Раздяла след 7 години все едно нищо не е било

  • 8 519
  • 163
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 15 619
В големи филми влизате.
Авторката подава ли инфо или вече не ви е нужно?

# 106
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
Ти на 17 подозираше ли, човек, който ти е казал, че те обича, е някакъв измекяр?

Ъ? Ти наясно ли си със значението на думата измекяр? В България, когато бях на 17г такива отдавна нямаше, няма и сега. Живяла съм по места, където има, но никое младо момиче не поглежда ратай без джобни. За справка:

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D0%BA%D1%8F%D1%80

Конкретният мъж е далеч от измекяр. Работи в бизнеса на родителите си, има средства, конти се, излиза, извежда я. Живее в триетажна къща с родителите си, не в гарсониера  с още 5 човека  и майка му го отглежда. Два етажа ми се виждат предостатъчни за трима човека. Защо да се пъне да ремонтира третия?

На 17г може да сме неопитни, но не сме с чисто съзнание. Виждаме всякакви връзки, знаем цената на съжителства, бракове, разводи, издръжки. Аз поне знаех всичко това от родители, баби и дядовци, околни, познати. На 17г не ми е и минавало през ума да имам изключителна, трайна връзка, да седя с някого с години, че и за семейство с него да мисля.

Решил е, че иска пак да се върне в суит сикстийн. Оле, този що не ми е гадже на мен, ще го скъсам от подигравки. Комплексарчето мамино.

Как може да искаш за гадже човек, когото не уважаваш, че и да го подиграваш?  Не е ли по-лесно да си плюеш на петите?

Той не иска да се връща на 16г. Това не е хубава възраст за мъж, само за момиче е. Жените не щем 16г пубери, пъпчивковци, както някой писа. Добре си е на 35г и не е ненормално да си излиза с приятели и да ходи по млади гаджета. Братан го написа - в днешно време нормите са размити и всеки може да живее както иска. ¹

абсурТ, нормална с дебил седи ли 7 години, че да се и вайка, че той я зарязва?

# 107
  • Мнения: X

абсурТ, нормална с дебил седи ли 7 години, че да се и вайка, че той я зарязва?
Има две възможни истории за това - една романтична и едно цинична. И двете са верни Wink

# 108
  • София
  • Мнения: 24 839


абсурТ, нормална с дебил седи ли 7 години, че да се и вайка, че той я зарязва?
Изместваш въпроса.
Не коментирам дали тя е нормална, а защо се хвърляш да обясняваш, че никой няма право да изрази отрицателното си мнение за него.
И да, измекяр е, няма нужда да ми показваш къде какво пише.
Това, че си срещала по тъмната земя още по- големи измекяри, нищо не означава.

# 109
  • Мнения: 4 954
Мъж на 35г. Каквито и епитети да му се слагат факт е че,няма да се промени.Той просто се е пуснал по течението и ще го кара така.
Разлъката идва с авторката,която се променя..
И това е посоката..
Живота е пред нея и живота и ще е такъв,какъвто тя си го изгради.

# 110
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
Скрит текст:
абсурТ, нормална с дебил седи ли 7 години, че да се и вайка, че той я зарязва?
Изместваш въпроса.
Не коментирам дали тя е нормална, а защо се хвърляш да обясняваш, че никой няма право да изрази отрицателното си мнение за него.
И да, измекяр е, няма нужда да ми показваш къде какво пише.
Това, че си срещала по тъмната земя още по- големи измекяри, нищо не означава.
Не измествам, а задавам въпрос.

Е, никъде не съм писала, че хората нямат право да го възприемат отрицателно. Писах че:

"И да не се издържа сам, не го издържа авторката и не може да му се държи сметка за начина на живот"

Явно в измекяр се влага някакво значение, което аз не успявам да схвана.

# 111
  • Мнения: 9
Здравейте,

Исках само да споделя, че вече ми звъня да ми се извини, че е допуснал грешка и да пита дали ще сме заедно, общо взето както преди е правил след това, но това си беше като цяло. На мен не ми се занимава по този начин, колкото и да ми е трудно се уморих.

 Искам отново да благодаря на всички за мненията, желая на всички приятна вечер!

# 112
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
Реши да го напуснеш, така ли? Ако да, браво!

# 113
  • Мнения: 5 832

пита дали ще сме заедно
Да питал. Демек пак ти бие топката в твоето поле. И ако не искаш, после ще реве пред хората как тая долна гаднярка го оставила, а той дори се е извинил.

# 114
  • Мнения: 9
Да, каза че мислел че като се извини всичко ще се оправи и всичко, което ми наговори онзи ден не го мислел, просто бил ядосан. И пак каза, че не вярвал че толкова бързо се отказвам.

# 115
  • Мнения: X
Преди седмица ми каза, че не знае дали вече иска сериозна връзка, че не знае дали ме обича, че иска да си излиза с приятели и да си прави каквото иска без да дава отчет на някого, че иска да се среща с други хора. Също за пръв път ми каза, че нещо с мен му липсва и като сме навън постоянно се заглежда по други момичета, от което много ме заболя. Във външният ми вид няма промяна, каза че не е заради това. Също за пръв път изкритикува начина ми на обличане понякога, че не съм се обличала като другите и това било голям проблем. Каза също, че не е щастлив в живота си и във връзката ни, но не знае на какво се дължи.

Авторке, има огромен шанс всяка крачка назад да е агония за двама ви. Той може и да си вярва, но след такива откровения не виждам какво може да се промени. Не си неговия човек просто.

# 116
  • Мнения: 19 907
Невена, ти откога знаеш и казваш кой как живее в българско и какво нарича измекяр? Някой път се удивявам на отплесванията ти от първо лице, когато от години не живееш в България.
Да, измекяр е, кое не разбра?
Работи? Момичето каза, че ходел от време на време по няколко часа да даде своя дан в бизнеса на родителите си. Вероятно просто, за да има очи да му дадат за дискотечка. Селкси бек, освен измекяр.

А на мен ми е минавало през ума, защото съм била добре възпитано момиче от добро семейство. И има много измекяри, които се възползват от добрите момичета, за радост някои после поумняваме. Другите пускат теми в бг-мама колко мъжът им е тулуп. Та така.

Авторке, не им доказвай, че си по-глупава от него. И не се връщай. Това с отказването е евтин трик с прехвърляне на топката. Просто му я върни и му кажи, че "да, толкова лесно се отказваш" и си гледай живота.

# 117
  • Мнения: 9
Забравих да споделя, че вчера е казал на негов приятел това, което каза и на мен. Той после ми звъня да ме пита вярно ли е. Общо взето, че сме се разделили и не му се занимава сериозно, а като ми се обади сега спомена, че му е казал че сме се скарали и ще се сдобрим. Grinning

# 118
  • Мнения: X
А на мен ми е минавало през ума, защото съм била добре възпитано момиче от добро семейство. И има много измекяри, които се възползват от добрите момичета, за радост някои после поумняваме. Другите пускат теми в бг-мама колко мъжът им е тулуп. Та така.
Откъде знаеш, че авторката не е тулуп, познаваш ли я? Не е писала нищо за себе си.
Само добрите мъже ли имат привилегията да правят семейства и да се влюбват в тях?
Знаем ли кой от кой се е възползвал реално?

Пак бързаме да съдим. Харесвам обективността и хладния ум на Невена, за нея няма жертви и злодеи, има само човешко.

# 119
  • Мнения: 19 907
Невена и хладен ум?
Добре си ти, ама ше се опрайш. Simple Smile
Да, може да е тулуп авторката, но този е по-голям тулуп от нея – емоционалният шантаж е по-голям грях от използвам те да ми купиш кола, в което се съмнявам за нея като гледам. По-скоро е наивна до глупост.

Общи условия

Активация на акаунт