Неженени с ипотека пред раздяла

  • 12 450
  • 264
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 454
А защо авторът просто не си потърси платеното до момента от нея и да ѝ се прехвърли и имота, и оставащи кредит? Пък тя да продава и на четворна цена после, ако иска?
Защото има ипотека, ако банката не му одобри реалните доходи, нама да има изкупуване на дълг.Самият автор каза, че има доходи , но не достатъчно на светло, явно го осигуряват / се осигурява на нисък доход, другото в сивата част.

# 196
  • Мнения: 6 930
А защо авторът просто не си потърси платеното до момента от нея и да ѝ се прехвърли и имота, и оставащи кредит? Пък тя да продава и на четворна цена после, ако иска?
Защото има ипотека, ако банката не му одобри реалните доходи, нама да има изкупуване на дълг.Самият автор каза, че има доходи , но не достатъчно на светло, явно го осигуряват / се осигурява на нисък доход, другото в сивата част.

Мисълта ми е с нея да се оправят, да си извади всички вносни бележки, та да му наплати каквото е дал  (минус някава част за режийни, които двамата общо са ползвали, а тя е плащала през времето) и така. Ипотеката така или иначе е на нейна сметка, той пред тях няма какво да доказва, освен, ако тя не спре да плаща и го потърсят като съдлъжник

Последна редакция: нд, 09 авг 2020, 15:38 от tuali

# 197
  • Мнения: 1 454
А защо авторът просто не си потърси платеното до момента от нея и да ѝ се прехвърли и имота, и оставащи кредит? Пък тя да продава и на четворна цена после, ако иска?
Защото има ипотека, ако банката не му одобри реалните доходи, нама да има изкупуване на дълг.Самият автор каза, че има доходи , но не достатъчно на светло, явно го осигуряват / се осигурява на нисък доход, другото в сивата част.

Мисълта ми е с нея да се оправят, да си извади всички вносни бележки, та да му наплати каквото е дал  (минус някава част за режийми, които двамата общо са ползвали, а тя е плащала през времето) и така. Ипотеката така или иначе е на нейна сметка, той пред тях няма какво да доказва, освен, ако тя не спре да плаща и го потърсят като съдлъжник
Така е, тя е длъжник по кредита, ако той не ѝ преведе уговорената сума, тя ще трябва да си я плати цялата.Малко ми звучи, като да не ѝ превежда навреме, поради нерегулярни доходи от негова страна. И защо решихме, че има друг мъж в живота ѝ, така каза авторът, защото нещо си дочул? Може да има, може и да иска да се разделят по други причини, това не мисля, че е важно в случая.За пълномощното съм съгласна с Птица, ще го ограничи до определени параметри, няма да се виждат, ще подписват като се уреди проблема и толкова.

# 198
  • Мнения: X
Скрит текст:
А защо авторът просто не си потърси платеното до момента от нея и да ѝ се прехвърли и имота, и оставащи кредит? Пък тя да продава и на четворна цена после, ако иска?
Защото има ипотека, ако банката не му одобри реалните доходи, нама да има изкупуване на дълг.Самият автор каза, че има доходи , но не достатъчно на светло, явно го осигуряват / се осигурява на нисък доход, другото в сивата част.

Мисълта ми е с нея да се оправят, да си извади всички вносни бележки, та да му наплати каквото е дал  (минус някава част за режийми, които двамата общо са ползвали, а тя е плащала през времето) и така. Ипотеката така или иначе е на нейна сметка, той пред тях няма какво да доказва, освен, ако тя не спре да плаща и го потърсят като съдлъжник
Така е, тя е длъжник по кредита, ако той не ѝ преведе уговорената сума, тя ще трябва да си я плати цялата.Малко ми звучи, като да не ѝ превежда навреме, поради нерегулярни доходи от негова страна. И защо решихме, че има друг мъж в живота ѝ, така каза авторът, защото нещо си дочул? Може да има, може и да иска да се разделят по други причини, това не мисля, че е важно в случая.За пълномощното съм съгласна с Птица, ще го ограничи до определени параметри, няма да се виждат, ще подписват като се уреди проблема и толкова.
Нали до миналия месец правеха опити за бебе, а вноските тя ги плащала от нейната заплата + сметки, а от неговата се изхранвали?
Кога пък чак натрупа момичето лош опит, че не й се превеждат от него парите навреме, т.е. 1/2 от вноските?
Просто му се репчи, за да си получи поне 1/2 от сумата до 10-ти, щото иначе тя трябва да плаща всичко, а той си тръгва и за нея гаранция няма, че в бъдеще ще получава пари.
Между другото, нейните обяснения и тонът й ми говорят, че тя знае, че той определни граници няма да мине, че едва ли ще я завлече, но съдейки по самата себе си каква е, как се държи и е охладняла към него, изглежда проектира собствените си страхове върху него.  Както и той неговите върху нея - ще се настани с новия в апартамента и т.н.
На нейната рода е казано каквото трябва да чуят, те сега я надъхват "кажи му това", "направи онова".
И всички са се притеснили, че горкото дете (момичето) е завлечено с кредит и се е набутало, а то невинно, невинно, горкото..
Всеки от нас проектира върху другите собствените си морал, разбирания и ценностна система. Това, че аз, ти или Птица, Гал или някой друг от нас няма да направи нещо, не значи, че никой никога на тоя свят няма да ги направи.
Скрит текст:
Гледах един ден научнопопулярен филм за серийни убийци в САЩ.
Никой от тях не изпитва грам вина, за протокола 92 % от тях са установени като абсолютно вменяеми, осъзнаващи и напълно душевно здрави по документи.
Най-потресаващато за мен беше реакцията на майките на серийните убийци, някои от тях + канибали. 100 % от майчиците твърдяха, че това тяхното дете никога не може да го свърши, съдът ги е натопил и т.н.
Говорим за тотални изроди имам предвид.
Та, така де..., с доверието към хората и мнението на всички нас. Нещата стават с пари и документи, другото е чесане на езици (сори, клавиатури) Laughing

# 199
  • Мнения: 6 260

За щалост до това да се разберем като хората и до споразумение неможем да стигнем. Ще цитирам това което тя ми писа след последния ми опит да се разберем и да излезем от тази ситуация :

"Цената на апартамента няма да се смъкне! Ще се покрият и двата кредита. Аз няма да плащам кредит защото ти така си решил! Като искаш да се смъкне цената. Прехеърлям ти ипотечния и потребителския и се оправяй. Но аз кредит за нищо няма да плащам.Гледай до 10ти да си ми превел половината сума от общата на кредитите. Не ме занимавай с нищо повече! Можеш да ми направиш пълномощно за апартамент и да мога аз да се оправям със сделката като те няма. Дотогава чакам да ми се обадят за оглед и когато се появи купувач ще дойдеш за сделката и до там. Неискам да те виждам. Нито да те чувам. Остави ме на мира вече!"

Разни лакърдии на други потребители няма да коментирам.
Ситуацията е следната, били са млади, влюбени, изтеглили са по-голям кредит от цента на апартамента, разликата са я вложили за завършване и са си поживяли след това с остатъка. Така или иначе е похарчено от тях двамата, въпросната трошка обаче е останала при булката.
Проблема идва след това. След цитираното от автора се стига до следното заключение. Мацката не и пука, че е сложила рога на бившия си, не и пука, че го е зарязала и не му дава никаква възможност да се измъкне от ситуацията. Накратко условията са и "или поемаш всичките кредити, т.е. ми плащаш всичко и се оправяш без да ме занимаваш повече, или пък чакаш докато се намери друг да плати всичко (т.е. да вземе имота на солидно завишената цена) като в това време си плащаш като поп вноските" . Никъде обаче не споменава тя да поеме всичките кредити и да си чака купувач ако ще и на тройна цена. Което говори достатъчно.

За мен това означава война. В такава ситуация бих предпочел да платя двойно, но да не допусна някой да се възползва от мен и да се измъкне сух от ситуацията. Силовите методи няма да ги коментирам, най-лесното е да спре да плаща и да я остави да се оправя. Както казаха, след всички такси по изпълнението, чси-то и бог знае още какво, отделно банката ще продаде имота доста по ниско от пазарната цена, следователно и двамата ще потънат здраво. Не е задължително обаче да се стига до тук, при това положение булката ще стане доста по-отстъпчива. Въпросът е автора дали има топките да стигне до тук.

# 200
  • Мнения: 1 114
Тук вече пресоли, а и не му даваш добър съвет. Тя е получила само 2500лв. повече от кредитите. Иска нейния дял от вноските. Предполагам, че за колата могат да се споразумеят (представям си каква кола е за тези пари).

Ако успеят да го продадат на по-висока цена, печелят и двамата. Като се заседи на пазара, а те продължават да плащат, ще клекне на по-ниска. Видно е, че тя не бяга от отговорността да си плаща ипотеката в нейната част.

Разделили са се по техни си причини, но финансов интерес от нейна страна няма, освен ако не смятаме еликата кола на колосалната сума от 2500.

# 201
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Пич, кажи и че след като искате да продавате апартамента, следва и колата да продадете! Купили сте ги с един кредит - за да няма прецакани продайте и двете неща за да го изплатите.

# 202
  • Мнения: 13 820
Тук вече пресоли, а и не му даваш добър съвет. Тя е получила само 2500лв. повече от кредитите.
Дори не са и 2500, а 1250 лв. Simple Smile

Съветите на мъжете няма да коментирам. Доказват истината, че на мъж като му вземат колата и жената (и то точно в тази последователност) и пощръклява Sunglasses

# 203
  • Мнения: 6 260
Пощръкляват от ку*венските номера, каквито мацката му е извъртяла не един.
Пак да изброя- слага му рога, зарязва го с друго обяснение, а той едва по-късно разбира за баджанака. След това въпросната ипотека и кредити. Никъде не се казва "съжалявам, че така се получи, дай да намерим начин да се оправим и всеки по пътя си". Вместо това се държи най-нагло и иска той да и плати всичко, като тя да излезе чиста. Трошката дори и 2 лв да струва, тя не е готова да се раздели с нея или да я приспадне от общите задължения. Да не говорим, че въпросния апартамент до колкото разбрах е в някой малък град и дори на пазарна цена може да отнеме години да се продаде, на толкова завишена цена вече става невъзможно, обаче през това време вноските си текът.

При всичко изброено, щя я потопя тази възможно най-дълбоко, дори и да е с цената на това и аз да затъна. Изобщо не ми пука, както казах, ще платя двойно ако трябва, но тази няма да излезе на чисто на мой гръб.

Последна редакция: пн, 10 авг 2020, 15:12 от rf22

# 204
  • Мнения: 18 752
Аз му предложих да си направи сметката какво е платил.Да си представи един наем и  го приспадне,може да си поделят покъщнина  и да свали  и там със стойността  и.И ако сумата е поносима, да и отстъпи да продава за колкото си иска.Баси колата дет не може да прежали.Халал да и  е.Нищо не са имали и всички разходи са от този заем, като се е набутал без да мисли, ще си плати.Тя да се оправя нататък
Но явно му се мержелее някакво отмъщение и като куче под кисела джанка нито го иска ,нито го дава този апартамент.Отива ,предлага и дела си и си гледа живота.По-евтино ще му излезе.Дори ще и каже ,че чукането влиза в сметката, платено и  е.Това е злобно ,но опитите за бебе инвитро дали не са от този заем плащани, следва да се поделят.
Те са  еднакви и двамата в ината си.
Намразили са се и дирят отвъщение, а  това е във вреда и на двамата.
За една година нищо не  е изплатено от заема.Нито сумите от вноските са нещо съществено да не се прежалят.Недай боже да имаше деца и тя да остане там с тях ,той да плаща издръжка ,сигурно в две теми щеше да реве, мъж е  в края на краищата.Пък и  да е мислил.Всичко се плаща в този живот , в онзи още не знам как  е.

# 205
  • Мнения: 13 820
... и иска той да и плати всичко, като тя да излезе чиста.
Това точно къде го прочете, видя и разбра Simple Smile

# 206
  • Мнения: 6 260
... и иска той да и плати всичко, като тя да излезе чиста.
Това точно къде го прочете, видя и разбра Simple Smile

Прочети цитатчето от преди 2-3 страници, където автора поства кореспонденцията им. Ако пак нещо не можеш да асимилираш, ще ти го разяснявам допълнително и по-разбираемо.

# 207
  • Мнения: X
Хайде да не броим къде какво пише, че доста неща бяха доизмислени.

Отива ,предлага и дела си и си гледа живота.
Тя не ще. Как ще й пробута дела си, като спре да плаща ли?

# 208
  • Мнения: 18 752
Има адвокати за това, може да я изчетка , като изтъкне, че нищо не иска , поне да опита може.
И да спре да плаща може, повече струва заради лихви, но явно и тя не може да плаща и няма да е за дълго.
Винаги губи, печалба няма, кво стои  и реве...

# 209
  • Мнения: 13 820
... и иска той да и плати всичко, като тя да излезе чиста.
Това точно къде го прочете, видя и разбра Simple Smile

Прочети цитатчето от преди 2-3 страници, където автора поства кореспонденцията им. Ако пак нещо не можеш да асимилираш, ще ти го разяснявам допълнително и по-разбираемо.
Разясни, моля те, как точно той ще плати всичко! Много ми се иска умен мъж да ми обясни. Simple Smile
Цитат
Цената на апартамента няма да се смъкне! Ще се покрият и двата кредита.

Общи условия

Активация на акаунт