Кандидатстване след седми клас с рисуване - част 6

  • 35 539
  • 750
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 5 651
Здравейте!
Може би е много глупав въпрос, но искам да съм сигурна. Въпроса ми е как се явяваш на изпита и как се разбира от училището, че ще се явиш. Не знам дали се изразих разбираемо,за което се извинявам. Благодаря предварително!
Не е глупав въпросът.
Училището обявява дати за записване, вие трябва да подадете обявените документи и получавате входящ номер, както и дата и час за явяване. На самата дата ученикът носи входящия номер и документ за самоличност, за да бъде допуснат до изпита.

# 271
  • Мнения: 212
Girl13, следете сайта на училището, което Ви интересува. В случай, че ще кандидатствате в тези към МК. Там ще качат цялата информация - дати за подаване на документи и изпити. Последната учебна година всичко се осъществи по електронен път. Не сме ходили на място за подаване. Само изпитите и записването след това бяха присъствени физически.
Много са полезни предходните теми. Ако разполагате с време, може да ги прегледате.

# 272
  • София
  • Мнения: 4 895
Здравейте!
Да побутна малко темата, че голямо затишие е тук.
И да попитам за малко информация относно Олимпиадата по рисуване - кога се планира провеждането на общинския и областния кръг? По спомен националният кръг тази година ще се проведе във Велико Търново и не ни е вариант, но ми се иска поне на първите два кръга да се пробваме.
Има ли и други деца, които планират явяване?

# 273
  • София
  • Мнения: 354
Kally May, и ние живо се интересуваме от Олимпиада по рисуване, но ситуацията с датите и провеждането на всякакви състезания е толкова динамична, че свят ми се завива Simple Smile
В сайта на МОН няма информация такава да се провежда по принцип. Има едно национално състезание по изобразително изкуство, което трябва да е минало през ноември месец.
Има и една Олимпиада по рисуване с графичен таблет, но тя не се организира по линия на МОН.

Последна редакция: чт, 14 яну 2021, 10:46 от Inanna

# 274
  • Мнения: 1 138
Общинският кръг на националното състезание по ИИ е обявен за 06.03, областният за 17.04 и поне засега не са отменяни. Трябва да се следи на сайта на МОН и на регионалните инспекторати, като наближи датата.

# 275
  • София
  • Мнения: 4 895
В сайта на МОН няма информация такава да се провежда по принцип.
Има, но не е от много явните.
С ровене стигнах до ТОВА, публикувано през ноември и се води Национално състезание, а не Олимпиада /не знам каква е разликата/. Ама дали е в сила все още, нямам идея.

Благодаря за включването, Lúthien. Явно е точно това, което е в посочения линк.
Има време до март значи.

# 276
  • Мнения: 13 667
А бихте ли споделил в какво се изразява олимпиадата, че ми е интересно. Какви са " задачите".

# 277
  • София
  • Мнения: 354
Да, това е националното състезание, за което се заблудих, че е минало през ноември.

Благодаря на Lúthien за допълнителната информация.

_re_ge, в линка на Kally May има подробна информация за всички кръгове, изисквания, задачи и т.н.

# 278
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
В сайта на МОН няма информация такава да се провежда по принцип.
Има, но не е от много явните.
С ровене стигнах до ТОВА, публикувано през ноември и се води Национално състезание, а не Олимпиада /не знам каква е разликата/. Ама дали е в сила все още, нямам идея.

Тук е посочено само за X клас и по-малки ученици.

# 279
  • София
  • Мнения: 4 895
В сайта на МОН няма информация такава да се провежда по принцип.
Има, но не е от много явните.
С ровене стигнах до ТОВА, публикувано през ноември и се води Национално състезание, а не Олимпиада /не знам каква е разликата/. Ама дали е в сила все още, нямам идея.

Тук е посочено само за X клас и по-малки ученици.
Още в първото изречение е упоменато:
"Националното състезание по изобразително изкуство „Лаборатория за изкуство“ е насочено към ученици от IV, V, VI, VII и X клас, разпределени в 5 възрастови групи - съответни  на  класовете. "

# 280
  • София, център
  • Мнения: 686
Здравейте!
Може би е много глупав въпрос, но искам да съм сигурна. Въпроса ми е как се явяваш на изпита и как се разбира от училището, че ще се явиш. Не знам дали се изразих разбираемо,за което се извинявам. Благодаря предварително!

На web страницата на ВСЯКО у-ще от минестерство на културата се изнася инфо, кога и как се кандидатства.

2020 беше онлайн подаване на документи, сваляте си ги от сайта, попълвате ги, сканирате или снимате с телефон и пращате по мейл или се попълва онлайн форма и с бутон изпрати , мисля оставиха някаква вратичка за хората без никаква електронна среда да отидат на място. 2019 е било на място.
ВСЯКО училище е отделно с неговите правила, неговите дати, неговите документи... тоест си следите 5 училищни сайта да кажем. ...И примерно Ви трябват 5 служебни бележки от предишното Ви училище че детето Ви през съответната година е било 7 клас (тоест има право да кандидатства)., да послужи пред.... и 5 различни имена... Аз си ги направих отделно,  за да не вижда всяко у-ще в кои още ще кандидатства детето... нека се почувстват специални Blush

# 281
  • Мнения: 50
Здравейте, момичета!
Знаете ли, на какъв принцип става разпределението на кандидатите при провеждането на изпита за проверка на способностите? Адресът по местоживеене ли има значение, в кое училище детето ще се яви на изпит или става на случаен принцип?
Моля за извинение, ако по този въпрос вече сте дискутирали в по-старите теми.
Благодаря!

# 282
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
За училищата към МК се явяват във всяко едно от тях. За останалите не зная.

# 283
  • софия
  • Мнения: 4 974
За съжаление и аз не зная. Ако никой тук не отговори може би може да отправите писмено запитване до МОН.

# 284
  • София
  • Мнения: 5 651
Здравейте, момичета!
Знаете ли, на какъв принцип става разпределението на кандидатите при провеждането на изпита за проверка на способностите? Адресът по местоживеене ли има значение, в кое училище детето ще се яви на изпит или става на случаен принцип?
Моля за извинение, ако по този въпрос вече сте дискутирали в по-старите теми.
Благодаря!
Според мен е на случаен принцип. Дъщеря ми беше разпределена в много отдалечено училище, въпреки че имаме поне 2 други доста по-близо. Вероятно е добра идеята да пишете до МОН, ако Ви е важно.

Общи условия

Активация на акаунт