Бебешката количка - цяла наука за второ висше №45

  • 50 529
  • 758
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 1 678
Здравейте, преди 4 месеца купихме cybex balios s и я ползваме три месеца и половина, като ми правят впечатление следните неща:
1. Летния кош го ползвахме не повече от 10 пъти съвсем в началото и при лошо време (вятър)
2. Количката е маневрена и се движи добре в софийската реалност, но Муци Ево, която сме ползвали преди е по-газеща Simple Smile
3. Тази количка не е подходяща за едри бебета (каквото е нашето), много е компактна, което е ОК за тясно асансьори, но не е за дългосрочно ползване при голям бебок
4. Понякога имам затруднение при сгъването на шасито
5. Кошът за кола, който е Атон М също е доста тесен по мое виждане

Замислям се да купя направо лятна количка и да пусна Балиос-а за продажба, като ми попадна тази промоция: https://kidso.bg/bebeshka-kolichka-jasmin-kompaktna-lesno-sgavae … a-siva-29279.html

Дали тези колички са хубави? Подходящи ли са за високи родители? Какво може да се очаква при двойни предни и единични задни колела?

# 181
  • Мнения: 776
Jenn_kata, и ние си я взехме, но на мен в магазина пък ми се стори с 1 от най-големите кошове за новородено. В началото друг кош ли сте ползвали, защото седалката няма напълно легнало положение, макар да пише, че има, поне този балиос, който аз имам .
Колко е голямо вашето бебенце, би ли спаделила, защото май и аз чакам от големите бебета живот и здраве. Коша ни е също Атон М. На мен също ми се стори добре, особено когато се махне подложката.

# 182
  • Мнения: 151
Здравейте, преди 4 месеца купихме cybex balios s и я ползваме три месеца и половина, като ми правят впечатление следните неща:
1. Летния кош го ползвахме не повече от 10 пъти съвсем в началото и при лошо време (вятър)
2. Количката е маневрена и се движи добре в софийската реалност, но Муци Ево, която сме ползвали преди е по-газеща Simple Smile
3. Тази количка не е подходяща за едри бебета (каквото е нашето), много е компактна, което е ОК за тясно асансьори, но не е за дългосрочно ползване при голям бебок
4. Понякога имам затруднение при сгъването на шасито
5. Кошът за кола, който е Атон М също е доста тесен по мое виждане

Замислям се да купя направо лятна количка и да пусна Балиос-а за продажба, като ми попадна тази промоция: https://kidso.bg/bebeshka-kolichka-jasmin-kompaktna-lesno-sgavae … a-siva-29279.html

Дали тези колички са хубави? Подходящи ли са за високи родители? Какво може да се очаква при двойни предни и единични задни колела?
[/quote
Каквато и лятна количка да изберете, задължително се интересувайте има ли хубаво (пълно) седнало положение и обърнете внимание на сенника. От опит Ви съветвам. Нашата е Орео на Чиполино, нямаше хубаво седнало положение, тоест детето все беше прилегнало, наложи се баща й да я отремонтира. Сенника е много къс, взех допълнителен.

# 183
  • Мнения: 1 521
В Раятойс вече има борд за количка cybex Eezy s.

# 184
  • Мнения: 2
Здравейте, бихте ли споделили мнението си за Stokke V6 vs. Peg Perego S51?

Благодаря!

# 185
  • Мнения: 718
Stokke V6, за мен е най добрата. Единствения недостатък е че, е по обемиста.

# 186
  • Мнения: 54
Имаме голяма и удобна количка на JANE - чудесна е за дълго ходене. Обаче е голяма и тежка. Търсим нещо за след 6м, което да се сгъва добре, да се побира лесно в багажника и да не ти откъсва ръцете като я вдигнеш. Трудното при избора идва от това, че искаме да е и стабилна, добре направена. Гледахме Babyzen YOYO, ама ни се вижда висока цената. В гугъл има доста сравнителни ревюта на алтернативни колички с по-добра цена, но повечето не се предлагат в родината. Предполагам, че много от вас са го играли вече това упражнение. Бихте ли споделили на какво сте се спрели?

# 187
# 188
  • Мнения: 53
Jenn_Kata и аз си търся лятна количка и все гледам и търся като недостатъци на тази която си пуснал мога да кажа че сенника е много къс и все ще му блещи на детето а и това за крачетата ми се вижда късо и не съм сигурна че се вдига т,е все ще му висят краченцата

# 189
  • Пазарджик
  • Мнения: 333
И аз съм хвърлила око на Jane Muum. Ще търся обаче употребявана.
Moon_wind, за кой модел на Jane казваш , че ползвате до момента?

# 190
  • Мнения: 54
Ами точно Muum ползваме, с трите приставки. С бебешкото кошче (не за колата, а "зимното") всичко е супер - маневрена е, удобна е. Но седалката за 6+ като се сложи става бая тежка и неудобна, особено като е обърнато бебчето към бутащия. И пак не става да се сгъне без да се махне стола. Първо разделяш двете части, прибираш шасито в багажника и отгоре слагаш столчето. Да не говворим, че на нашата кола всеки път трябва да махам и задните колела...
Иначе е голяма и доста здрава и вози доста гладко. Добре са направени всички механизми. Лесно се настройват различните нива. По разбитите тротоари обаче е трудна, защото тежи и е по-големичка, иначе за Морската градина е идеална. Има интересна спирачка. Доста е тежка за качване по стълби, а в асансьор едвам се събира.

Ходихме да гледаме Eagle 4S на Hauck и може на нея да се спрем за по-компактен и лек вариант на сегашната.
А има ли някой с впечатления от Ergobaby Metro? Чудя се как ли е спрямо тази на Hauck, понеже не се предлагат в нашия град.

Последна редакция: нд, 02 авг 2020, 08:28 от moon_wind

# 191
  • Мнения: 139
Ами точно Muum ползваме, с трите приставки. С бебешкото кошче (не за колата, а "зимното") всичко е супер - маневрена е, удобна е. Но седалката за 6+ като се сложи става бая тежка и неудобна, особено като е обърнато бебчето към бутащия. И пак не става да се сгъне без да се махне стола. Първо разделяш двете части, прибираш шасито в багажника и отгоре слагаш столчето. Да не говворим, че на нашата кола всеки път трябва да махам и задните колела...
Иначе е голяма и доста здрава и вози доста гладко. Добре са направени всички механизми. Лесно се настройват различните нива. По разбитите тротоари обаче е трудна, защото тежи и е по-големичка, иначе за Морската градина е идеална. Има интересна спирачка. Доста е тежка за качване по стълби, а в асансьор едвам се събира.

Ходихме да гледаме Eagle 4S на Hauck и може на нея да се спрем за по-компактен и лек вариант на сегашната.
А има ли някой с впечатления от Ergobaby Metro? Чудя се как ли е спрямо тази на Hauck, понеже не се предлагат в нашия град.
Здравейте,
Вашата коя Muum e? Понеже гледах, че на тази рамата е 6,6кг и си представях, че и с кошовете ще сравнително от леките..около10-11кг макс 😕
За съжаление във Варна никъде не мога да намеря магазин, в който да я видя наживо и мненията са ми ценни! Гледах, че Epic е с по-тежка рама...
Благодаря за споделеното мнение!

# 192
  • Мнения: 1 517
Ами точно Muum ползваме, с трите приставки. С бебешкото кошче (не за колата, а "зимното") всичко е супер - маневрена е, удобна е. Но седалката за 6+ като се сложи става бая тежка и неудобна, особено като е обърнато бебчето към бутащия. И пак не става да се сгъне без да се махне стола. Първо разделяш двете части, прибираш шасито в багажника и отгоре слагаш столчето. Да не говворим, че на нашата кола всеки път трябва да махам и задните колела...
Иначе е голяма и доста здрава и вози доста гладко. Добре са направени всички механизми. Лесно се настройват различните нива. По разбитите тротоари обаче е трудна, защото тежи и е по-големичка, иначе за Морската градина е идеална. Има интересна спирачка. Доста е тежка за качване по стълби, а в асансьор едвам се събира.

Ходихме да гледаме Eagle 4S на Hauck и може на нея да се спрем за по-компактен и лек вариант на сегашната.
А има ли някой с впечатления от Ergobaby Metro? Чудя се как ли е спрямо тази на Hauck, понеже не се предлагат в нашия град.

Аз преди седмица взех ергобейби метро. Много ми харесва. Лека и маневрена е. Който я е видял и бутнал покрай мен, мисли същото Simple Smile

# 193
  • Мнения: 78
Здравейте момичета,
Редовно чета коментарите ви и искам да ви споделя, че благодарение на вас вече съм малко по- образована на тази тема 😂 Ноември живот и здраве очакваме първото си дълго чакано дете 😊
До този момент съм се спряла на тази количка https://www.online4baby.com/cybex-priam-lux-platinum-aton-q-i-si … -pink-grape-juice
Може ли да ми кажете какво се включва в цената .... всичко посочено ли е включено?!
Благодаря предварително! 😊

# 194
  • Мнения: 2 170
Здравейте момичета,
Редовно чета коментарите ви и искам да ви споделя, че благодарение на вас вече съм малко по- образована на тази тема 😂 Ноември живот и здраве очакваме първото си дълго чакано дете 😊
До този момент съм се спряла на тази количка https://www.online4baby.com/cybex-priam-lux-platinum-aton-q-i-si … -pink-grape-juice
Може ли да ми кажете какво се включва в цената .... всичко посочено ли е включено?!
Благодаря предварително! 😊
Най-долу си пише. Включва шаси, кош за 6+ месеца, кош за новородено, столче за кола Aton Q, база за столчето 2 Fix, дъждобрани и за двата коша и адаптери за прикрепяне на столчето за кола към количката.

Общи условия

Активация на акаунт