Каква е драмата на брега в парк ''Росенец''?

  • 299 541
  • 17 950
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 4 041
Турция си завзема територия ... това става..

# 61
  • Мнения: 24
Машала НСО. Работи в полза на Турция.

Супер забавно. България отново е турска.

# 62
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 654
Катамаран иска да акостира ,защото има проблем и морето е бурно, а "белите шапки" го избутват и им казват да се давят... Това се случва в БГ и под погледа на полицията. От другата страна е спрян организирания протест, за който е имало разрешение. Насажда се етнически конфликт в момента и това се допуска от властите. Гледайте клиповете "на живо", защото в репортажите по медиите всичко е спокойно.

# 63
  • Мнения: X
Как може да говорите глупости. Турция завземала България.
По скоро народа събаря ДС. Дано успеят след 31 години опити.

# 64
  • София
  • Мнения: 7 995
А паспортната проверка в момента за кои е, за привържениците на ДПС или други?
Крайно неясно ми е защо се намесват привържениците на ДПС, при положение, че въпросът е чисто законов: има ли право НСО да охранява частни лица, непринадлежащи към политиката и отказващи достъп до държавна територия. Това са нашите пари, а очевидно построилите този палат нямат нужда от финансова подкрепа.

# 65
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 654
А паспортната проверка в момента за кои е, за привържениците на ДПС или други?
Крайно неясно ми е защо се намесват привържениците на ДПС, при положение, че въпросът е чисто законов: има ли право НСО да охранява частни лица, непринадлежащи към политиката и отказващи достъп до държавна територия. Това са нашите пари, а очевидно построилите този палат нямат нужда от финансова подкрепа.

Привържениците са с автобуси и автомобили, които се допускат през "неЗаконната" бариера. Лични карти се искаха от протестиращите, които са задържани да не преминават в парка. Намесват се за да се изпочат нещата и да се предаде като етнически конфликт и да размият нещата. Кметът пътува към бариерата за да се опита да допусне протестиращите, които все пак имат разрешително за протест.

По законът са морските пространства Не може да се откаже на плавателен съд в беда да акостира. Няма частно, няма държавно пристанище...

Добавям, че всичко беше обявено като мирно плажуване в района на Сарая. Цялото напрежение в момента идва от автобусите, които незнайно защо дойдоха и недопускането на хората до плажа, за което имаха разрешение.

# 66
  • Мнения: 19 019
Това е въпросът, защо полицията пази частен имот и блокира държавна улица и плаж????
Естествено, че е огромен проблемът.

# 67
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 654
Това е въпросът, защо полицията пази частен имот и блокира държавна улица и плаж????
Естествено, че е огромен проблемът.

Според директора на ОД на МВР Бургас не се допускат плажуващите с цел да няма сблъсъци на етническа основа.

# 68
  • Мнения: 14 966
А плажуващите на гости ли са? И само за днес.
Положението е сложно юридически Тази охрана на НСО не е снета, нали. Според мен се охранява личност ш частния му имот. А не държавна те.итория

# 69
  • Мнения: 19 019
да, де
добре го измислиха този път, въпреки че плажуването на Иванов и Мирчев е одобрено преди сбирката на белите шапки...напрежение със сигурност ще продължи да има


Карадаъ е призовал белите шапки да пазят полицията от 'агресорите'...нямам думи

улицата и плажът са държавни!

Последна редакция: сб, 11 юли 2020, 12:01 от Bradley Cooper

# 70
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 654
Ами оказва се, че плажуващите с белита шапки са заявили желанието си преди другите и затова само те ще се препичат на плажа, а другите няма да ги пуснат за да няма етническо напрежение. Кметът току що каза, че по пътя няма да стигнат до плажа, защото водил до частен имот. От другата страна на бариерата са се наредили "бели шапки" и подстрекават много грозно. За сега плажуващите на Иванов не се поддават. Част от протестиращите опитват да затворят главния път Бургас-Созопол и ще пуснат движението, когато им се осигури достъп до плажа.

# 71
  • Мнения: 277
По Евроком дават на живо

# 72
  • Мнения: 4 383
Тези с белите шапки на плаж ли са отишли или се явяват Доганова охрана? И като са отишли на плаж, защо не си седят на плажа да се припичат, а блокират лодките, които искат да акостират на кея?

Полицията ясно, че спира едната група, за да не станат размирици, но в същото време трябва да разпръсне другата група, за да не се явява лична охрана на белите шапки.

# 73
  • Мнения: 2 280
Американците свалят Борисов, той горкият не може да повярва....
Анджак! Направо се учудвам, че толкова много хора са късогледи. Боката разбира се, че трябва да се маха. За всички е ясно. Е, с изключение може би на фирмите, усвояващи европари. Но! Тези протести са повече от съмнителни. Преди месец Въраждане тръгнаха да правят протест в София. Направиха, но събраха максимум 10 000 души. Въпреки, че приканваха всички, желаещи смяна на кабинета, да се включат. Не се включиха. Протестът беше на собствени мускули и съответно след първия ден изтърва насъбраната инерция. Разводни се, енергията изчезна. Нормално състояние на нещата когато е със собствени усилия.

Сега обаче изведнъж, като по уречен сигнал, изпълзяха всички отвсякъде. Всевъзможни знайни и незнайни партии. Да България-Не България, Демократична България, Обединение за България, организации в подкрепа на този, на онзи. Че какво стана бре, как така? За да се съберат толкова много хора трябва да има катализатор. Нещо, събитие, което да взриви общественото недоволство и да приведе в готовност за протест всевъзможни партии и организации. Дори заспалият, неповторим с атмосферата си на лежерност Пловдив, събра митинг-шествие. Ти да видиш...! Е, кое е това събитие-катализатор? Именно - дебаркирането край догановските сараи. За мен лично това събитие беше "произведено". Оттам насетне с някой друг долар отгоре всичко е постижимо.

Не мисля обаче, че това е първият опит. Според мен всички "случайно" изтичащи записи с компромати до момента бяха опит за взривяване на напрежението. Но ние сме и търпелив народ. Гледаме, слушаме, посмеем се, поцъкаме, възмУтнем се и на другия ден па си отиваме кротко на работа. И така ни се вадеха от шапката запис след запис. Другият приятел от далечни страни и той току вадеше  скрийншотове на телефонни чатове. Все някое от тези събития щеше да успее. И ето едно успя - дебаркирането.

Приемам протеста като необходимо зло. Борисов очевидно се олива. При това отдавна. Но няма да ме напусне усещането за дирижиране отвън. В Сърбия имаше размирици. От друго естество и с други основни участници, но факт - размирици. Като дежавю ми е на едни протести, на които аз лично съм ходила като хлапачка - тези срещу Жан Виденов. Беше тегава зима. Не че толкова съм я осъзнавала. Но когато някой каза: "Хайде да ходим на протестите" го приехме като гъделиво събитие където да си правим "интересно". Сега обаче не ми е интересно, а някак страшно. Вече не съм хлапачка и знам колко голям опит във всевъзможни цветни и нецветни революции имат отвъд океана.

И пак се сещам за Сърбия. Подозрително сходно по време и без значение от конкретната причина, резултатът е подозрително сходен - размирици. Някой клати Балканите. Понеже само в собствената му страна не е достатъчно. Трябва да е по целия свят. Като онова, което се разви почти навсякъде по едно и също време независимо от различните генотипове, климат, състояние на здравеопазването и пр.. Като вирус.
Катализатора беше нахлуването на прокуратурата в президентството.  Най-първите протестиращи отидоха напълно спонтанно , познавам участник от тях , затова го казвам. И те не са очаквали така да се развият нещата. Вчера почти цял ден гледах на живо от протеста , до късно вечерта. Имаше много млади хора, необвързани с партии. На народа наистина му преля чашата.

# 74
  • Мнения: 14 966
Влезли са в президентството да изземат веществени доказателства от обвиняеми лица, застрашаващи държавната сигурност.
С разрешение от съд.

Общи условия

Активация на акаунт