Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 10

  • 34 749
  • 763
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 2 124
Aз шипове в кръста имам от 23-годишна. Възрастта за доста неща не е фактор вече.
Преди болежките са почвали да се обаждат след 50-55 г., сега абсолютно всеки млад човек (под 28 г.) има нещо - дали алергия, или хроничен проблем...
Затова успокоенията, че да не функционира нещо, е нормално за възрастта или обусловено от възрастта, за мен не са основателни. Като изказванията как всички гинекологични оплаквания ще изчезнат, щом родиш.

# 451
  • Испания
  • Мнения: 86
И аз преди 1 г. навлязох в пременопауза. На 49 г. съм. ! Чувствам се направо ужасно с тези горещи вълни дето ме обливат и имам чувството, че ще "изгоря"! Имам болки и в кръста и гръбначния стълб. Посетих гинеколог, всичко ми е нормално. Цикъла ми само не е нормален, идва когато си поиска. Прескача ме с по няколко месеца, но това било нормално...нали съм в пременопауза. А и този стрес покрай пандемията доста ми се отрази. Станах по-нервна и раздразнителна. Но това е положението, трябва да се контролирам до колкото е възможно, всички жени минават през това. Все някога ще свърши.

# 452
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Направо съм изпуснала новата тема.
Много се тревожа. Последни два пъти МЦ ми беше през 15-16 дни. Зимата на два пъти беше през 50-60. Викам си, нормално. Да, ама не. Обадих се на гинеколижката да си запиша час и тя ме стресна. Каза, че трябва да се види какво има в матката. Сега за една седмица ще откача от притеснение.
Някой беше писал тук с подобен цикъл, зачестил, доколкото помня.

# 453
  • Мнения: 13 829
Споокойно, само спокойно- предполагам че зимата си понатрупала лигавица и тя ще види на ехо колко е дебелината и  дали е за абреазио или ще се оправи с прием на хормони. Не се притеснявай.

# 454
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Дано, че и кръвно взех да вдигам доста, въпреки хапчетата и жегите.
Абе, живот ли е това...

# 455
  • Мнения: 13 829
И аз, а уж в жегите падало. Дрънци...

# 456
  • Пловдив
  • Мнения: 40 819
Ох, аз днес с такива болки долу дето са яйчниците, че все едно е или ове или ще ми идва Head Band А не е нито едното...21-ви ден ми е от МЦ. Пих спазмалгон...а и нещо като цистит иска да се обади, ама викам-стой си там, че...Laughing  Взех цистирен и ципрофлаксацин.
А отделно главата ми е камбана! Така ми е замаяно...явно е от жегите.Хич не ми понасят.

# 457
  • София
  • Мнения: 3 880
Ципрофлоксацин така го взе без антибиограма ли? Много си смела🙃

# 458
  • Мнения: 39 439
Споокойно, само спокойно- предполагам че зимата си понатрупала лигавица и тя ще види на ехо колко е дебелината и  дали е за абреазио или ще се оправи с прием на хормони. Не се притеснявай.
Ама защо абреазио? На нея ѝ идва през 16 дена.При това положение лигавицата тряба да не е дебела. Нали се чисти с цикъла? Или нещо се бъркам?

# 459
  • Мнения: 20 179
Перуника, много непрофесионално изказване, само да стряска пациента.

# 460
  • София
  • Мнения: 1 110
Перуника , моят цикъл ми прави подобни изцепки. Редува, не е постоянно. И аз мисля,че приказките на гивеколожката са непрофесионални. Хич не обичам лекарят да е по-паниран от мене.

# 461
  • Мнения: 13 829
Споокойно, само спокойно- предполагам че зимата си понатрупала лигавица и тя ще види на ехо колко е дебелината и  дали е за абреазио или ще се оправи с прием на хормони. Не се притеснявай.
Ама защо абреазио? На нея ѝ идва през 16 дена.При това положение лигавицата тряба да не е дебела. Нали се чисти с цикъла? Или нещо се бъркам?

За съжаление е възможно да не е изчистена както следва. Това е имала предвид гинеколожката. Най - добрия вариант е просто объркани хормони. Това го пожелавам.

# 462
  • Мнения: 2 124
Аз пък не мисля, че "Трябва да видим какво има в матката", което е синоним на "Трябва да те видя на видеозон", е равнозначно на всяване на паника. Просто само на база анамнеза няма как да се правят догадки има ли нещо тревожно или не. По принцип щом има симптом, би следвало да има и причина. По-добре да се установи причината и да се действа адекватно, отколкото да се успокояваме, че не е нищо.

Има хора, които сами са си паника. Моя приятелка се стресира преди какъвто и да е профилактичен преглед. Не знам, ако има състояние, което налага операция, как ще го преживее.
Мен диагнози и назначени операции не ме стряскат, изключвам единствено "Заплашващ аборт" по време на бременността и един път, когато ме вкараха веднага след прегледа в операционна, без да имам време да осъзная за какво иде реч или да потърся второ мнение.

# 463
  • Мнения: 20 179
А според мен професионалният отговор би трябвало да бъде - ела да те прегледам. А не да се чудиш какво значи или не значи изказването.

# 464
  • София
  • Мнения: 1 110
Аз просто обичам спокойни лекари. То е ясно,че ще я гледа на ехограф.Така че дали има нещо, или е просто нормално ще се види тогава. Аз също се гипсирам преди прегледи.

Общи условия

Активация на акаунт