Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 10

  • 34 683
  • 763
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 20 168
Естествено, че ще гледа на ехограф, че даже вече трябва и на колпоскоп, при тази възраст.

# 466
  • Мнения: 2 124
След преглед винаги казвам на гинеколожката "Дано скоро не се виждаме", тя малко странно го приема, а аз просто си пожелавам да нямам повод да стигам до кабинета ѝ.
За съжаление вече над 20 г. не ми се е случвало да отида просто на профилактичен преглед - всяка година ходя поне два пъти с причина, някой път и над 4-5. Това, което ме притеснява сега, е, че и дъщеря ми май натам отива. Изчакваме до зимата и ако няма подобрение, ще трябва да вземам тежки решения.

# 467
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Тази рядко ме гледа на ехограф.
А паниката я имам след няколко инвитро опита и скапана психика от надежди и тяхното разбиване, изследвания, процедури, купища хормони... А като я сравня с доктора ми в София, който прави инвитро опитите , балкан разлика в отношението. Но нямам избор.

# 468
  • Пловдив
  • Мнения: 40 769
Ципрофлоксацин така го взе без антибиограма ли? Много си смела🙃
че що? Simple Smile
До сега никой не ми е пускал АБ...поне за такъв проблем.

Перу, всичко ще е наред! Ония опити са зад гърба ти, забрави ги! Радвай се тук и сега! Kissing Heart

# 469
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Мистик, радвам се. Ама ми остана треперенето преди преглед.

# 470
  • Мнения: 20 168
Перуника, след твоят пост си казах, че е време да отида на профилактичен преглед най-накрая, и се оказа, че гинеколога ми не работи. Един от малкото на които имах доверие, че няма да ме излъже нещо или да преекспонира нещата, та да вземе едни пари. И, ами сега ... Hushed
Ако ви се препоръчва някой за София, кажете. Thinking

# 471
  • Мнения: 3 265
perunika, имам приятелка на 47, която ми казва, че и е на 14 дни понякога. После и закъснява с 10 дни. На прегледи всичко е ок.
Аз винаги съм приемала, като ми е казвала, че това е нормално за годините и.

# 472
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Aз мога да препоръчам само репродуктивен гинеколог. Другите не ги знам.
marigold, и аз имам подобно усещане, ама да видим.
Аз изобщо се чудя как имам още цикъл (на 46). По принцип уж съм с изчерпан резерв още на 39. То, вярно, че цикъл не значи овулация, ама все пак. До еднл време е имало. Поне на фоликулометриите се виждаше.

# 473
  • Мнения: 158
Lemy, мога да препоръчам д-р Зухра Расули, преглежда в частен кабинет в Младост 1 и д-р Барбова, МЦ Медкрос (до метростанция К.Величков). За мен са добри диагностици и изключително внимателни.

# 474
  • Мнения: 4 967
Аз ходя при д-р Денчева, кабинетът й е близо до 7мо училище. Много е мила, внимателна.

# 475
  • София
  • Мнения: 1 109
Аз ходя при д-р Велев.

# 476
  • Мнения: 340
Здравейте момичета, скоро не съм влизала тук и гледам, че темата е напреднала. Нямам време да изчета всички страници, прегледах само последните две. Тази година на 2 пъти цикъла ми закъсня - веднъж с 50 дни, след това с 47 дни. Отидох на гинеколог. Слава Богу, всичко беше ОК. Той каза, че лигавицата се е излющила много добре, но това, че цикъла закъснява вече втори път, означава, че прогестерона е нисък и изписа 3-месечна терапия с Утрогестан, за да се регулира и да не се навлиза толкова бързо в менопауза /карам 49 години/. Споменах му, че имам проблеми със стомаха /миналата година имах хеликобактер и дълго време след лечението внимавах как се храня, за да не се възвърне/ и че се притеснявам да пия лекарства, той каза да приемам вагинално. Докато ме гледаше на ехограф каза, че имам силно раздути черва като при колит, едва успя да види яйчниците. Отидох на гастроентеролог заради силно подуване на стомаха и корема, което беше започнало в края на май без други оплаквания. Притесних се бактерията да не се е върнала, направих тест - отрицателен, но издуването започна да става притеснително. Гастроентероложката ме изслуша и прегледа обстойно. Заключи, че издуването е свързано с изменението на хормоните - появявали се такива неща заради непостоянното ниво на хормоните. Изписа разни неща, всички на билкова основа, но още не съм ги купила. Между другото сега е третия път, в който цикъла ми закъснява вече 45 дни, но гърдите започнаха да стават твърди и болезнени и да имам болки тук и там и го очаквам /Утрогестан не съм започнала още/.
Въпросът ми е - някоя от вас приема ли Утрогестан за регулиране на цикъла и как му се отразява?
Друго, за което бях писала преди време е косопада. Доста продължително време ми пада косата - не драстично, а системно. Сигурна съм, че причината отново са хормоните + стреса, който никак не ми липсва. Може ли да споделите, дали като сте приемали Утрогестан това влияе и на съсотянието на косата. Аз от 2 седмици пия капсули Приорин на Байер /силно препоръчани от няколко човека като изпитано средство при косопад, а в интернет прочетох, че е предимно за хормонално обусловен косопад/ и мисля, че това вече се усеща при мен. Освен това си купих шампоан Здраве форте срещу косопад, а днес дори добавих към него витамин А.
По принцип все още нямам време да си правя маски, затова ще опитам терапия чрез витамини в шампоана. Може ли да споделите опит и препоръки и в тази насока.
И последния ми въпрос - четох много мнения относно къната за боядисване на косата. Ползвах къна като младо момиче, след това през годините минах на боя поради липсата на време. Винаги съм имала не лоша коса и доскоро боите не ме притесняваха, но след този продължителен косопад и явно оредяване и изтъняване на косата, се замислям да мина на къна. Кажете нещо и в тази връзка. Интересува ме мнение от опит. Каква къна ползвате, четох, че има много различни видове с различен произход. Може ли да се намери кафяв цвят, близък до естествено кестеняво, слагате ли нещо друго в разтвора с къна и т.н.
Разбирам, че постът ми стана ужасно дълъг, но нали е против правилата да се пишат последователни постове, затова се олях в един.
Поздрави и хубаво лято!

# 477
  • Мнения: 20 168
Катерица, би ли споделила билковите неща, които са ти изписали за червата?
За къната, заповядай темата за къните:
 https://m.bg-mamma.com/?topic=1160252.new#new
Иначе аз използвам готова смес от няколко години, много съм доволна:
https://remedium.bg/henna-fox-bilkova-boya-za-kosa-tsvyat-svetlo … h100-grama-3633/p

# 478
  • Мнения: 340
Катерица, би ли споделила билковите неща, които са ти изписали за червата?
За къната, заповядай темата за къните:
 https://m.bg-mamma.com/?topic=1160252.new#new
Иначе аз използвам готова смес от няколко години, много съм доволна:
https://remedium.bg/henna-fox-bilkova-boya-za-kosa-tsvyat-svetlo … h100-grama-3633/p


Благодаря за бързия отговор. Ще прегледам линковете.
Ето какво ми изписа гастроентероложката:
1. Neo Bianacid
2. Nolpasa
3. Gaviscon Forte

Каза, че първо изписва на билкова основа, ако от тях няма облекчение - ще изпише химикали.
Още не съм ги купила, макар че когато купувах Приорин-а, говорих в аптеката за нещата от горната рецепта и ми дадоха 2 мострички на Neo Bianacid. Мисля, че имаха добър ефект, но все пак бяха само 2 таблетки. Ще трябва да взема и трите неща и да видя ефекта.

# 479
  • Мнения: 20 168
Благодаря.  
Нолпаза е инхибитор на протонната помпа, Гавискон също не е билков. Май само първото е такова Thinking

Общи условия

Активация на акаунт