Раздяла след 7 години все едно нищо не е било

  • 8 537
  • 163
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 124
Законът не го класифицира като наказуемо и както казах - въпрос на предпочитания. Той е с 11 г. по-голям, не на възрастта да й е баща, че да се правят намеци за педофилия и да се търси теле под вола.
Скрит текст:
В темата не обсъждаме финансови възможности, а предпочитания към отсрещния пол.
https://debati.bg/zhenite-na-leonardo-di-kaprio-ne-po-vazrastni- … 25-godini-snimki/
Не е секситко да харесваш само по-млади или само високи, руси и т.н., това е личен вкус.

Той нямал бил право да не харесва начина ѝ на обличане, но жените имат право да определят гардероба на съпрузите си (по-лошо те им избират и купуват дрехите), да им казват как да се подстригват и дали да се бръснат. Двойни стандарти!
Да не говорим, че нещата са реципрочни - тя защо се е хванала с по-голям, а не с някого на нейната възраст. Защото докато е била в гимназията, е било ок да излиза с някого, който да я разкарва насам-натам с кола, а не с пъпчив връстник пеша. Той принудил ли я е да седи с него седем години? Тя досега невидя ли, че е ненадежден като мъж?
Нещата не са едностранчиви.

Последна редакция: чт, 09 юли 2020, 20:05 от SamoDiva

# 91
  • Мнения: X
Какво да си спестявам, вие сте си заривате главата като щрауси. Което не е морално за вас, автоматично значи е притивозаконно. И това жени, които имат претенции за интелигентност.

The age of consent is the age at which a person is considered to be legally competent to consent to sexual acts. Дори няма смисъл да цитирам българския НК, че подхождате емоционално, а не рационално Simple Smile

И преди да бъда обвинен, че и аз се занимавам с ученички - не, моят таргет е 25-30 Simple Smile

# 92
  • Paris, France
  • Мнения: 14 137
Какво сочи тази карта?

Сочи на колко години може да е, минимум,  момичето, с което даден пълнолетен мъж, независимо от възрастта си, може да преспи (В някои държави само след сключване на признат от закона брак)без да подлежи на преследване за блудство, изнасилване, педофилия итн.

Мъж на 35 или 75, 90г, който харесва и ходи изключително с 16 или 17 годишни момичета не е педофил, а напълно нормален и даже успял мъж. На 16 и 17 години повечето момичета са полово зрели и нямат вид на деца. Изключвам бушмените (сан, хотентоти) и населението на някои острови в индийския океан, при които нормално първата менструация идва на около 19-20 години.

Законът не го класифицира като наказуемо и както казах - въпрос на предпочитания. Той е с 11 г. по-голям, не на възрастта да й е баща.
Да не говорим, че нещата са реципрочни - тя защо се е хванала с по-голям, а не с някой на нейната възраст. Защото докато е била в гимназията, е било ок да излиза с някого, който да я разкарва насам-натам с кола, а не с пъпчив връстник пеша. Той принудил ли я е да седи с него седем години? Тя досега невидя ли, че е ненадежден като мъж?
Нещата не са едностранчиви.

Точно. На нейната възраст и аз предпочитах 25-30 годишни, с опит, отракани, личен живот, кола.  Тя не забелязала, че е ненадежден, родители явно няма и излиза от гората, обаче той е виновен.

 
Какво да си спестявам, вие сте си заривате главата като щрауси. Което не е морално за вас, автоматично значи е притивозаконно. И това жени, които имат претенции за интелигентност.

The age of consent is the age at which a person is considered to be legally competent to consent to sexual acts. Дори няма смисъл да цитирам българския НК, че подхождате емоционално, а не рационално Simple Smile

Има смисъл. Аз това го пиша за стотен път тук. Даже го обяснявам като на бавно развиващи се. Предвид броя пишещи се съпруги, когато нямат брак мисля, че не е зле в училищата да обясняват тези неща.

# 93
  • Мнения: 2 638
Не съм толкова широкоскроена, признавам си. Не намирам нормална такава разлика. Мое мнение.

# 94
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Хич не ми пука кой какви предпочитания има към половинката. Имахме двойка 20г с 42г, което на мен нито ми пречи, нито ме бърка. Но има една минимална възраст, под която си го броя за педофилия. Просто защото под тази цифра мисленето, поведението, и най-вече физиката, са си типично не-зрели.
И както и да го гледам, нормално е, съзнателно или не, да предам това си виждане на децата си.

# 95
  • Мнения: 169
Законът не го класифицира като наказуемо и както казах - въпрос на предпочитания. Той е с 11 г. по-голям, не на възрастта да й е баща, че да се правят намеци за педофилия и да се търси теле под вола.
Скрит текст:
В темата не обсъждаме финансови възможности, а предпочитания към отсрещния пол.
https://debati.bg/zhenite-na-leonardo-di-kaprio-ne-po-vazrastni- … 25-godini-snimki/
Не е секситко да харесваш само по-млади или само високи, руси и т.н., това е личен вкус.

Той нямал бил право да не харесва начина ѝ на обличане, но жените имат право да определят гардероба на съпрузите си (по-лошо те им избират и купуват дрехите), да им казват как да се подстригват и дали да се бръснат. Двойни стандарти!
Да не говорим, че нещата са реципрочни - тя защо се е хванала с по-голям, а не с някой на нейната възраст. Защото докато е била в гимназията, е било ок да излиза с някого, който да я разкарва насам-натам с кола, а не с пъпчив връстник пеша. Той принудил ли я е да седи с него седем години? Тя досега невидя ли, че е ненадежден като мъж?
Нещата не са едностранчиви.

"Чл. 151. (1) (Изм. - ДВ, бр. 75 от 2006 г.) Който се съвъкупи с лице, ненавършило 14-годишна възраст, доколкото извършеното не съставлява престъпление по чл. 152 , се наказва слишаване от свобода от две до шест години.

(2) Който се съвъкупи с лице, навършило 14-годишна възраст, което не разбира свойството или значението на извършеното, се наказва с лишаване от свобода до три години."

Познайте от три пъти какво ще стане, ако някое 16 годишно, което по закон се води дете, каже че не е разбирало"свойството или значението на извършеното". Не е чак толкова легално като гледам. А и да беше, това не го прави нормално и не е по-малко педофилия. В Щатите по закон си е точно такова. Да, сигирно е по-добре с 16 годишна, отколкото с 13 наистина. То по същата логика на 13 също може да е с физика не жена, пак ли е нормално някой чичак да спи с нея...

# 96
  • Мнения: X
Ти цитираш българския закон и не можеш да си го разтълкуваш правилно, пък си тръгнала да коментираш законите на Щатите Grinning Оттеглям се от тази неграмотност.

# 97
  • Мнения: 8 937
Тя вече е на 24 и очевидно разбира и е разбирала какво прави. Това, че мъжът не струва, търтей е или не я иска вече не го прави автоматично педофил.

# 98
  • Мнения: 8 919
Завихте в посока, която не е основата идея на темата. Тук не голямата разлика във възрастта е проблем. Проблем са различните разбирания изобщо за отношения и очаквания от живота.

# 99
  • Мнения: 2 638
Разбиранията за живота се променят с годините. Проблем е, когато разбиранията ти на 30 и косур, са като на 18.

# 100
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Моя приятелка се омъжи и роди две деца на мъж на възрастта на баща й. Друга ходи със съученик на баща си. Не е като да не знам за какво става въпрос. И двете винаги са знаели мнението ми, че за мен това не са здравословни връзки. едната приключи съвсем логично със смъртта на вече 65 годишния мъж, а другата- с невъзможността на пак толкова възрастния мъж да удовлетворява сексуалните желания на 40- годишното си гадже.

# 101
  • Мнения: 20 028
Не е педофил, никаквец е.
Не е проблем, че момичето на 17 е легнало с 28-годишен, а че вече е 35-годишен, а е останал на 14 на акъл. Търси да цомби, да бройка, да се търкаля пиян/залян с приятелчета, да помпа пред огледалото след фитнес, а няма дори реална работа и не се издържа сам. Подозирам даже, че не просто е инфантилен мързелив лентяй, а и малоумен. За отношението към момичето даже няма да отварям дума, но то е следствие на тоталното му неразвитие и акъл на 14-15 годишен. Горкичкият, чак го съжалявам, толкова е труден животът за 15 годишните, а се иска да се държи като възрастен.

# 102
  • Paris, France
  • Мнения: 14 137
Тя вече е на 24 и очевидно разбира и е разбирала какво прави. Това, че мъжът не струва, търтей е или не я иска вече не го прави автоматично педофил.

 Именно. А и 7 години да не разбира какво прави, ходейки всяка събота и неделя у пича, че и да иска още???

Скрит текст:
Не е педофил, никаквец е.
Не е проблем, че момичето на 17 е легнало с 28-годишен, а че вече е 35-годишен, а е останал на 14 на акъл. Търси да цомби, да бройка, да се търкаля пиян/залян с приятелчета, да помпа пред огледалото след фитнес, а няма дори реална работа и не се издържа сам. Подозирам даже, че не просто е инфантилен мързелив лентяй, а и малоумен. За отношението към момичето даже няма да отварям дума, но то е следствие на тоталното му неразвитие и акъл на 14-15 годишен. Горкичкият, чак го съжалявам, толкова е труден животът за 15 годишните, а се иска да се държи като възрастен.

И да не се издържа сам, не го издържа авторката и не може да му се държи сметка за начина на живот. А авторката каква е, че да е лудо влюбена в малоумен?

Ти цитираш българския закон и не можеш да си го разтълкуваш правилно, пък си тръгнала да коментираш законите на Щатите Grinning Оттеглям се от тази неграмотност.

А, чакай, недей да пропускаш възможност да информираш плебса! Тълкуването на правото е интелектуален процес 😎. Нужна ни е юриспруденция. Трябва да разграничим положителното право от бг-мамското, естествено право и да стигнем до скандинавския и Американски правен реализъм. И всичко това, загърбвайки биологията, но не и финансите, когато ни отърва, разбира се.

# 103
  • Мнения: 20 028
Невена, каква да е? Момиче на 17. Ти на 17 подозираше ли, човек, който ти е казал, че те обича, е някакъв измекяр? На 17 човек е още неопитен и с чисто съзнание. Като поживеем, виждаме, че "обичам те" не винаги означава обичам те, а идеализмът е в сферата на пожеланията. И тя го вижда, защото се развива и трупа житейски опит. А момъкът неземен е спрял. Решил е, че иска пак да се върне в суит сикстийн. Оле, този що не ми е гадже на мен, ще го скъсам от подигравки. Комплексарчето мамино.

# 104
  • София
  • Мнения: 24 839


И да не се издържа сам, не го издържа авторката и не може да му се държи сметка за начина на живот. А авторката каква е, че да е лудо влюбена в малоумен?
Айде стига, никой не му държи сметка на тоя дебил!
Но, всеки има право да си каже мнението за него и като е отрицателно, да не притичва моментално друг, за да обясни, как нямаш право да си критичен.
В края на краищата, тук е форум и всяка тема се пуска, за да се чуят индивидуални оценки, а не групово пеене по опорни точки.
Каква е тая неистова привързаност към цензурата, не мога да си обясня!

Общи условия

Активация на акаунт