На пазар във Варна - тема 58

  • 25 497
  • 742
  •   1
Отговори
# 285
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Тъй като много от вас вече от опит са запознати с режима в Синя зона, имам въпрос. С абонамент  “Служебно паркиране” може да се паркира конкретното ППС само в работни дни, от 09:00-19:00 часа. Така е по Наредба. Тъй като забелязвам множество конуси, въженца, метални стойки през уикенда на места,  обозначени със знак Служебен абонамент и ми стана любопитно. В София, ако не се лъжа, има дневен, нощен и съботен режим, но във Варна- не.
Скрит текст:
Служебен абонамент

На улици, площади и паркинги – общинска собственост, на специално обозначени за това места, може да се въвежда режим на платено паркиране „Служебен абонамент”, в работни дни от 9:00 до 19:00 часа, за което се заплаща цена, посочена в ПРИЛОЖЕНИЕ 2 КЪМ НАРЕДБАТА ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕТО И АДМИНИСТРИРАНЕТО НА МЕСТНИТЕ ТАКСИ И ЦЕНИ НА УСЛУГИ НА ТЕРИТОРИЯТА НА ОБЩИНА ВАРНА /НОАМТЦУТОВ/

# 286
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Събота и неделя спокойно можеш да бутнеш въжетата и да заемеш мястото. На самата табела за служебен абонамент е написано, че е в работни дни от 9,00 до 19,00. През останалото време може да се ползва от всички. Обаче тези, които си ги наемат служебно разчитат, че хората не знаят и се правят на луди.

Дъщеря ми ходи на танци на Княз Борис, където зоната работи от година вече. Има такива служебни места наблизо за един рент-а-кар. Гледат събота и неделя да си сложат техните коли там, а ако не успеят слагат едни конуси, но сме ги махали и паркирали. Даже някой беше питал полицаите, които обикалят и те казаха, че извън указаните часове може всеки да ги ползва.

# 287
  • Мнения: 620
Здравейте! Моля за препоръки за физически магазини във Варна, където да се продават маркови чанти от висок клас (Фурла, Прада, Cocinelle и т.н).

# 288
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Благодаря! Така си и мислех, но все повече станаха служебните места, заети през уикенда от подръчни средства. Такова е положението около Кметство Одесос, на Опълченска, пред клона на Turkish Airlines и турската банка, на Бенковска офиса на Еконт Ботева градинка, химическото до ОДП на Сан Стефано, една адвокатска кантора на Ул. Малинов и т.н.

# 289
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Звънни един телефон на тия, които стопанисват зоната и попитай, но аз съм сигурна. Освен това виж дали не може да подадеш сигнал за тези тарикати. Ей, бай Ганьо не умира бе...

# 290
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 793
Звънни един телефон на тия, които стопанисват зоната и попитай, но аз съм сигурна. Освен това виж дали не може да подадеш сигнал за тези тарикати. Ей, бай Ганьо не умира бе...
Официално можеш да питаш тези от Синя зона, но принципно събота и неделя почиват. На мен друго ми идва наум, тя хубаво ще бутне съоръженията, но повече ме притеснява факта да не и направят беля на колата. Мизерници има всякакви..

# 291
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Благодаря Ви за отговорите, исках да съм сигурна. Така е, не съм вдигала глас досега, именно поради тази причина. Но не е редно. Органите, особено събота и неделя, ще си прехвърлят отговорността. От полицията съдействие не съм получавала, от прокуратурата- също.

# 292
  • ВАРНА
  • Мнения: 2 756
Къде във Варна се правят надеждни тестове за корона ? PCR май няма във всяка лаболатория и как са като цена, моля за информация,предстои връщане на роднина от Щатите ...

# 293
  • Варна
  • Мнения: 669
Здравейте.
Дайте идеи къде да търся евтина входна врата,до 300 лева с монтажа.
Ние взехме врата от Хоум Макс - 250 лв., с монтаж от другаде, около 70 лв. До 300 лв. ми се струва невъзможно, освен ако не си я сложиш сам.

Внимавайте с паркирането из всички зони на Синята зона. На мен ми вдигнаха колата от някакво подобие на тротоар в 7-ма зона, която ще заработи от утре. Това е около Нептун из малките улички. Бях паркирала наред с още поне 5 коли и не пречех на никого... Не стига това, че трябваше да ходя да си освободя колата, ами получих и фиш за "Паркиране на тротоара" ?!?!!

# 294
  • Мнения: 272
Здравейте! Моля за препоръки за физически магазини във Варна, където да се продават маркови чанти от висок клас (Фурла, Прада, Cocinelle и т.н).

Магазин Тайс на центъра (не съм минавала отдавна там и не знам далк работи) и на Моркса гара магазина с безмитна зона ( май така се казваше)

# 295
  • Мнения: 15 356
Паяците обикалят постоянно около Нептун,вдигат избирателно,най-вече ако си им на чалъм.Даже и събота и неделя обикалят за тротоарите специално ,и на нас ни вдигнаха кола,точно на Никулден,добре че мъжа ми видя от двора паяка с колата и веднага отидохме да я вземем.Май с репатрак и глоба 100 лв беше,пречиш не пречиш ,вдигат.Тук май са най-активни,по цял ден обикалят и празно няма.
До преди зимата нямаше такова нещо,а сега и със зоната постоянно патрулки,глобяват за паркиране в ляво,тротоари,зони .Около общината е сериозно,така че внимавайте къде паркирате .

# 296
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Къде във Варна се правят надеждни тестове за корона ? PCR май няма във всяка лаболатория и как са като цена, моля за информация,предстои връщане на роднина от Щатите ...
Лицензирани лаборатории във Варна са : Лаборекспрес, Рамус, Сити лаб и Лина. Цени  95 лв, 100 лв, 117 и 120 лв. Само Сити лаб на ул. Илинден дава час за PCR тест, при другите се редиш и чакаш да ти дойде реда с всички изследващи се  за всичко( пълно безумие) Звънете на телефоните на лабораториите за цени и уточнения, в кой точно филиал се правят тестовете. Само Лина имат посещения по домовете за PCR.

# 297
  • Мнения: 2 583
Да, трябва да се внимава много. Сега заради обособяването на новите подзони, ми казаха, че онзи ден всички по ул"кракра" и долната на нея(не знам как се казва), по цялата им дължина са получили честитики.
Така, че внимавайте и в него район.

# 298
  • Варна
  • Мнения: 854
Здравейте.
Дайте идеи къде да търся евтина входна врата,до 300 лева с монтажа.
В Практикер има промоция но не знам колко ще излезе с монтажа.

# 299
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Като разчертаят местата за паркиране и веднага започват да глобяват всички, паркирали извън позволените. Независимо, че зоната не е заработила още. Няма ли бяло начертано място, не спирам, няма значение, че не преча на никого.

Общи условия

Активация на акаунт