. Ударил се е и на нощното ми шкафче. Плака точно 1 минута след като го взех на ръце. После си видя хавлийката и се протегна към нея , започна да ѝ гука. После се смя доста , гука си , гали ме докато аз плача. Вчера пък си тупна главичката на активната гимнастика . Беше седнал в мен , с лице към мен и как залитна и се отскубна от ръцете ми , не знам , стана за секунди и падна на зад. Плака доста повече от днес . Леко му се зачерви главичката отзад , но нищо му нямаше. На мен без малко да ми спре сърцето днес като падна. ММ много се притесни , нищо не ми каза , но виждам че много ми се ядоса. За какво трябва да следя днес? Не съм звъняла на педито , ама дали пък да не го закарам до кабинета?

# 46
  • Мнения: 171
Мики днес за секунди, само се обърнах да му направя млякото и се обръщам, той по корем в края на дивана и ми се ухилил щастливо 😁😁😁! Е да ама още едно завъртане и щеше да е на пода.... Не знам оттук на сетне как ще е, очите на 200!

# 47
  • Мнения: 1 736
Слагайте ги на земята, когато трябва да ги оставяте, или в кошарката им. Аз така правя. Simple Smile

# 48
  • Мнения: 625
Ох ще падат няма как Sad
Но и аз като Алтая го оставям на килимчето там се обръща по корем и като му писне или се измори започва да реве,че не го обръщам 😆

# 49
  • Мнения: 1 736
То и на земята си удрят главите, ма не е като да падне от високо.
Намерих ù подходяща чаша за вода - малка, квадратна, рекламна на уиски, голяма колкото тези за шотове. Днес пи от такава и интересното  е, че при предлагането още, пи като голям човек.

# 50
  • Мнения: 1 294
Кестенче, знам как се чувстваш, защото го преживях и ти казвам, да не го мислиш въобще. Важно е детето да му няма нищо сериозно. Матей нали падна от дивана преди време и аз много се обвинявах но важно е детето да е добре. От тогава и аз вече на земята го слагам или закопчан на столчето, като излизам от стаята. Според мен си го захранвай вече и без това поне седмица ще даваш по лъжичка две три.
Алтая, дай линк към чашата😀
Днес дадох лилав картоф и се оказа попадение. Много се хареса😀.

# 51
  • Мнения: 169
Билял вече е на 5 месеца и от вчера започнахме със захранването ☺️ днес бяхме на консултация и личната ми каза след зеленчуците да продължавам с плодове без каши, както и да се опитам да махна нощното хранене, защото много наддава. Роден е на 19.12 - 3.930, а днес беше 9.270.

Може ли тези които не давате каши да споделите как продължавате след като сте въвели достатъчно зеленчуци и имате заместено хранене?

# 52
  • Мнения: 1 736

Алтая, дай линк към чашата😀
Давам снимка, ама за протокола- ползвам чашите само, че питиетата отдавна отсъстват от моето ежедневие.

# 53
  • Мнения: 65
Благодаря за темата

# 54
  • Мнения: 562
Момичета благодаря ви , много ме успокоихте! Hug То беше повече шок за мен , малкия е добре.  Днес цял ден го приспивах в кошарата. Леко тупкам по гръбчето и е готов за точно 2 минути. Спи по корем , което аз не му го позволявах до сега , но консултантката каза да опитам, щом той сам си се върти без проблем значи нямало страшно и наистина по корем му е най удобно май да спинка.
От чаша за шот и аз съм давала , но леко ме притеснява да не го заболи венеца , защото започва да я хапе. Той сяда вече доста добре , оставих го ,щом иска да е седнал така да е и се оказа че ако аз не се намесвам той си сяда доста стабилно. В издирване съм на спални чували , но не знам дали Тог 1 или 1,5 да е . Вече е доста топло и тази вечер спи с много тънка пеленка завит , което на мен не ми харесва. В чувалче ще ми е по спокойно.
Алтая на мен пък както не пиех преди бремеността, така сега само за алкохол мисля. Тогава с цялото това повръщане само алкохол ми беше в главата. От тогава пропих бира , а не близвах преди . Сега много ми се услажда. Казах на ММ , като отбия малкия ще си взема шейкър и хубави чаши за коктейли . Работила съм като барманка и сервитьорка и сега само идеи за коктейли са ми в главата. Joy Отслабнала съм с още 1кг . Вече съм по слаба ( с 1кг ) от преди да забременея , но това коремче си стои. Долната част на корема ми е някак отпуснато , само с тренировки ще се оправи , но нямам абсолютно никаква мотивация.
Мириам Бора е роден 3370 изписан от болницата 3140 , само кърмен и още не захранен , последно беше 8500 някъде преди 2 седмици. Изглежда си нормално детето. Не мисля че има място за притеснение. Вие с таткото как сте ? Високи , едри?

# 55
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Скрит текст:
И моето момче от 3 дена си хапе долната устна . Четох, че може да е защото ше порастне долно зъбче, но може и вреден навик да остане. И си мисля, че това май е по- кофти от биберон или пръсти...дано е временно.



Здравейте в новата тема!
Днес моето момче такъв номер ни спретна 😁 ! Заспа в 8, уж за стандартна 20 минутна дрямка, като всяка вечер, но този път за нощен сън. По анцунг и с намазана с крем за крусти главичка. Бре говорих му, побутвах го, не и не. Накрая му съблякох горнището, белким се събуди да го изкъпем и преоблечем за сън - не! Не, ама остана по къс ръкав, а според мен е хладно още за по къс ръкав.
Е преди малко се събуди и както му бяха топлички ръчичките докато го проверявах студено ли му е, като се събуди и го пипнах - студени! Дано само не е настинал. Яде и сега го мъча пак да го приспивам, а той ми се усмихва 😆
По повод приспиването, от известно време не иска на ръце (йеее!). Имаме си ритуал. Чета му приказка в рими - мноого го успива. После лягаме двамата на спалнята, настрани един към друг, моето лице е допряно до главата му, с една ръка полюшвам телцето му и шшшш-кам близичко до него. За нула време заспива, ей така настрани. После си се обръща по гръб. Денем го оставям на спалнята да спи, но вечер го местим в кошарката.
Бибероните залъгалки за след 6м са му големи, не ги ще.
От няколко дни имаме ново 20-"хапе" си долната устна.

Всички болнички да оздравяват!
Рали много отдавна си хапе устната, ама ни един зъб. От седмица си търка яростно венците където свари.

Кестенче, как е бебчо? Ох така като казваш и аз Рали я оставям на спалнята с възглавници, ама ще спирам вече. Спи иначе в 1 тог вече.

Алтая
, моята си пие от шише вода, но все ме крада как пия от чаша. В банята я поливам с едно канче, на чаша прилича и все посяга да пие от нея. Аз ѝ купих чаша преходна с мек накрайник. Другата седмица ще я пробвам  с нея.

Мириам, след зеленчуци, въведох круша, давам я между третото и четвъртото хранене, че да издържи 4 часа, а да не иска на три. Ще вкарвам ябълка и банан. Иначе като стане на 5++ му вкарай жълтък 1/4, 13 минути се вари яйцето след кипване на водата. Аз вече вкарах. Сега на 6 като стане ще почна с месото. Кашите чак на 6++ мисля.

Последна редакция: ср, 24 май 2023, 01:02 от Tiffany А

# 56
  • Мнения: 57
Здравейте, момичета, да ни е честита новата тема и дано тези зъбки никнат по-безболезнено. Казвам го, защото се видях в чудо няколко дни от това зъбоникнене. Явно много я боли малката. Голям рев му удря. А лошото е, че си личи, че я боли. При нас камилията и осадента не помогнаха и вчера взех от аптеката крем с лидокаин и видях, че има облекчение. Мажа сутрин и вечер, и днес детето най-накрая си навакса със съня през деня.
Със захранването вървят лека-полека нещата. Аз започнах на първи. Засега само зеленчуци давам и оризовата каша. Тези дни по съвет на педиатърката ще вкарам първо жълтъка и след това месото. Може да се каже, че почти успях да заместя млякото за обяд и СЗ. Но определено не е лесно, много от нещата не й харесаха, а аз искам всичко, за което се сещам да предложа, поне да е опитала. Тиквата и пащърнакът са ни е фаворити засега.

Кестенче не се притеснявай за малкия, тепърва ще падат и ще се удрят, дано успяваме да сме наблизо и да предотвратяваме по-сериозни неща. Относно спалния чувал ние сме с 1 тог на grobag. Аз съм много доволна, но времето тук е толкова променливо, че в по-горещите дни имам чувството, че трябва да й взема още по-тънък още сега. Вкъщи температурата е около 23-24 градуса. Но в топлите и слънчеви дни се вдига с 2-3 градуса.

# 57
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
И Рали много хареса пащърнака. Слагам го на всичко вече. Аз ѝ правя по три зеленчука пюрето.

# 58
  • София
  • Мнения: 319
Да ви кажа, че имах неочакван успех с преходната чаша със силиконов накрайник. Веднага я захапа къде да играе, къде да пие вода, но и двете прави. И е доста мокър след това, но мисля да не го спирам, че да свиква с водата. Идва топло време, ще го събличам и давам шишето 😁

# 59
  • Мнения: 562
Зиги малкия както не взима шише , така тази чаша не я пуска от ръцете си. Много я харесва.
Тифани не стига че бяг сложила възглавници , но и кошарата му беше едната страна на леглото и той взел че точно от нея страна е падна.
Бора за прът път от месец и половина може би спа цяла нощ в кошарата си и се събуди само два пъти за кърмене. На мен ми беше малко тъпо , защото въпреки че все повтарях че не искам да спи в нашето легло , искам да си спи както преди сам в кошарата , явно съм свикнала да го гушкам и да е до мен. Хем се радвах , че успях да го върна в неговото му легълце , хем ми беше леко тъжно.

Общи условия

Активация на акаунт