Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 17

  • 37 309
  • 771
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 372
Момичета, помагайте.
На фракси 0,4 съм.
Днес докато си слагах поредната инжекция ми се стори, че нещо не е наред с нея и сложих приблизително половината, може би малко повече. След известно мислене реших да досложа още около 1/2 от още една инжекция, защото не ми се искаше да съм на половин доза само. Обаче малко се притеснявам, ако е било повече от половината сложена, и сега вместо 0.4 съм сложила 0.6, дали ще направи проблем за един ден?
Също така приемам вечер Акард 75мг.

Имате ли подобен опит?

П.П. края 19 гс с 2 високорискови хетерозиготни мутации съм.

Последна редакция: вт, 01 дек 2020, 15:13 от colorful_life

# 706
  • Мнения: 66
RPetrova911 - запълнила си лимита за лични съобщения и не мога да се свържа с теб. Моля те, пиши ми, ако видиш това съобщение.

# 707
  • Мнения: 3
Здравейте, какви комплексни витамини може да приемам по време на бременност? На фраксиприн(клексан) 0,4 съм. Видях в предишни коментари, че във витамините не трябва да има вит. К. Какво друго да следя да няма/има? Благодаря

# 708
  • София
  • Мнения: 7 544
colorful_life, за единичен случай не е проблем.

madleni, с комбинираните витамини има много фактори.
Ако имаш мутация в MTHFR трябва формите на Б9 и Б12 да са метилирани. Ако имаш дефицит на някой от тях, трябва да добавиш този витамин допълнително Ако имаш високо желязо, трябва витамините да не съдържат много желязо. Като цяло е добре да си пуснеш изследвания преди да търсиш комбинирани витамини.

# 709
  • Мнения: 7
Здравейте, бременна съм в 26+6 гс. С хомозигот 4g/4g съм от положителен тест съм на фраксипарин 0,3. Но следящият АГ каза, че ще ги смени в 28 г.с с лекарства. Все още не знам какви ще са, въпросът ми е дали на някоя от вас й се е случвало? Благодаря на отзовалите се 🍀

# 710
  • Мнения: 260
Здравейте, бременна съм в 26+6 гс. С хомозигот 4g/4g съм от положителен тест съм на фраксипарин 0,3. Но следящият АГ каза, че ще ги смени в 28 г.с с лекарства. Все още не знам какви ще са, въпросът ми е дали на някоя от вас й се е случвало? Благодаря на отзовалите се 🍀
АГ-тата не са много фенове на фраксипарина. Повечето избягват да дават становище относно терапия /промяна на терапия с фракси. Ако имате възможност, запишете си час за консултация при проф. Паскалева или друг, който е специалист.

# 711
  • Мнения: 181
Здравейте,7 кето дхея някой приемал ли е за по-добро качество на яйцеклетката и бременност настъпила след приема има ли?

# 712
  • София
  • Мнения: 7 544
Не е добре да се спира терапия с НМХ.

На какво основание иска да я спира? Обикновено в трети семестър кръвосъсирването се повишава, защото организма се подготвя за раждане. Тогава терапията може да трябва да се увеличи, а не да се спре. Консултирай се с някой който разбира от тромбофилия. Пусни изследване на антиХа д-димер и фибриноген.

Здравейте, бременна съм в 26+6 гс. С хомозигот 4g/4g съм от положителен тест съм на фраксипарин 0,3. Но следящият АГ каза, че ще ги смени в 28 г.с с лекарства. Все още не знам какви ще са, въпросът ми е дали на някоя от вас й се е случвало? Благодаря на отзовалите се 🍀

Последна редакция: пт, 04 дек 2020, 00:20 от delisardeli

# 713
  • Хасково
  • Мнения: 441
Здравейте! Бременна съм в 10та седмица. С хетерозигот 4G/5G, хетерозигот Val34Leu(f13), хетерозигот A/G за +505A>G(TAFI) и хомозигот D/D за ACE. Терапията, назначена ми от доц. Русев е аспирин през ден и фраксипарин 0,4 всеки ден. Аспирина го спрях, тъй като имах две зацапвания в 4 и 6та седмица. От 6та седмица съм на Кринон гел веднъж дневно. Тази седмица пусках изследвания и имам завишен фибриноген и Anti xa е 0,16 при норма 0,3-0,6. Гинеколожката каза, че са ок и трябва да продължа само с фраксипарин 0,4, но според съдовата д-р Минкова от Токуда, заради фибриногена трябва да започна натаспин X 1, а заради стойността на Anti xa да увелича дозата на фраксипарина на 0,6. Според вас коя е правилната терапия? И другият проблем е, че тъй като в момента не съм в София, а в Хасково, от аптеките от списъка на министерството ми казват, че нямат и не могат да поръчат  фраксипарин/клексан 0,6, а за бременни се отпуска само 0,4. Наистина ли е така? Ако да, как си правите дозата от 0,6 при положение, че спринцовките не са разграфени?

# 714
  • София
  • Мнения: 7 544
АнтиХа показва че дозата на НМХ е ниска, трябва да е между 0.2 и 0.4.
Колко е фибриногена?
За бременни референтните стойности са различни
http://perinatology.com/Reference/Reference%20Ranges/Fibrinogen.htm

# 715
  • Хасково
  • Мнения: 441
Това са изследванията

# 716
  • София
  • Мнения: 7 544
Фибриногенът ти е в норма за първи триместър. АнтиХа ти е под референтните стойности, значи дозата НМХ трябва да се увеличи.

Потърси игли и спринцовки за подкожни инжекции в аптеката, ако не можеш да намериш Фракси 0,6. Или потърси Оксапар от Турция.

Това са изследванията

# 717
  • Хасково
  • Мнения: 441
Благодаря Heart

# 718
  • Мнения: 6
Здравейте! На терапия с фраксипарин 0.4 съм. Искам да си пусна изследване за анти-ха, но не знам през какво време да изтегля инжекциите. Сега си ги бия надвечер към 17-18, а изследване мисля да правя към обяд. С колко часа изтеглям инжекциите има ли значение или мога в неделя да си бия последната в 18, а в понеделник да си я бия направо сутринта и след 4 часа да съм на изследване?

# 719
  • Мнения: 297
Ivayla_, във фейсбук има затворена група ТРОМБОФИЛИЯ И БРЕМЕННОСТ. Там администраторите съдействат и са се посветили на каузата за снабдяване на всички бременни с нужните инжекции НМХ. Има пост от днес там точно за проблема с КЛЕКСАН 0.6. За аптеката трябва рецепта( на която да пише КЛЕКСАН 0.6, а не 0.4!!!!) и е хубаво в някой от прегледите  АГ-то ви да напише, че сте с Тромбофилия, освен това аз си нося и изследванията от ГЕНИКА( но там не пише ТРОМБОФИЛИЯ, а само мутациите ми. Чувала съм/чела съм, че някои фармацевти се заяждат, ако не пише ТРОМБОФИЛИЯ.

Общи условия

Активация на акаунт