WIZZ AIR - 38

  • 46 794
  • 769
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 3 733
А тези 20 кг само за 1 брой багаж ли е или общо тегло.Тоест може 2 бройки по 10 кг 🤔🤔🤔
Може да разделиш на 2 по 10кг. Или 5 и 15...или както е удобно, важното е да не се надвишат платените килограми.

Не можеш да си дробиш багажа, както ти скимне.
Багажът от 20 кг трябва да е побран в един куфар.
Плаща се за бройка багаж. Всяка допълнителна бройка се заплаща по съответната тарифа, която на летището е доста солена.

Можеш също да закупиш 2 куфара до 10 кг, но мисля, че 1 до 20 ще излезе по-евтино.

Най-добре е да проиграеш и двата варианта при резервация, щото Уиз за всяка дестинация имат различно вдъхновение.

Последна редакция: вт, 27 окт 2020, 22:23 от Дидичка

# 436
  • Германия
  • Мнения: 8 102
Пак научих нещо полезно, разбрала съм грешно това "Можете да чекирате до шест броя багаж....." Сиреч, ако имам две чанти по 10 кг ги опаковам заедно с фолио например и пак става 1 брой багаж с тегло 20 кг, което съм платила?

# 437
  • Мнения: 4 358
Най вероятно да, но ако се разпадне ще загубите чантата, която остане без етикет

# 438
  • София
  • Мнения: 651
Пак научих нещо полезно, разбрала съм грешно това "Можете да чекирате до шест броя багаж....." Сиреч, ако имам две чанти по 10 кг ги опаковам заедно с фолио например и пак става 1 брой багаж с тегло 20 кг, което съм платила?
Не мисля, че можеш да опаковаш няколко чанти с фолио и да мине за един брой багаж. Куфарите от 20 и 32 кг също имат ограничения в размера - 149 x 119 x 171 cm*

# 439
  • Германия
  • Мнения: 8 102
Не че съм тръгнала да го тествам на практика,  но сега сложих двете куфарчета, които принципно ползвам за по 10 кг. Едно до друго се побират в максималните размери, дадени за 20 / 32 кг.
И друго видях миналата седмица в Дортмунд,  един господин си носеше ръчния багаж в пазарска чанта от тези с ципа отгоре и не му направиха проблем.  А аз всеки път меря с рулетката, сакън раницата да не надвишава ограниченията.

# 440
  • София
  • Мнения: 3 169
Pepelyashka виждала съм го това опаковане на два куфара заедно по летищата. Обикновена ги пускат на апарата за опаковане, защото действително се получава на пръв поглед стегнато и здраво. Размерът трудно ще го превишиш, но действително ако се разкъса тази опаковка е голяма вероятността да загубиш половината багаж. А за ръчния багаж, щом влиза в клетката, какъв е проблемът в каква торба е?

# 441
  • Мнения: 1 880
Oфф момичета, един приятел ме светна за билети до Барселона от София по 10-15 лв!! Има ли някой смел от провинцията, който иска да ходим? Аз съм от Варна

# 442
  • Варна
  • Мнения: 1 098
Здравейте момичета, на мен също ми промениха билета и получих мейл, че мога да променя или да анулирам полета си, като парите ми ще бъдат върнати в wizz сметка или или по сметката, с която съм платила при резервацията на билетите. Видях, че първо трябва да  насоча парите към  профила ми и след това ще имам опция да възстановя сумата по банковата си сметка. Точно преди да натисна изпращане прекъсна връзката ми и сега не мога да намеря откъде мога да пренасоча парите от профила ми към банковата ми сметка.

# 443
  • Мнения: 2 034
Здравейте момичета, на мен също ми промениха билета и получих мейл, че мога да променя или да анулирам полета си, като парите ми ще бъдат върнати в wizz сметка или или по сметката, с която съм платила при резервацията на билетите. Видях, че първо трябва да  насоча парите към  профила ми и след това ще имам опция да възстановя сумата по банковата си сметка. Точно преди да натисна изпращане прекъсна връзката ми и сега не мога да намеря откъде мога да пренасоча парите от профила ми към банковата ми сметка.

https://wizzair.com/bg-bg/zayavka-za-preobrazuvane-na-wizz-krediti

# 444
  • Мнения: 2 836
Здравейте,
Взехмв си билети с флекс, застраховка
Съответно ни промениха с дата, която не ни устройва
Можем ли безплатно да анулираме новата дата и да искаме връщане на пари?
(полет Германия - България)
И да, започнаха да отменят... Пак мача от април/май

# 445
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Да, може. Има и тел.  в София на които, може да питате за всеки случай. В момента предвид положението е нормално да променят полети. От началото на ноември в Германия пак затварят, сега обсьждат мерките и се надяват декември да отворят.

# 446
  • Варна
  • Мнения: 1 098
Lady Vengeance, благодаря. Пишеше, че ще върнат парите до 30дни. В какъв срок обикновено ги връщат, имате ли опит в тази посока?

# 447
  • Мнения: 2 034
Lady Vengeance, благодаря. Пишеше, че ще върнат парите до 30дни. В какъв срок обикновено ги връщат, имате ли опит в тази посока?
Не, просто си запазих линка пуснат тук в темата. Имам и аз върнати пари в уиз кредит, но още не съм решила дали да си ги искам или да стоят там.

# 448
  • София
  • Мнения: 3 169
Lady Vengeance, благодаря. Пишеше, че ще върнат парите до 30дни. В какъв срок обикновено ги връщат, имате ли опит в тази посока?
Два месеца, след като им дадеш зор. Извадка от моя скорошна публикация:
 "....на 13.08.2020 ми променят статуса, изтеглят парите от уиз профила. В началото на октомври пускам жалба и на 14-ти октомври получавам превод."

# 449
  • Мнения: 1 652
На мен единия път ми върнаха в рамките на 30 дни (май месец), беше малка сума. А за края на юни и по-голяма сума, в началото на септември още нямаше никой, писах им на български във формата за оплаквания и ми върнаха сумата след три дни. И се извиниха в мейл.

Общи условия

Активация на акаунт